حسن یزدانی قهرمان جهان شد

حسن یزدانی در سه مسابقه پیش از بازی فینال در المپیک ریو فقط و فقط 8 دقیقه و 46 ثانیه زمان خواست تا حریفانی از کشورهای هاییتی، ترکیه و قزاقستان را با برتری‌های قاطعانه و حتی بدون از دست دادن یک امتیاز شکست دهد

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

حسن یزدانی که برای اولین بار در مسابقات قهرمانی جهان در قسمت بزرگسالان شرکت کرده بود در دیدار اول خود توانست جونگ یونگ هو کره‌ای را شکست دهد و در ادامه نیز میروسلاو کیروف، دیوید تلاشادزه و گرین جیمز را از پیش رو بردارد و با اقتدار به فینال برسد. یزدانی در فینال در مقابل ماگومدرسول گازیماگومدوف روس قرار گرفت و نتیجه را واگذار کرد و در پایان به مدال نقره رسید.

نماینده ایران در المپیک ریو 2016

در فینال دوم وزن 74 کیلوگرم مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی حسن یزدانی موفق شد قهرمانی این وزن را به دست آورد. یزدانی که در کشتی اول 5 بر یک مصطفی حسین خانی را شکست داده بود در دومین فینال با نتیجه 2  بر صفر این حریف خود را شکست داد تا عنوان نخست این وزن را به دست آورده و به عنوان ملی‌پوش این وزن راهی المپیک شود.

حسن یزدانی طلای المپیک را از چنگ روس‎ها  درآورد

حسن یزدانی در سه مسابقه پیش از بازی فینال در المپیک ریو فقط و فقط 8 دقیقه و 46 ثانیه زمان خواست تا حریفانی از کشورهای هاییتی، ترکیه و قزاقستان را با برتری‌های قاطعانه و حتی بدون از دست دادن یک امتیاز  شکست دهد و به عنوان نخستین کشتی‌گیر کاروان ایران به فینال برسد. یزدانی که 6 امتیاز از حریف خود عقب بود با زیرگیری های بی نقص در وقت دوم ، انور گودیوف قدرتمند را زمین گیر کرد و با نتیجه 6-6 مسابقه را برد و طلای المپیک را به شایستگی گرفت.

حریف یزدانی که در ابتدای مسابقه مصدوم شده بود بارها کشتی را قطع کرد که این مسئله با اعتراض شدید کادر فنی توام شد اما با وجود همه مشکلات، گودیف در تشک باقی ماند و در حالیکه فکر می کرد قهرمان می شود، مغلوب یزدانی شد که در ثانیه های آخر او را خاک کرد و با فریادی قهرمانی اش را به همه اعلام کرد. حسن یزدانی بعد از قاسم رضایی و سعید عبدولی سومین مدال کاروان کشتی ایران را به ارمغان آورد.

بعد از طلای علیرضا دبیر در المپیک سیدنی 16 سال بود در رشته کشتی آزاد ایران به مدال المپیک نمی‌رسید  یزدانی با غیرت مثال زدنی و فراموش نشدنی خود به آن دست پیدا کرد . به گفته وی "تاکتیک من خسته کردن حریف بود و بعد اجرای فن که خوشبختانه به خواسته خودم رسیدم و با لطف خدا قهرمان شدم."

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان