معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه مدعی شد

حمله موشکی ایران به اسرائیل؟ | ایران و اسرائیل در یک قدمی جنگ بزرگ

کنستانتین سیوکوف: «اگر بخواهیم درباره ایران صحبت کنیم، ایران تأسیسات خاص خود را دارد که در مناطق کوهستانی دژمانندی قرار دارند که نمی‌توان به آن‌ها نفوذ کرد جز با بمب‌های هسته‌ای».

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه با بیان اینکه ایران جزو چهار کشور اول تولیدکننده سامانه‌های موشکی در سطح جهان است، گفت که ایران قادر است اسرائیل را به محلی غیرقابل سکونت تبدیل کند.

 «کنستانتین سیوکوف» معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه در بخشی از مصاحبه اخیر خود با شبکه «روسیا الیوم» به توانمندی موشکی ایران پرداخت.

سیوکوف در پاسخ به سؤالی درباره احتمال وقوع جنگ میان ایران و رژیم صهیونیستی، با بیان اینکه احتمال آغاز جنگ از طرف تل‌آویو علیه ایران کم است و اسرائیل طبق ارزیابی‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد، گفت: «ایران موشک‌های میانبرد و تسلیحاتی متعارف در اختیار دارد که از دقت بالایی در نقطه‌زنی برخوردار هستند که این هنگام شلیک موشک به‌سمت پایگاه‌های امریکا نمایان شد».

معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه ادامه داد: «مقابله با این موشک‌ها در توان اسرائیل نیست. اسرائیل امروز سامانه‌های پدافند هوایی یا سامانه‌های پدافند موشکی را که بتواند با این موشک‌ها مقابله کند، در اختیار ندارد.

بر این اساس، حمله موشکی ایران به این سامانه‌ها و رآکتور‌های هسته‌ای اسرائیل، سرزمین کوچک اسرائیل را به محلی غیرقابل سکونت تبدیل خواهد کرد».

کنستانتین سیوکوف اضافه کرد: «اگر بخواهیم درباره ایران صحبت کنیم، ایران تأسیسات خاص خود را دارد که در مناطق کوهستانی دژمانندی قرار دارند که نمی‌توان به آن‌ها نفوذ کرد جز با بمب‌های هسته‌ای».

وی همچنین اظهار داشت: «من فکر نمی‌کنم اسرائیل به استفاده از سلاح هسته‌ای علیه ایران روی بیاورد، چراکه اگر این کار را بکند این کار واکنش روسیه و چین را به‌دنبال خواهد داشت بنابراین این گام از نظر این دو کشور غیرقابل قبول است».

معاون رئیس آکادمی دانش موشکی روسیه همچنین گفت: «من تکرار می‌کنم که اسرائیل سرزمین بسیار کوچکی است پس فکر می‌کنم که عملیات به استفاده از سلاح هسته‌ای کشیده نخواهد شد.

اما در ارتباط با استفاده از تسلیحات متعارف ما می‌توانیم بگوییم که تأسیسات ایران بشدت تحت محافظت هستند و براحتی نمی‌توان با استفاده از تسلیحات به آن‌ها نفوذ کرد پس عملیات نظامی اسرائیل حتی با مشارکت نیروی هوایی امریکا هیچ نتیجه مثبتی در بر نخواهد داشت».

سیوکوف همچنین در بخش پایانی اظهاراتش بیان کرد: «نکته دیگری که می‌خواهم بگویم این است که ایران در زمینه نظامی یکی از قدرت‌های پیشرفته و پیشرو و جزو چهار کشور اول تولیدکننده سامانه‌های موشکی است که این کشور‌ها عبارتند از روسیه، امریکا، چین و ایران».

مقامات نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران همواره به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که در صورت انجام هر گونه اقدام احمقانه علیه ایران، این گام به معنای پایان این رژیم است

منبع: فارس

ادعای مضحک صهیونیست‌ها برای حمله به ایران

یورونیوز: یک مقام ارشد ارتش اسرائیل می‌گوید هر وقت ایران به مرحله «گریز هسته‌ای» برسد اسرائیل فردای آن روز اقدام عملی علیه تهران انجام خواهد داد.

یک مقام ارشد ارتش اسرائیل می‌گوید هر وقت ایران به مرحله «گریز هسته‌ای» برسد اسرائیل فردای آن روز اقدام عملی علیه تهران انجام خواهد داد. او همچنین مدعی شد ایران تنها در صورتی تلاش‌های خود برای ساخت بمب اتمی را متوقف خواهد کرد که با یک تهدید بازدارنده مواجه شود.

ژنرال ایال زامیر از فرماندهان ارشد نیروهای دفاعی اسرائیل روز شنبه ۱۱ دسامبر در یک سخنرانی در فلوریدا آمریکا با بیان این مطلب تاکید کرد که جهان نمی‌تواند به ایرانی‌ها اعتماد کند.

او همچنین مدعی شد ایران تنها در صورتی تلاش‌های خود برای ساخت بمب اتمی را متوقف خواهد کرد که با یک تهدید بازدارنده مواجه شود. او همچنین تاکید کرد که ایالات متحده هم قصد و هم توانایی این را دارد که این کار را در مقابل ایران انجام دهد اما اگر چنین نکند، اسرائیل توانایی انجام این کار را دارد.

زامیر همچنین در خصوص فعالیت‌هایی که اسرائیل در سوریه انجام داده توضیح داد و گفت: «ما فعالیت‌هایی در سوریه انجام دادیم که بسیاری حتی از آن خبردار هم نیستند. ایران قصد داشت نیرویی شبیه حزب‌الله در سوریه ایجاد کند و ما تاکنون توانسته‌ایم از این امر جلوگیری کنیم. البته این مبارزه همچنان ادامه خواهد داشت.»

اظهارات این مقام ارشد ارتش اسرائیل همزمان با انتشار گزارش‌ها در خصوص دستور وزیر دفاع این کشور به ارتش برای کسب آمادگی لازم برای حمله احتمالی به ایران، طرح شده است. بنی گانتس روز شنبه ۱۱ دسامبر اعلام کرد که به ارتش دستور داده برای حمله احتمالی به ایران آماده شوند.

با این حال نشریه جروزالم پست به نقل از مقام‌های اسرائیلی گزارش داده که از نظر امکانات، آمریکا بهتر می‌تواند حمله به ایران را انجام دهد. این رسانه به نقل از یک منبع آگاه امنیتی اسرائیلی در این خصوص می‌نویسد: «آنچه برای ما یک جنگ خواهد بود، برای ایالات متحده تنها یک عملیات است. آمریکا به خوبی می‌داند که ایران تمایلی برای احیای توافق ندارد، اما آنها هنوز تا رسیدن به یک تصمیم برای اتخاذ عملیات نظامی علیه ایران فاصله دارند.»

این منبع اسرائیلی در ادامه می‌افزاید: «آمریکایی‌ها ترجیح می‌دهند در همراهی با جامعه بین‌الملل و از جمله چین و روسیه و به صورت مرحله‌ای اقدام کنند. بر این اساس آنها در صورت شکست مذاکرات ابتدا فشارهای اقتصادی و سیاسی را بر ایران افزایش می‌دهند و سپس به سراغ گزینه نظامی خواهند رفت.»

اظهارات تهدیدآمیز شخصیت‌های اسرائیلی خطاب به ایران در حالی افزایش یافته که اخبار امیدوارکننده‌ای در خصوص احیای برجام از وین به گوش نمی‌رسد. مقام‌های اروپایی طرح‌های ایران را ناامید‌کننده و نگران کننده خوانده‌اند. با این حال مذاکرات همچنان در پایتخت اتریش ادامه دارد.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین