پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

قیمت سکه در چند وقت اخیر دچار نوسان است .قیمت سکه بسته بسته به قیمت دلار و نفت و خیلی از مسائل دیگر تغییر می کند.قیمت سکه روزانه اعلام می شود و قیمت سکه بهار آزادی و سکه امامی باهم فرق می کند.قیمت سکه چن روزی است که روند کاهشی را طی می کند و در طی این مدت ثبات یا افزایش نداشته است.

سکه امامی امروز با کاهش ۰.۱۴ درصدی، از ۱۳,۴۳۰,۰۰۰ (سیزده میلیون و چهارصد و سی هزار) تومان به ۱۳,۴۱۰,۰۰۰ (سیزده میلیون و چهارصد و ده هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۱۳,۴۱۰,۰۰۰ -۲۰,۰۰۰.۰۰ -۰.۱۴ ۱۱:۲۳
۱۳,۴۳۰,۰۰۰ ۹۵,۰۰۰ ۰.۷ روز قبل
۱۳,۳۳۵,۰۰۰ ۱۳۵,۰۰۰ ۱.۰۱ ۳ روز پیش
قیمت نیم سکه امروز
نیم سکه امروز با کاهش ۰.۶۱ درصدی، از ۷,۳۹۰,۰۰۰ (هفت میلیون و سیصد و نود هزار) تومان به ۷,۳۴۵,۰۰۰ (هفت میلیون و سیصد و چهل و پنج هزار) تومان رسید.

جدول قیمت ۳ روز اخیر نیم سکه

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ
۷,۳۴۵,۰۰۰ -۴۵,۰۰۰.۰۰ -۰.۶۱ ۱۱:۲۰
۷,۳۹۰,۰۰۰ ۹۵,۰۰۰ ۱.۲۸ روز قبل
۷,۲۹۵,۰۰۰ -۶۰,۰۰۰.۰۰ -۰.۸۳ ۳ روز پیش
آخرین نرخ ربع سکه
ربع سکه امروز - یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۰۸ می ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۴۱ درصدی به ۴,۳۵۲,۰۰۰ (چهار میلیون و سیصد و پنجاه و دو هزار) تومان رسید.

قیمت سکه گرمی امروز

در بازار امروز هر سکه گرمی نسبت به روز قبل ، با ۵۸۰۰۰ تومان کاهش، ۲,۶۵۲,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد و پنجاه و دو هزار) تومان نرخ گذاری شد.

حباب قیمت دلار منفی شد

نرخ حواله درهم نیز امروز جهش چشمگیری را ثبت کرد و از نظر معامله گران درهم امروز حسابی پشت اسکناس  آمریکایی را گرفت. قیمت درهم  امروز ۸۰ تومان از روز پنجشنبه گذشته بالا تر بود و با ۷ هزار و ۸۵۰ تومان مبادله شد. نرخ برابری درهم به دلار هم ۲۸ هزار و ۸۳۳ تومان بود. از نظر معامله گران زمانی که قیمت بازاری دلار از ارزش ذاتی کمتر باشد در واقع حباب دلار منفی است و احتمال تقاضا برای خرید دلار  وجود دارد.

قیمت سکه به پرواز آمد

قیمت اونس طلا امروز تقریبا ۵ دلار از روز گذشته پایین تر بود و با ۱۸۸۳ دلار به فروش رسید. اما در بازار داخلی ایران با افزایش قیمت دلار، قیمت طلا و سکه به پرواز در آمد .

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز ۷ هزار و ۷۰۰ تومان بالا رفت و بر روی ۱ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان قرار گرفت.

سکه بازان هم ۸۰ هزار تومان به قیمت  فلز زرد رنگ  افزودند . سکه به ۱۳ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان رسید. قیمت سکه در نیمه روز با ۱۳ میلیون و ۴۳۵ هزار تومان مبادله شد.  

با احتساب قیمت ۲۸ هزار ۲۲۰ تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه ۱۲ میلیون و ۶۰۳ هزار تومان بود و اندازه حباب سکه هم نزدیک محدوده ۶ درصد بود. قیمت بازار در  بالای ۸۰۰ هزار تومانی ارزش ذاتی قرار گرفت.

پیش بینی قیمت سکه

بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمترین قیمت سکه در سال گذشته به ۱۵ اردیبهشت ماه اختصاص دارد که در این روز نرخ سکه بر روی ۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان قرار داشته و بیشترین قیمت سکه در ۲۴ آذر ماه بود. قیمت سکه در روز یاد شده بیش از ۲۰۰ هزار تومان گران شد و با ۱۳ میلیون و ۴۰۵ هزار تومان به قله ۱۴۰۰ رسید و روز طلایی برای قیمت سکه بود.

با نگاهی اجمالی به بازار سکه در سال گذشته می توان گفت که بیشترین کاهش قیمت این فلز زرد رنگ در نیمه اول سال و در ماه خرداد بوده است. قیمت سکه در روزهای پایانی این ماه بیش از ۴۹۰ هزار تومان ارزان شده و با ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان نرخ گذاری شده بود. اما در نیمه دوم سال کمترین کاهش قیمت سکه به ماه های بهمن و اسفند بر میگردد. قیمت سکه در دو ماه پایانی سال قبل در روز های ۲۵ بهمن با ۱۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان و ۱۸ اسفند با ۱۲ میلیون و ۲۶۵ هزار تومان فقط ۵ هزار تومان کاهش را ثبت کرد.

در میان روزهایی که در جایگاه بالا ترین افزایش قیمت سکه قرار دارند می توان به ۸ خرداد و ۱۳ آذر اشاره کرد. قیمت سکه در این روز ها به ترتیب ۳۷۰ هزار و تومان و ۳۹۹ هزار تومان رشد کرد. قیمت سکه در ۸ خرداد با ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شد و در ۱۳ آذر با ۱۳ میلیون و ۲۵ هزار تومان مبادله شد. کمترین افزایش قیمت سکه هم در ۱۵ اسفند بود که تنها ۵ هزار تومان رشد را ثبت کرده بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

پربازدیدترین