شرایط کرونایی جدید عربستان سعودی برای عمره‌گزاران

عربستان سعودی از امروز شنبه اجازه می‌دهد کسانی که دو دز واکسن روسی «اسپوتنیک وی» علیه ویروس کرونا دریافت کرده‌اند برای انجام عمره و حج وارد این کشور شوند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

عربستان سعودی شرایط کرونایی جدیدی را برای عمره‌گزاران و نمازگزاران اعلام کرد.

عربستان سعودی از امروز شنبه اجازه می‌دهد کسانی که دو دز  واکسن روسی «اسپوتنیک وی»  علیه ویروس کرونا  دریافت کرده‌اند برای انجام عمره و حج وارد این کشور شوند.

روسیا الیوم نوشت: این اقدام پس از آن صورت گرفت که عربستان سعودی پروتکل‌های مربوط به قرنطینه  افراد  را به روز کرد که به افراد کاملاً ایمن شده اجازه ورود به عربستان سعودی را می‌دهد و واکسن روسی اسپوتنیک  را به لیست افرادی که مجاز به ورود هستند، اضافه کرد.

«هانی بن حسنی حیدر» سخنگوی ریاست عمومی مسجد الحرام و مسجد النبی(ص) تاکید  کرد: تدابیر جدیدی برای رعایت فاصله گذاری میان نمازگزاران و عمره گزاران در مسجدالحرام و صحن‌های آن اتخاذ شده است.

وی افزود: برای ممانعت از شیوع ویروس کرونا بار دیگر برچسب‌های مربوط به فاصله گذاری اجتماعی میان نمازگزاران و عمره گزاران در صحن مطاف و مصلاها گذاشته شد تا سلامت زائران و نمازگزاران حفظ شود.

وی در خصوص اقامه نماز در مسجدالحرام گفت: تیم های میدانی به صورت شبانه روزی آماده به خدمت هستند تا بهترین خدمات را به زائران ارائه دهند.

یک مسئول سعودی نیز بر ضرورت استفاده نمازگزاران از ماسک، مواد ضد عفونی کننده ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همکاری با کارکنان حرم مکی تاکید کرد.

بر اساس گزارش سخنگوی ریاست عمومی مسجد الحرام و مسجدالنبی(ص) ، مسجدالحرام ده بار در روز با 34 هزار لیتر مواد ضدعفونی می‌شود و برای این کار بیش از 500 دستگاه ضد عفونی استفاده می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان