میلیاردر، چیمث پالیهاپیتیا، 15 درصد از سهام شرکت مالی SoFi را فروخت

Palihapitiya، میلیاردر بیت کوین و مدیر ارشد سابق فیس بوک، حرکت خود را برای فروش سهام SoFi از طریق توییتی در 19 نوامبر(28آبان) تایید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

میلیاردر ،چیمث پالیهاپیتیا(Chamath Palihapitiya)، 15 درصد از موقعیت خود را در پلتفرم معاملات ارز دیجیتال و سهام و شرکت مالی SoFi فروخت.

این شرکت در اوایل سال جاری از طریق ادغام با یک شرکت به رهبری Palihapitiya وارد بورس شد و ارزش اولیه آن 8.65 میلیارد دلار بود و اکنون ارزش بازار آن 17.04 میلیارد دلار است.

Palihapitiya، میلیاردر بیت کوین و مدیر ارشد سابق فیس بوک، حرکت خود را برای فروش سهام SoFi از طریق توییتی در 19 نوامبر(28آبان) تایید کرد.

او در بیانیه خود اظهار داشت: «بازارهای سهام، بازار رمزارز، ارزش‌گذاری هنر تقریباً همه چیز به نظر می‌رسد در بالاترین سطح خود قرار دارند» و در ادامه به توضیح برخی از اقدامات شرکت سرمایه‌گذاری خود Social Capital پرداخت.

Palihapitiya گفت که او 15 درصد از سهام SoFi خود را فروخت تا سرمایه‌گذاری‌های دیگری را در فناوری‌هایی که آینده ما را شکل می‌دهند تامین کند.

پس از اعلام این خبر، قیمت سهام SoFi نزدیک به 2 درصد کاهش یافت.

SoFi یک پلت فرم مالی مدرن است که از پنج بخش تشکیل شده است: وام سرمایه، مدیریت سرمایه گذاری، توسعه و مشاوره کسب و کار، توسعه شغلی و آموزش امور مالی شخصی.

Palihapitiya همچنین خاطرنشان کرد که قصد دارد سرمایه گذاری Social Capital در ارائه دهنده مراقبت های پزشکی Clover Health را افزایش دهد.

سبد Social Capital متشکل از 74 شرکت است و خود Palihapitiya از دارایی خالصی در حدود 1.1 میلیارد دلار برخوردار است که از نظر فنی او را به یک میلیاردر بیت کوین تبدیل می کند زیرا مدت هاست که بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب می بیند.

اخیراً، Palihapitiya شروع به حمایت از پروژه های دیگر پلتفرم ها مانند سولانا کرده است.

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین