سفر استانی برای این مسافران ممنوع شد

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: براساس اعلام ستاد کرونا ممنوعیت سفر به هیچ استانی وجود ندارد و کسانی که دو دوز واکسن زده اند می‌توانند به سفر نوروزی بروند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: براساس اعلام ستاد کرونا ممنوعیت سفر به هیچ استانی وجود ندارد و کسانی که دو دوز واکسن زده اند می‌توانند به سفر نوروزی بروند.

 سردار تیمور حسینی در برنامه در انتهای الوند اظهار کرد: در مجموع در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته افزایش تردد داشتیم و هر چه به آخر سال نزدیک شدیم افزایش تردد پررنگ‌تر بود.

وی ادامه داد: افزایش تردد ما در زمستان نسبت به سال گذشته در کل سال بیشتر بود و قطعاً در ایام نوروز نیز افزایش تردد داریم. به رغم اینکه کماکان توصیه بخش بهداشت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و اجتناب از سفرهای غیرضروری است اما تحلیل ما می‌گوید با تردد پرحجم روبرو هستیم.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: مقرر شده از سوی ستاد ملی کرونا کسانی که دو دوز واکسن زده اند سفر بروند و ملاک براساس مالک خودرو است و فارغ از اینکه شهرها چه رنگی هستند همه می‌توانند سفر کنند.

حسینی تاکید کرد: یکی از مهمترین طرح‌های پلیس در سال طرح نوروزی است. دو سال شرایط کرونایی داشتیم اما امسال مانند هر سال از ۲۶ اسفند تا ۱۴ فروردین این طرح اجرا می‌شود و از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم تا محورهای پرتردد روانسازی شود و نظم و امنیت ترافیکی را به منظور کاهش سوانح به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم با همکاری مردم نوروز کم حادثه‌ای را پشت سر بگذاریم توضیح داد: مهمترین نکته در این طرح پوشش ترافیکی است. ما نقاطی که می‌تواند گره ترافیکی و حادثه خیز باشد زیر نظر داریم و دغدغه ما در این بخش‌ها است. تلاش می‌کنیم با توجه به تردد بیش از حد سرویس سطح راه‌ها، شرایط ایمن سفر ایجاد کنیم.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا گفت: جاده هراز به دلیل عملیات عمرانی تونل بسته بود و تا چهارشنبه باز می‌شود اما جاده چالوس محدوده پیچ زنگوله پس از نیروگاه به دلیل رانش اختلاف سطح ایجاد شده و نمی‌توانیم اجازه تردد بدهیم. دوستان قول داده اند تا دو تا سه روز مشکل را برطرف کنند اما اگر این مشکل حل نشود با استفاده از تونل البرز این محدوده را زیر بار نمی بریم و ریسک استفاده از این قسمت را نداشته باشیم.

به گفته وی، در یک مقطعی بار رفت را به ویژه در محورهای شمالی داریم و از ۳ تا ۴ نوروز موج بازگشت را داریم.

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین