امیکرون در حال رکورد شکنی | افزایش ۳ برابری میزان بستری ها

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان "آمار بستری‌های اومیکرون ۳برابر افزایش یافته است"، گفت: مردم تا زمانی که بیماری‌شان تشدید نشده به مراکز ما مراجعه نکنند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان "آمار بستری‌های اومیکرون ۳برابر افزایش یافته است"، گفت: مردم تا زمانی که بیماری‌شان تشدید نشده به مراکز ما مراجعه نکنند.

حیدری از مردم خواست برای دریافت دوز سوم واکسن به این مراکز مراجعه کنند و افزود: ما از ابتدا مجوز تزریق واکسن به گروه سنی زیر ۱۲ سال را دریافت کرده بودیم ولی طبق برنامه ریزی کمیته های تخصصی مقرر شد ابتدا گروه سنی ۱۰ تا ۱۲ سال واکسن بزنند.

وی ادامه داد: به دستور وزیر و مصوبه ستاد تخصصی کرونا از دیروز گروه سنی ۵ تا ۱۰ سال هم برای دریافت واکسن فراخوان شده اند. زیرا در سویه امیکرون متاسفانه درگیری کودکان بسیار بیشتر از سویه های دیگر است.

وی درباره پیک درگیری سویه امیکرون در کشور ابراز داشت: با توجه به سرعت بالای سرایت این سویه احتمالا تا پایان هفته دیگر بیماری در کشور اوج می گیرد، هرچند برخی متخصصان اوج درگیری را دو هفته آینده ذکر کرده اند، پس از آن پیک بیماری روند کاهشی خواهد داشت.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: هم اکنون آمار بستری بیماران اومیکرون نسبت به روزهای قبل سه برابر افزایش یافته و این روند به صورت تصاعدی در حال افزایش است.

حیدری با اشاره به این که آمادگی مراکز بهداشتی، درمانی از زمان سویه دلتا بیشتر شده است ولی نیازمند مشارکت و همکاری مردم هستیم، گفت: با توجه به خفیف بودن سویه اومیکرون، توصیه می کنیم مردم حتی الامکان تا زمانی که بیماری شان تشدید نشده به مراکز ما مراجعه نکنند و در صورت ابتلا در خانه خود را قرنطینه کنند ولی اگر بیماری تشدید شد فرصت را برای مراجعه به مراکز ما از دست ندهند.

تاثیر ماسک زدن در کاهش بستری‌ها

وی بیان کرد: اگر ۸۰ تا ۹۰ درصد مردم ماسک بزنند قلّه درگیری بیماری ۳۰ تا ۳۵ درصد پایین می‌آید. یعنی اگر میزان بستری ها یک میلیون نفر باشد با ماسک زدن ۹۰ درصدی مردم، بستری ها ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار نفر کاهش می یابد.

معاون بهداشت با بیان اینکه «در دسترس ترین واکسن، بهترین واکسن است» همچنان شعار ماست، گفت: خوشبختانه هم اکنون انواع واکسن‌ها را در اختیار داریم. بنابراین افراد منتظر واکسن خاصی نباشند و حتما برای دریافت دزهای عقب افتاده و دز سوم واکسن خود به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

افزایش ۱۰ برابری بستری و فوت در واکسن نزده ها

وی افزود: تزریق واکسن بسیار اهمیت دارد به طوری که شاهد کاهش ۱۰ برابری بستری و فوتی در افراد واکسن زده به نسبت افرادی هستیم که واکسن نزده اند. بنابراین از مردم می خواهیم در زدن واکسن اهمال نکنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در پاسخ به پرسشی در خصوص غربالگری ژنتیکی نوزادان گفت: به کمیته های علمی برای استانداردسازی آزمایشات سه ماه فرصت داده شد و سپس پیش نویس تهیه شده به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اعلام نظر و ابلاغ و عملیاتی شدن ارسال شده است.

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین