پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

ساندویچ پانل ارزان قیمت بهترین و با صرفه ترین گزینه برای پوشش سقف و دیوار است، هر کدام از آنها از عایق بندی متفاوتی برخودار هستند برخی مقاوم در برابر حرارت و برخی دیگر مقاوم در برابر رطوبت. ویژگی های خاص هر کدام از پروژه های ساختمانی باعث می شود که ساندویچ پانل های عایق بندی شده از یکدیگر متفاوت باشند؛ بنابراین، بررسی ویژگی های پانل های عایق بندی شده برای مطابقت با الزامات پروژه بسیار مهم است؛ و توصیه می شود فقط به قیمت پانل های عایق بندی شده هنگام خرید تکیه نکنید.

شما باید قبل از خرید اطلاعات کاملی از نوع عایق و ویژگی های هر کدام از آنها به دست بیاورید. به عنوان مثال، چگالی عایق فوم PUR یا PIR، معمولا باید حداقل ۴۰ کیلوگرم بر متر مربع باشد تا بتواند نیاز های حرارتی و رطوبتی را به خوبی در ساندویچ پانل ها برآورده کند. یا ضخامت ورق هایی که برای تولید ساندویچ پانل ارزان استفاده می شوند باید از نظر مقاومت، از نظر نیازهای زیبایی شناختی و از نظر کارایی با نیازهای پروژه هماهنگ باشد.

گروه صنعتی ایران پانل با بررسی و مطالعه و نیز آزمایشات متعدد موفق شده تا ساندویچ پانل های عایق بندی شده با مقاومت بسیار بالا را برای کاربری های متعدد تولید کند. این مجموعه از مواد سبک و با کیفیت استفاده می کند تا ساندویچ پانل های تولیدی خود را در برابر حرارت، رطوبت، آب، فشار و ضربه مقاوم کند.

6

ساندویچ پانل ارزان چیست؟

ویژگی های بسیار خوب ساندویچ پانل فوری باعث شده تا سرعت ساخت و ساز نسبت به مصالح سنتی افزایش پیدا کند، این ویژگی ها عبارتند از:

  • مقاومت حرارتی: استفاده از ساندویچ پانل ها پل های حرارتی را از طریق اتصالات به حداقل می رساند.
  • عایق صوتی: نصب یک سیستم با ساندویچ پانل به کاهش انتشار سر و صدا کمک می کند.
  • رفتار آتش: بسته به نوع عایق و ضخامت ورق فلزی، ساندویچ پانل ها رفتار، مقاومت و واکنش متفاوتی در برابر آتش دارند. بسته به نیاز، کاربر باید بین انواع مختلف ساندویچ پانل یکی را انتخاب کند.
  • نفوذ ناپذیری: سیستم مونتاژ ساندویچ پانل ها به ایجاد ساختمان های ضد هوا و ضد آب کمک می کند.

توصیه های عملی در خصوص انتخاب و خرید ساندویچ پانل ارزان؟

چندین توصیه علمی وجود دارد که بهتر است هنگام انتخاب انواع مختلف ساندویچ پانل ارزان بیشتر به آنها توجه کنید تا سازه مورد نظر شما عملکرد بهتری در برابر عناصر محیطی داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر مجبور هستید یک  ساندویچ پانل سردخانه برای پردازش غذاهای دریایی یا مواد دارویی بسازید، توصیه می کنیم از نوعی روکش برای ساندویچ پانل استفاده کنید که در برابر محیط های تهاجمی مقاومت بیشتری داشته باشد. هنگام انتخاب پانل فلزی عایق بندی شده بهتر است مواردی را انتخاب کنید که مورد تایید FM باشد.

علاوه بر این برای مناطقی که مستعد آتش سوزی هستند باید از ساندویچ پانل مخصوص استفاده کنید. ساندویچ پانل هایی که از عایق پشم سنگ با روکش فلزی مقاوم ساخته شده باشد. خواص عایق بندی حرارتی یک پانل با مقدار R اندازه گیری می شود که به عنوان اندازه گیری مقاومت حرارتی تعریف می شود. هرچه مقدار R بیشتر باشد، مقاومت حرارتی ساندویچ پانل ارزان بیشتر است و کارایی عایق بندی ساختمان بهتر است.

آنچه باید در مورد ساندویچ پانل ارزان عایق بندی شده (IMP) بدانید؟

7

به طور ساده، پانل های فلزی عایق شده (IMP) نسخه جدید عایق بندی شده از پانل های فلزی تک پوسته (بدون عایق) هستند. همانطور که از نامش پیداست، IMP ها عایق هایی هستند که برای کنترل حرارتی و حفاظت از سازه ها ارائه می شوند. IMP برای اطمینان از ماندن هوا، گرما و رطوبت در خارج از ساختمان کمک می کند و احتمال خوردگی و پوسیدگی را کاهش می دهد.

ساندویچ پانل ارزان عایق (IMPs) یک انتخاب همه کاره و کاربردی برای بسیاری از کاربردهای عمودی و افقی، از جمله پانل های سقفی و پارتیشن های دیواری و برای انواع ساختمان های تجاری، صنعتی است. IMP ها برای طراحی های پایدار ایده آل هستند.

ساندویچ پانل ارزان عایق (IMPs) در رنگ ها، ضخامت ها، عرض ها و رنگ های مختلف موجود هستند و گزینه های سفارشی زیادی را برای انتخاب ارائه می دهند.

در اینجا، برخی از مزایای استفاده از IMP ها را بررسی می کنیم. بعلاوه، ما برخی از عواملی را که هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا IMP ها انتخاب مناسب برای پروژه ساختمان هستند، بررسی می کنیم.

چندین عامل مهم در تصمیم گیری برای استفاده از IMP ها وجود دارد. در حالی که آنها مزایای فوق العاده ای را ارائه می دهند، همیشه خوب است که درباره محصول تحقیق کنید تا مطمئن شوید که نیازهای شما را برآورده می کند.

 مزایای استفاده از ساندویچ پانل ارزان IMP:

  • نصب و نگهداری: IMP ها از نظر زمان و نیروی کار بسیار با صرفه هستند و به راحتی و در کمترین زمان نصب می شوند.
  • طول عمر: IMP ها می توانند طول عمر ساختمان را افزایش دهند، زیرا از گرما و رطوبت ناخواسته و مخرب محافظت می کنند.
  • صرفه جویی در انرژی: از آنجا که به تنظیم دمای داخلی کمک می کنند، ساندویچ پانل ارزان IMP در صرفه جویی در مصرف انرژی در مقایسه با صفحات تک پوسته موثرتر هستند.
  • عملکرد انرژی: پیمانکاران و سازندگان می توانند از IMP ها برای دستیابی به سطوح عملکردی لازم انرژی استفاده کنند و محافظتی مداوم ارائه دهند.

 

ارسال نظر