قیمت سکه | قیمت سکه افزایش

طوفان شدید در قیمت سکه | قیمت سکه پرواز کرد

بازار ارز و طلا امروز شاهد شروع طوفانی قیمت دلار ، قیمت سکه و طلا و قیمت درهم بود.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

قیمت سکه در چند وقت اخیر دچار نوسان است .قیمت سکه بسته بسته به قیمت دلار و نفت و خیلی از مسائل دیگر تغییر می کند.قیمت سکه روزانه اعلام می شود و قیمت سکه بهار آزادی و سکه امامی باهم فرق می کند.قیمت سکه چن روزی است که روند کاهشی را طی می کند و در طی این مدت ثبات یا افزایش نداشته است.

بازار ارز تهران بعد از چند روز تعطیلی به مناسبت عید فطر و بازار نیمه تعطیل روز پنج شنبه، امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه را طوفانی شروع کرد.  امروز سقف مقاومتی ۲۸ هزار  ۲۰۰ تومان شکست و اسکناس آمریکایی با ۳۰۰ تومان افزایش به ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

نرخ دلار در نیمه روز با ۲۸ هزار و ۴۳۰ تومان مبادله شد. در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار امروز ۱۳ تومان رشد کرد و  با قیمت ۲۵ هزار و ۵۹۴ تومان به فروش رسید.

شوک سنگین دلار سلیمانیه و هرات به تهران

قیمت دلار سلیمانیه امروز بالا رفت و با ۲۸ هزار و ۶۰۰  تومان معامله شد.  قیمت دلار هرات هم کانال شکنی کرد و بالای مرز ۲۸ هزار تومان ایستاد . از نظر معامله گران این دو بازار شوک سنگین به بازار ارز تهران وارد کرده  و نرخ دلار در تهران را به پرواز دراورده است.  البته عده ای از معامله گران معتقدند که سیگنال های منفی برجامی هم باعث شده معامله گران به رایزنی ها بدبین شوند و این امر سوخت بیشتری به صعود دلار  بدهد.

حباب قیمت دلار منفی شد

نرخ حواله درهم نیز امروز جهش چشمگیری را ثبت کرد و از نظر معامله گران درهم امروز حسابی پشت اسکناس  آمریکایی را گرفت. قیمت درهم  امروز ۸۰ تومان از روز پنجشنبه گذشته بالا تر بود و با ۷ هزار و ۸۵۰ تومان مبادله شد. نرخ برابری درهم به دلار هم ۲۸ هزار و ۸۳۳ تومان بود. از نظر معامله گران زمانی که قیمت بازاری دلار از ارزش ذاتی کمتر باشد در واقع حباب دلار منفی است و احتمال تقاضا برای خرید دلار  وجود دارد.

قیمت سکه به پرواز آمد

قیمت اونس طلا امروز تقریبا ۵ دلار از روز گذشته پایین تر بود و با ۱۸۸۳ دلار به فروش رسید. اما در بازار داخلی ایران با افزایش قیمت دلار، قیمت طلا و سکه به پرواز در آمد .

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۷ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت و بر روی ۱ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت.

سکه بازان هم ۸۰ هزار تومان به قیمت  فلز زرد رنگ  افزودند . سکه به ۱۳ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید. قیمت سکه در نیمه روز با ۱۳ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان مبادله شد.  

با احتساب قیمت ۲۸ هزار ۲۲۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۶۰۳ هزار تومان بود و اندازه حباب سکه هم نزدیک محدوده ۶ درصد بود. قیمت بازار در  بالای ۸۰۰ هزار تومانی ارزش ذاتی قرار گرفت.

پیش بینی قیمت سکه

بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمترین قیمت سکه در سال گذشته به ۱۵ اردیبهشت ماه اختصاص دارد که در این روز نرخ سکه بر روی ۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان قرار داشته و بیشترین قیمت سکه در ۲۴ آذر ماه بود. قیمت سکه در روز یاد شده بیش از ۲۰۰ هزار تومان گران شد و با ۱۳ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان به قله ۱۴۰۰ رسید و روز طلایی برای قیمت سکه بود.

با نگاهی اجمالی به بازار سکه در سال گذشته می توان گفت که بیشترین کاهش قیمت این فلز زرد رنگ در نیمه اول سال و در ماه خرداد بوده است. قیمت سکه در روزهای پایانی این ماه بیش از ۴۹۰ هزار تومان ارزان شده و با ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان نرخ گذاری شده بود. اما در نیمه دوم سال کمترین کاهش قیمت سکه به ماه های بهمن و اسفند بر میگردد. قیمت سکه در دو ماه پایانی سال قبل در روز های ۲۵ بهمن با ۱۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان و ۱۸ اسفند با ۱۲ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان فقط ۵ هزار تومان کاهش را ثبت کرد.

در میان روزهایی که در جایگاه بالا ترین افزایش قیمت سکه قرار دارند می توان به ۸ خرداد و ۱۳ آذر اشاره کرد. قیمت سکه در این روز ها به ترتیب ۳۷۰ هزار و تومان و ۳۹۹ هزار تومان رشد کرد. قیمت سکه در ۸ خرداد با ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد و در ۱۳ آذر با ۱۳ میلیون و ۲۵ هزار تومان مبادله شد. کمترین افزایش قیمت سکه هم در ۱۵ اسفند بود که تنها ۵ هزار تومان رشد را ثبت کرده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر