خبر مهم برای سهامداران | شاخص بورس ۴۲۰ واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴۲۰ واحدی روبرو شد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴۲۰ واحدی روبرو شد.

در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 58میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2هزار و 375میلیارد تومان در بیش از 322هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 420واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 334هزار و 283واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پسرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، مبین انرژی خلیج فارس و پتروشیمی پردیس شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی نوری، پتروشییم فناوران و پالایش نفت بندرعباس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 526میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و 859میلیارد تومان در 170هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 36واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 101واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، صنعتی مینو و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، گروه توسعه مالی مهر آیندگان و نفت ایرانول بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین