هوای تهران خنک‌ می‌شود | احتمال وقوع طوفان گرد و خاک

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، کاهش دمای تهران تا دوشنبه و خیزش گرد و خاک با احتمال وقوع توفان گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران تا روز دوشنبه(۳ مردادماه) آسمانی صاف تا قسمتی ابری در نیمه‌شمالی و ارتفاعات نیمه‌ابری و گاهی ابری پیش بینی می‌شود.

همچنین احتمال خیزش گردوخاک و کاهش دید و کیفیت هوا به‌ویژه در غرب و نیمه‌جنوبی استان وجود دارد. برای روز سه‌شنبه(۴ مردادماه) نواحی شمال شرق و ارتفاعات و روز چهارشنبه(۵ مردادماه) در اکثر نواحی استان افزایش ابر، رگبار باران با احتمال رعدوبرق مورد انتظار است.

تا روز دوشنبه روند تدریجی کاهش دما سپس افزایش نسبی دما به‌ویژه برای روز چهارشنبه در اکثر نواحی استان پیش‌بینی می‌شود. بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۳ درجه سانتیگراد گرمترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۲ مردادماه) قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید و در بعد از ظهر وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه (۳مردادماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک از بعد از ظهر با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر