خبر جدید از همسان سازی حقوق بازنشستگان

در تازه‌ترین اظهار نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرده که اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان با هدف ایجاد عدالت در پرداخت‌ها در برنامه هفتم توسعه محقق خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

در تازه‌ترین اظهار نظر رییس کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرده که اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان با هدف ایجاد عدالت در پرداخت‌ها در برنامه هفتم توسعه محقق خواهد شد.در حالی که قرار بود همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال در حقوق‌ها درنظر گرفته شود،اما تاکنون این طرح اجرایی نشده است. سه میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته در انتظار اجرای مصوبه قانونی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید به اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال آینده، گفت: طبق تصمیمات اخیر کمیسیون تلفیق بازنشستگان ۹۰ درصد شاغلان دریافتی خواهند داشت و هیچ فرقی میان بازنشستگان تامین اجتماعی، لشکری و کشوری نخواهد بود و منطق دولت در باز پس گرفتن لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای مجلس مشخص نیست.

علی بابایی کارنامی ، در مورد بازپس‌گیری لایحه دائمی‌ همسان سازی حقوق بازنشستگان از سوی دولت، گفت: طی جلساتی که کمیسیون تلفیق برگزار کرد؛ مقرر گردید طبق بند (و) تبصره (۲) بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی از محل واگذاری شرکت‌های بورسی و غیربورسی و فروش دارایی‌های دولت به مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان پرداخت شود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر ۹۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده در صحن علنی رای بیاورد سازمان تامین اجتماعی مکلف به اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خواهد بود که براساس آن بازنشستگان  حدود ۹۰ درصد دریافتی حقوق و مزایای شاغلان را دریافت خواهند کرد.

مجلس پیگیر اجرایی شدن همسازن سازی حقوق بازنشستگان است و اعتقاد ویژه به عدالت در پرداخت حقوق و دستمزد دارد.

بابایی در راستای صحت و سقم باز پس گرفتن لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان توسط دولت، گفت: رئیس جمهور لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دولت گذشته را با امضای خود از مجلس پس گرفته است، در این راستا دلایل دولت را نمی‌دانیم چیست اما مجلس پیگیر اجرایی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است و اعتقاد ویژه به عدالت در پرداخت حقوق و دستمزدها دارد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، در پایان خاطر نشان کرد: طبق تصمیمات اخیر کمیسیون تلفیق بازنشستگان ۹۰ درصد شاغلان دریافتی خواهند داشت و هیچ فرقی میان بازنشستگان تامین اجتماعی، لشکری و کشوری نیست، منطق دولت در باز پس گرفتن لایحه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای مجلس مشخص نیست، اگر دولت لایحه جدیدی در این راستا دارد سریعا به مجلس ارسال کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد