منتظر سقوط قیمت دلار در بازار باشید|سیگنال بانک مرکزی به بازار ارز

بانک مرکزی می گوید:کسانی که فاکتور خرید ندارند بعد از سه ماه متهم به قاچاق ارزی هستند. اگه این خبر در بازار جدی گرفته شود باید منتظر عرضه دلارهای خانگی به بازار باشیم.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 قیمت دلار با پیش بینی های وحشتناکی مواجه شده است. متوسط هفتگی  قیمت دلار که در حال افزایش است با این مساله مواجه شده که در آینده نزدیک ممکن است قیمت بالاتری به خود بگیرد.طبیعتا افزایش قیمت دلار تاثیر مستقیم بر بازار  خواهد داشت.مسئولان مربوطه حتما باید مقابل افزایش قیمت دلار بایستند.​

بانک مرکزی می گوید اگر می خواهید متهم به قاچاق نشوید دلارهای خانگی خود را یا به صرافی های مجاز بفروشید یا در بانک ها سپرده کنید. در چنین روزی که ضرب الاجل ۹۰ روزه صادر شد، دلار ۲۰۰ تومان بالا رفت، تتر هم ۶۰۰ تومان.

سایه پشت خط بر بازار ارز و سکه

سایه معاملات پشت خطی سکه، علامت سوال بزرگ معامله گران بود؟ قیمت سکه در بازار شبانه به یکباره بالا کشید اما در یکی از معدود دفعات تصور صعودی نبود. برخی فکر می کردند چون دلار امکان دارد نزولی باشد، عده ای قیمت سکه را در پشت خط بالا بردند تا بتوانند در نرخ بالاتر بفروشند.

بازار با چنین تردیدی شروع به کار کرد. زیر سایه این تردید قیمت دلار در بازار هرات در سطوح احتیاطی باز شد. اما از ساعت ۱۱ که نرخ دلار تهران بیرون آمد دلار هرات نیز شروع به افزایش کرد. افزایش قیمت دلار در بازار هرات به تهران هم سیگنال صعود داد.

ساعت دو، مدیر کل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در یک گفت و گوی تلویزیونی به دارندگان ارز بالای ۱۰ هزار یورو سه ماه فرصت داد که ارز خود را یا به صرافی های مجاز بفروشند یا در بانک ها سپرده گذاری کنند. در واقع کسانی که فاکتور خرید ندارند بعد از سه ماه متهم به قاچاق ارزی هستند. اگه این خبر در بازار جدی گرفته شود باید منتظر عرضه دلارهای خانگی به بازار باشیم.

مشاهدات میدانی نشان می داد بعد از این خبر تا حدودی عرضه ارز انجام می شد. از این افزایش عرضه، سه تا تفسیر وجود داشت؛ عده ای می گفتند افزایش عرضه ناشی از اثر همین خبر است، گروه دومی نیز بودند که اعتقاد داشتند به طور سنتی نهنگ های بازار قبل از تعطیلات روی مال نمی مانند. اما برخی دیگر اعتقاد داشتند دلیل عرضه ارز، نداشتن چشم انداز صعودی است. به گفته این گروه دلار و سکه تا یکبار دیگر کف نزند وارد فاز صعودی نمی شود.

 

قیمت طلا و سکه امروز شنبه 10 اردیبهشت 1401

در مجموع این یکی دو روز حال و هوای بازار ارز متغیر بود، بعضی وقت ها آفتابی، بعضی وقت ها بارانی. در این آب و هوای متغیر استنباط واحدی از روند قیمت وجود ندارد اما دو سیگنال از دیدگاه کاهشی حمایت نمی کند.

یکی افزایش قیمت درهم، یکی افزایش نرخ تتر. بر مبنای درهم قیمت دلار بالاتر است، افزایش تتر نیز در بازار بیشتر از دلار بود. عده ای از معامله گران قدیمی معتقدند دلیل چنین اتفاقی به مداخله بازارساز برمی گردد. بازارساز در بازار با مداخله قیمت، دلار را نگه می دارد اما چون تتر و درهم با مداخله کمتری روبروست مسیر طبیعی خودشان را می روند.

در بازار سکه شنبه، نرخ این فلز گرانبها بدون تغییر ماند و فقط به دلیل رشد دلار، حباب سکه کمتر شد. در بازار معامله گران می گفتند باهوش بازار خواب بود.

بازار در روز اول هفته دو نکته داشت، نکته اول به نرخ دلار نیمایی برمی گردد که طی معاملات شنبه وارد کانال ۲۵ هزار شد. نکته دوم به تعطیلی دلار هرات برمی گردد که این بازار تا بعد از تعطیلات عید فطر بسته خواهد بود.

قیمت دلار در صرافی ملی

روز قبل دلار در صرافی ملی مانند ۳ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در صرافی ملی که ۳ روز پیش تا ۲۵,۴۳۱ (بیست و پنج هزار و چهارصد و سی و یک ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۰۱ می ۲۰۲۲ - با رشد ۱.۰۱ درصدی به ۲۵,۶۹۱ (بیست و پنج هزار و ششصد و نود و یک ) تومان رسید.

قیمت دلار در بازار متشکل

روز قبل دلار در بازار متشکل مانند ۳ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار متشکل که ۳ روز پیش تا ۲۵,۳۸۲ (بیست و پنج هزار و سیصد و هشتاد و دو ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۰۱ می ۲۰۲۲ - با رشد ۰.۶ درصدی به ۲۵,۵۳۶ (بیست و پنج هزار و پانصد و سی و شش ) تومان رسید.

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین