پرداخت وام فوری ۳۰ میلیونی به رانندگان تاکسی

دیروز مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از ارائه ایساکوکارت ۳۰ میلیونی به رانندگان تاکسی خبر داد. جزئیات این وام چیست و نحوه پرداخت اقساط آن چگونه است؟

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

طبق توافق همکاری سازمان تاکسیرانی تهران و شرکت ایساکو مقرر شده است به پنج هزار تاکسیران تسهیلات ۳۰میلیون تومانی ارائه شود.

دیروز مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از ارائه ایساکوکارت ۳۰ میلیونی به رانندگان تاکسی خبر داد. جزئیات این وام چیست و نحوه پرداخت اقساط آن چگونه است؟

تا پایان سال ۲۵۰۰ دستگاه تاکسی نو وارد خیابان‌های پایتخت می ‌شود. بیش از ۵۰درصد تاکسی‌های تهران فرسوده هستند و براساس گفته‌های مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، باید سالانه ۱۰هزار دستگاه تاکسی در پایتخت نوسازی می‌شد تا شبکه تاکسیرانی به وضعیت مطلوب می‌رسید اما بنا به دلایلی در سال‌های اخیر این امر محقق نشده است و طبق اظهارنظر مهدی اسماعیل‌بگی تا پایان سال باید هفت هزار دستگاه تاکسی در پایتخت نوسازی شود.

با استناد به آمارهای سازمان تاکسیرانی شهر تهران از ابتدای سال حدود ۴۵۰۰دستگاه تاکسی نوسازی شده‌اند و مدیرعامل این سازمان روز گذشته در مراسم انعقاد توافقنامه با شرکت ایساکو برای ارائه تسهیلات ویژه به تاکسیرانان از طریق «ایساکو کارت» گفت که تا پایان سال یعنی در مدت‌زمان کمتر از ۸۵ روز تاکسی‌های نو وارد ناوگان حمل‌ونقل عمومی می‌شوند.

اسماعیل‌بگی همچنان تأکید کرد: «هرچند با آمار پیش‌بینی‌شده (۱۰هزار دستگاه در سال) فاصله داریم اما باتوجه‌ به شرایط اقتصادی موجود از تمام توان و ظرفیت برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده شده است.»

نحوه پرداخت اقساط وام ۳۰ میلیونی به رانندگان تاکسی

مسئولان سازمان تاکسیرانی شهر تهران علاوه بر نوسازی ناوگان، گامی هم در راستای نگهداشت تاکسی‌ها از طریق تأمین قطعات و استفاده از خدمات تعمیرگاهی برداشته‌اند که منجر به انعقاد توافقنامه با شرکت ایساکو و توزیع ایساکو کارت (فروش اعتباری) شده است.

کارتی با اعتبار ۳تا ۳۰میلیون تومان که تاکسیرانان متقاضی پس از ثبت‌نام در سامانه شرکت ایساکو آن را دریافت می‌کنند و می‌توانند از خدمات ۱۱۰۰فروشگاه و ۷۳۰نمایندگی مجاز شرکت ایساکو بهره‌مند شوند و هزینه‌ها را به‌طور اقساط و بدون بهره و کارمزد پرداخت کنند.

توزیع این کارت پایلوت در تهران عملیاتی شده است اما قابلیت استفاده در نمایندگی‌های مجاز کل کشور را دارد. به‌گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، حدود ۹۰درصد تاکسی‌ها، محصولات ایران‌خودرو (سمند و پژو) هستند و بنابراین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده قطعات هم سازمان تاکسیرانی است.

او با بیان اینکه ناوگان تاکسیرانی تهران بزرگ‌ترین ناوگان سبک شهری در غرب آسیا و شمال خاورمیانه است، گفت: «شرکت ایساکو همواره به‌عنوان تأمین‌کننده قطعات نگاه ویژه‌ای به تاکسیرانی داشته است و با عملیاتی شدن طرح فروش اعتباری علاوه بر حل مشکل تأمین لوازم‌یدکی اصل با قیمت و کیفیت مناسب، می‌توانند از خدمات تعمیرگاهی هم بهره‌مند شوند.»

اسماعیل‌بگی بر خدمت‌رسانی مطلوب تاکسیرانان هم تأکید کرد و گفت: «وقتی خدمات خوبی به تاکسیرانان ارائه شود قطعاً می‌توان شاهد خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران بود؛ بنابراین در گام اول تاکسی‌ها که محصول شرکت ایران‌خودرو هستند شامل طرح ایساکو کارت می‌شوند و در مراحل بعدی تلاش می‌کنیم با سایر شرکت‌های خودروساز هم چنین تفاهمنامه‌ای منعقد شود تا بتوانیم صد درصد ناوگان را پوشش دهیم.»

بازسازی تاکسی‌ها با تسهیلات

مدیرعامل شرکت ایساکو هم ضمن ابراز رضایت از انعقاد توافقنامه با سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت که تعدادی از تاکسی‌های پایتخت فرسوده نیستند و فقط نیاز به تعویض برخی از قطعات یا انجام تعمیرات دارند که با استفاده از تسهیلات فراهم شده در ایساکوکارت می‌توان بازسازی این تاکسی‌ها را تسریع کرد. سیدرضا نشاط مفیدی تأکید کرد: «خدمات پیش‌بینی شده برای استفاده از ایساکوکارت محدود نخواهد بود و تلاش می‌کنیم تا پایان سال حوزه خدمات را توسعه دهیم تا تاکسیرانان از خدمات متنوع‌تری بهره‌مند شوند.»

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان