بیمه

خبر مهم برای کسانیکه بیمه تامین اجتماعی هستند

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: با اعتبارات اختصاص یافته در بودجه ۱۴۰۱ از محل هدفمندی یارانه‌ها، عشایر امسال به صورت رایگان بیمه می‌شوند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

عباس پاپی‌زاده در سیزدهمین نشست قرارگاه امنیت غذایی عشایر با اشاره به اعتبارات حوزه عشایر در بودجه ۱۴۰۱ ، اظهار داشت: امسال اتفاقات متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته در خصوص تجهیز مدارس عشایری و بیمه اجتماعی عشایر روی خواهد داد و عشایر به صورت رایگان بیمه می‌شوند.

وی با بیان اینکه مطالبات عشایر بیش از این است و باید در بودجه کشور به سهم واقعی خود برسند، افزود : علت عقب ماندگی زیرساخت‌ها در مناطق عشایری این است که حق عشایر در بودجه لحاظ نمی‌شود.

پاپی‌زاده ادامه داد: استان‌ها باید سهم عشایر از اعتبارات استانی را اختصاص دهند و مدیران ما نیز با جدیت تمام این موضوع را از طریق استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها پیگیری کنند.

وی با اشاره به وضعیت شدید خشکسالی در کشور، مدیریت بحران در مناطق عشایری را مورد تاکید قرار داد و افزود: زندگی عشایر صد در صد وابسته به طبیعت است و در شرایط بحرانی و خشکسالی آسیب می‌بینند و ما باید پیگیری و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه را برای برون‌رفت از شرایط بحران انجام دهیم.

 

داشتن برنامه در زنجیره تولید ، گردشگری و صنایع دستی عشایر

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مدیران سازمان تاکید کرد باید در همه زمینه‌ها دارای برنامه و انسجام سازمانی باشیم و افزود: باید در گردشگری و صنایع دستی عشایر برنامه و راهبرد داشته باشیم و این دو موضوع را به هم وصل کنیم تا عشایر بتوانند صنایع دستی خود را به گردشگران عرضه کنند.

وی گفت: یکی از موضوعات مهم در حوزه عشایر زنجیره تولید است که باید حلقه‌های این زنجیره در قبل ، حین و بعد از تولید به هم وصل شود و کارهای خوبی که در این زمینه در برخی از استان ها انجام شده به تمام کشور تسری پیدا کند.

پاپی‌زاده همچنین بر تعامل دفتر امور تعاونی‌ها با اتحادیه‌های عشایری تاکید کرد و افزود: باید امور مربوط به تشکل‌های عشایری با جدیت پیگیری شود و جلسات مجامع در مهلت قانونی برگزار و صورت‌های مالی نیز گزارش داده شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان