پیش بینی هواشناسی

پیش بینی هواشناسی | وزش باد و باران شدید از امروز

پیش‌بینی وزش باد در برخی مناطق کشور.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی و پیش‌بینی وزش باد در برخی مناطق کشور به کشاورزان و باغداران توصیه می‌شود که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

خانم پروین رفیعی گفت: با توجه به وزش باد نسبتا شدید در استان اردبیل به کشاورزان توصیه می شود که هنگام سم پاشی مزارع احتیاط کنند.

به گفته کارشناس هواشناسی کشاورزی، گندمکاران استان ایلام باید دور آبیاری را در ساعات خنک روز تا زرد شدن خوشه ها تنظیم کنند.

رفیعی می گوید: با توجه به کمبود بارش و افزایش نیاز آبی درختان، باغداران استان چهارمحال و بختیاری اقدام به آبیاری باغات کنند.

براساس مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، میزان بارش نسبت به دوره نرمال ۳۰ درصد کاهش داشته است.

بنابر اعلام‌نقشه های هواشناسی در ساعات بعدازظهر امروز در برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال زنجان، شمال قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، خراسان رضوی و جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و استان های واقع در زاگرس مرکزی در برخی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با گرد و خاک پیش بینی می شود.

طی روزهای دوشنبه و سه شنبه با تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی نواحی مرکزی و برخی نقاط شمال شرق، شرق و جنوب استان های واقع در دامنه های شمالی و جنوبی البرز رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در نقاط مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر