یارانه جدید | یارانه جدید نقدی

خبر خوش برای معترضان یارانه | امکان ثبت نام معترضان یارانه در روزهای آینده

حجم اعتراضات به جاماندن از دریافت یارانه کمک معیشتی تا حدی است که امروز زاهدی وفا از امکان ثبت نام معترضان در روزهای آتی خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 بعد از گذشت چند سال از واریز یارانه نقدی 45 هزارتومانی در بهار امسال دولت مبلغ یارانه جدید را افزایش داد و این در حالی است که مبلغ یارانه جدید نسبت به افزایش سرسام آور قیمت ها ناچیز است. یارانه جدید اردیبهشت و خرداد واریز شده است. یارانه جدید تیرماه کی واریز می شود؟ یارانه جدید معترضان و جاماندگان واریز می شود؟

امروز، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار با اشاره به فهرست یارانه بگیران که بر اساس اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان تهیه شده، تاکید کرد که از سال آینده سیاست دیگری را در پیش می‌گیریم تا اتفاقاتی که شاهدش بوده ایم رخ ندهد.

به نقل از اکوایران، حجم اعتراضات به جاماندن از دریافت یارانه کمک معیشتی تا حدی است که با وجود خبر دیروز سخنگوی دولت مبنی بر پایان موعد اعتراضات، امروز زاهدی وفا از امکان ثبت نام معترضان در روزهای آتی خبر داد؛ موضوعی که از میزان خطای اجرای سیاست یارانه ای دولت رئیسی درباره فهرست یارانه بگیران حکایت دارد.

محمد هادی زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در جمع خبرنگاران درباره ثبت نام جاماندگان از یارانه معیشتی اظهار داشت: تکمیل بانک‌های اطلاعاتی به علت تغییراتی که مرتباً در خانواده‌ها صورت می‌گیرد و ازدواج‌ها و طلاق‌هایی که انجام می‌شود، در دستور کار ماست.

وی افزود: طی یک هفته تا ۱۰ روز آینده امکان ثبت نام مجدد خانواده‌هایی که فکر می‌کنند مستحق دریافت یارانه هستند ولی به آنها داده نشده، مجدداً در وب سایت سامانه حمایتی فراهم می‌شود تا اطلاعات خود را تکمیل کنند.

زاهدی وفا تأکید کرد: براساس اطلاعاتی که در بانک اطلاعات رفاه ایرانیان داشتیم، تاکنون خانواده‌های مشمول دریافت یارانه را معرفی کردیم اما از سال آینده سیاست دیگری را در پیش می‌گیریم تا این اتفاقات رخ ندهد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ثبت نام جاماندگان سهام عدالت گفت: کارهای مربوط به ثبت نام آنها نهایی و برای تصویب به هیئت دولت ارائه شده است.

در کنار  واریز یارانه ۹ دهک درآمدی جامعه، یارانه جاماندگان هم امشب قابل برداشت می‌شود. اما این گروه امشب فقط یک مرحله از یارانه معیشتی را دریافت می‌کنند و قرار است دولت دو ماه یارانه معوق این دو گروه را تا آخر هفته واریز کند.

خبر واریز یارانه جاماندگان را سازمان هدفمندی یارانه‌ها در اطلاعیه خود اعلام کرده است. بر اساس اطلاعیه این سازمان،‌ اطلاعات سرپرستان خانواری که تا تاریخ ۱۵ خرداد به عدم دریافت یارانه اعتراض کرده‌اند،‌ در اختیار وزارت کار قرار گرفته، اطلاعات این گروه پایش شده و عده‌ای مشمول یارانه شناخته شده‌اند.

در صورتیکه بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این سرپرستان خانوار جزو دهک‌ اول تا سوم باشند، ماهانه مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتیکه جزو دهک‌های چهارم تا نهم باشند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

این سازمان تاکید کرده که لیست یارانه‌بگیران نهایی شده و افرادی که جزو دهک‌های یارانه‌بگیر شناخته شده‌اند، همه امشب یارانه می‌گیرند.

بر این اساس، اگر فردی امشب یارانه معیشتی را دریافت نکند به این معناست که این افراد در ارزیابی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در دهک ۱۰ قرار گرفته و مشمول دریافت یارانه شناخته نشده‌اند.

واریز معوقات یارانه جدید تا پایان هفته

یارانه جدید

این سومین مرحله کمک معیشتی دولت است که به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. امشب تنها یک مرحله این یارانه به حساب این گروه واریز می‌شود و دو ماه باقیمانده تا آخر هفته واریز می‌شود.

براساس اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها «سرپرستان خانواری که یارانه نقدی آنها در اردیبهشت ماه قطع شده بود و درخواست بازبینی خود را در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت کرده بودند، چنانچه در بازبینی انجام شده توسط وزارت رفاه جزو دهک‌های اول تا نهم قرار گرفته باشند، یارانه‌های نقدی ماه‌های اردیبهشت و خرداد نیز تحت عنوان معوقات تا پایان هفته به حساب آنان واریز خواهد شد.

 تا ظهر امروز (دوشنبه بیستم تیرماه) سازمان هدفمندی یارانه‌ها، اطلاعیه‌ای در خصوص واریز یارانه معیشتی تیر ماه  صادر خواهد کرد.

پیگیری‌های تجارت‌نیوز از این سازمان نشان می‌دهد که در این اطلاعیه، وضعیت بخشی از متقاضیان یارانه جدید نیز مشخص خواهد شد. به صورت مشخص این احتمال وجود دارد تا برای تیرماه، شماری از جاماندگان نیز به فهرست یارانه بگیران اضافه شوند.

جاماندگان شهروندانی هستند که از زمان واریز نخستین یارانه نقدی در سال ۸۹ هیچ یارانه‌ای دریافت نکردند.

نام نویسی از جاماندگان بر عهده سازمان هدفمندی یارانه‌ها بود و وزارت رفاه به درخواست‌آنها رسیدگی می‌کرد.

دولت پیش از این اعلام کرده بود که هر زمان شهروندی مشمول گرفتن یارانه معیشتی جدید باشد، برای او از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ یارانه نقدی واریز خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر