با این روش دیگه از شر موهای روی فرش راحت شو | بهترین و ساده ترین روش جمع کردن مو از روی فرش

جمع کردن مو از روی فرش و سرامیک: می‌دانید یکی از بدترین حس‌های دنیا چیست؟ زمانی که در حال خوردن غذا هستید، ناگهان مویی بلند و دراز از میان لقمه نازنین‌تان به بیرون سرک بکشد! یا باید کل لقمه را به‌زور فرو ببرید یا باید عطای محتویات دهان را به لقایش ببخشید و هرآنچه را خورده‌اید، راهی سطل زباله کنید.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

گره‌خوردن تارهای موی بلند و کوتاه روی کف‌پوش و ملاقات با آنها در بخش‌های مختلف خانه هم اصلا خوشایند نیست و احساس کثیف و نامرتب‌بودن را مدام به شما منتقل می‌کند. درست است؟

اما اگر نحوه جمع کردن مو از روی فرش را بدانید، با چنین احساسات ناخوشایندی کمتر روبه‌رو خواهید شد. در این مقاله از راهکارهای جمع‌آوری مو از روی فرش و کف‌پوش می‌خوانید. پس اگر موهای بلند دارید یا حیوانی خانگی با شما زندگی می‌کند، این متن را از دست ندهید.

جمع کردن مو از روی فرش و سرامیک: جاروکردن از مهم‌ترین بخش‌های نظافت منزل و تمیزکردن است. با این کار، گرد‌وغبار و آلودگی‌ها را پاک‌سازی می‌کنید و محیط‌تان زیباتر و تمیزتر می‌شود. اما واقعیت این است که جاروکشیدن حتی از نوع برقی کافی نیست. شرکت‌هایی که در امور ارائه خدمات نظافتی فعالیت دارند به شما توصیه می‌کنند که هر ۶ ماه یک بار به‌طور حرفه‌ای از نیروهای خدماتی جهت پاک‌سازی کف و تمیزکردن آن کمک بگیرید.

بافت‌های کف‌پوش‌ها باید حسابی تمیز شوند و لکه‌های احتمالی آنها باید به‌دقت از بین برود. اگر حیوان خانگی داشته باشید، حتما می‌دانید که نیاز به کشیدن جاروبرقی، نیازی روزانه است؛ اما این کار فقط موها را از سطح کف‌پوش‌ها برمی‌دارد. برای اینکه موهای حیوان یا آدمیزاد را از روی کف‌پوش‌ها حسابی پاک و تمیز کنید باید ترفندهایی را بلد باشید. پس به توصیه‌های اولیه در این زمینه دقت کنید تا در بخش‌های بعدی، به‌طور تخصصی‌تر، ابزارهای مختلف برای این کار را معرفی کنیم.

جمع کردن مو از روی فرش و سرامیک: در روش نخستی که می‌خواهیم برایتان شرح بدهیم، به خرید نرم‌کننده لباس نیاز دارید.

یک بطری اسپری خالی را با مخلوطی از آب و چند قطره نرم‌کننده لباس پر کنید.

محتویات بطری را روی فرش اسپری کنید تا حالت نمناک و مرطوب پیدا کند.

حالا فرش را جارو کنید: با یک جاروی بلند دسته‌دار یا برسی که قسمت سرش زبر و سفت است.

اجازه بدهید که فرش خشک شود.

همه جای فرش را به‌خوبی با جاروبرقی تمیز کنید.

جمع کردن مو از روی فرش و پاک سازی موی حیوانات خانگی

جمع کردن مو از روی فرش و سرامیک: این توصیه‌ها بیشتر برای کسانی مفید است که حیوان خانگی دارند و اسیر موهای این هم‌خانه‌های پشمالو شده‌اند. اگر از وجود موهای بلند و کوتاه خودتان یا حیوان خانگی‌تان در منزل درمانده شده‌اید، روش‌های زیر را هم در نظر بگیرید تا با جمع کردن مو از روی فرش نفس راحتی بکشید:

جاروبرقی‌ها دارای سری‌های مختلفی هستند که به لوله آن وصل می‌شوند و کار پاک‌سازی را انجام می‌دهند. سر موجمع‌کن دستگاه را به آن متصل و کف را جارو کنید.

برای اینکه کارایی جاروبرقی‌تان زیاد بماند، بعد از هر بار جمع کردن مو از روی فرش حتما کیسه آن را تخلیه و سری‌های آن را پاک کنید.

جاروزدن روزانه می‌تواند به کمترشدن حجم موهای روی زمین کمک کند.

برای تمیزکردن اساسی و عمقی فرش‌ها، از جوش شیرین کمک بگیرید. باید آن را روی سطح فرش بپاشید و بعد جاروبرقی بکشید. وجود این ماده به راحت‌تر جمع‌شدن موها از روی فرش کمک می‌کند.

موهای خودتان یا حیوان خانگی را مرتب و به‌درستی شانه بزنید تا کمتر دچار ریزش شوند (ریزش مو) و موهای ریخته‌شده هم گره نداشته باشند و راحت‌تر از روی سطح زمین جمع شوند.

توصیه‌های بیشتر برای جمع کردن مو از روی فرش

فیلتر هوای منزل را هر چند وقت یک بار عوض کنید.

اگر روش‌های دیگر جواب نداد، از تی استفاده کنید. تی‌کشیدن هم روش مفیدی است و کارایی بالایی در جمع کردن مو از روی فرش دارد.

البته تمام این روش‌هایی که گفته شد، قابلیت‌های جادویی ندارند. یعنی اگر تمام این توصیه‌ها را هم به کار بگیرید، امکان دارد کماکان با رشته‌های بلند و کوتاه مو روی فرش‌ها روبه‌رو شوید. اما به هر حال، دست‌ روی دست هم که نمی‌توان گذاشت! از قدیم گفته‌اند: «کوشش بیهوده بِه از خفتگی».

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان