پارتیشن یا دیوارهای متحرک مدولار چیست

در این مقاله به شرح کامل پارتیشن یا دیوارهای متحرک مدولار، مزایا و کاربرد آن‌ها، انواع پارتیشن اداری و نصب آن‌ها می‌پردازیم.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

شرکت‌ها امروزه به جای اینکه به کارکنان اتاق‌های جداگانه بدهند، با طراحی‌های امروزی به طرف طراحی محیط‌های بازتر رفته‌اند که همکاری‌ها و محیط‌های کاری منعطف تری را برای آن‌ها فراهم کنند اما ویروس منحوس کرونا تغییرات زیادی در محیط کار و زندگی ما رقم زده است که غالبا منجر به حفظ فاصله اجتماعی و تفکیک فیزیکی افراد از یکدیگر برای جلوگیری از گسترش این ویروس شده است. اینجاست که پارتیشن اداری مدولار یا دیوار‌های متحرک به کمک کارفرمایان و طراحان داخلی آمده است به همین منظور مدیران بیشتر به سمت استفاده از پارتیشن اداری یا دیوار‌های متحرک مدولار رفته‌اند تا کارمندان در فضای کار سلامت باشند.

علاوه‌براین گاها کارکنان تمایل دارند که یک حریم خصوصی داشته باشند که با پارتیشن اداری دوجداره و یا پارتیشن تک جداره متحرک این امر برای پرسنل میسر می‌شود. در ادامه به شرح کامل پارتیشن یا دیوارهای متحرک مدولار، مزایا و کاربرد آن‌ها، انواع پارتیشن اداری و نصب آن‌ها می‌پردازیم.

پارتیشن اداری

 پارتیشن متحرک مدولار چیست؟

دیوارهای متحرک مدولار همانطور که از نامشان مشخص است قابل جابه جایی هستند که به راحتی به طرح موردنظر شما مونتاژ می‌‌شوند.  پارتیشن متحرک مدولار که به آن پارتیشن ماژولی هم می‌گویند را می‌توان خیلی سریع در هر ساعت و در هر محیطی ازجمله اتاق مدیریت، اتاق کارکنان یا اتاق کمیسیون که نیاز است، نصب نمود.

این پارتیشن‌ها متناسب با طراحی موجود محیط کار شما قابل سازگار است و تنظیم می‌شود.

 

انواع پارتیشن متحرک مدولار

  • پارتیشن متحرک مدولار شیشه ای مقاوم تک شیشه یا دو جداره
  • پارتیشن متحرک مدولار تخته ای
  • پارتیشن متحرک مدولار چوبی
  • پارتیشن متحرک مدولار آلومینیوم
  • پارتیشن متحرک مدولار لمینت
  • پارتیشن متحرک مدولار با روکش ملامین و وینیل
  • پارتیشن با رنگ‌های استاندارد (مشکی جت، نقره ای، خاکستری یا سفید) یا رنگ سفارشی
  • پارتیشن شفاف
  • پارتیشن مات

* چه شیشه شفاف باشد و چه طرح مات، می‌توانید ظاهر شیشه پارتیشن را سفارشی کنید و از کارشناسان یک گروه حرفه ای دکوراسیون بخواهید طراحی روی شیشه انجام دهند تا به طور یکپارچه با عناصر طراحی داخلی موجود محیط کار شما هماهنگ شود.

 

مزایای دیوارهای متحرک مدولار

از آنجایی که مزایا پارتیشن اداری مدولار زیاد است، این پارتیشن‌ها محبوبیت فراوانی پیدا کرده اند. از جمله مزایای پارتیشن‌های اداری مدولار به این ترتیب هستند:

پارتیشن اداری

1.    حفظ سلامت کارکنان و جلوگیری از انتقال ویروس‌ها و افزایش راندمان کاری کارکنان 

2.    ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان، جلوگیری از حواس پرتی و ایجاد سر و صدا و ایجاد انعطاف پذیری بالا در مشارکت‌ها با فاصله امن 

3.    امکان جا به جایی و تنظیم در محیط‌های دلخواه بر اساس نیازها و زیبایی هر دفتر (پیکربندی مستقیم، زاویه دار یا خمیده)

4.    مقرون به صرفه بودن نسبت به دیوار‌های دائمی، پایداری بالا و سازگار با محیط زیست 

5.    طراحی زیبای فضای کاری

6. سیستم‌های بنچینگ با ارائه فضای کاری کمتری نسبت به کابین ها

کاربرد پارتیش اداری متحرک مدولار

در عصر حال استفاده از پارتیشن اداری مدولار به عنوان پروسه طراحی در میان انواع مشاغل، کاملا جا افتاده است. پارتیشن‌ها و دیوار‌های متحرک مدولار در مجموعه گسترده ای از فضا‌های کاری، از فناوری مدرن و تولیدی گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی و خرده فروشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنینCDC  پیشنهاد داده است که برای جلوگیری از افزایش ویروس کرونا در فضا‌های کاری از پارتیشن‌ها استفاده کنید.

استفاده از سیستم‌های پارتیشن اداری تک جداره و دو جداره یک روش انعطاف پذیر برای استفاده بهینه از فضای اداری شما هستند. این سیستم به شما این امکان را می‌دهد که یک روز فضای شرکت خود را بزرگ و باز کنید و روز دیگر آن را به فضاهای کوچک و بسته تر تبدیل کنید و این کار همچنین وقتی از شما نیز نخواهند گرفت چراکه باز و بسته کردن آنها تنها چند ثانیه طول می‌کشد. فضاهای بزرگتر می‌توانند برای برگزاری جلسات مورد استفاده قرار گیرند، در بیمارستان می‌توان با استفاده از آنها فضایی برای استراحت پرستاران ایجاد کرد، در هتل می‌توان اتاق‌های بزرگ را به دو بخش تبدیل کرد. با این طیف وسیع کاربردها چگونه می‌توانید تشخیص دهید که کدام سیستم پارتیشن اداری مناسب استفاده شما خواهند بود؟

نصب پارتیشن‌های اداری مدولار با سرعت بالا

تغییرات دکوراسیون و تعمیرات داخلی معمولا با استرس، هزینه و خراب کاری و آشفتگی همراه هستند. برخی از این تغییرات ممکن است جریان روزانه محیط کار را با اختلالاتی همراه کند، باعث جابجایی اعضای تیم شود و تا حدود زیادی پروسه کار را مختل نماید. اما نصب سریع پارتیشن اداری مدولار قادر است پروسه تغییرات دکوراسیون داخلی مدرن را بدون دردسر پیش ببرد و هنگام مونتاژ پارتیشن‌ها نیز در جریان کار‌ها اختلالی ایجاد نمی شود.

 

راهنمای خرید پارتیشن اداری

برای انتخاب نوع پارتیشن اداری باید نیازهای محیط کسب و کار را در نظر داشت. بعضی از پارتیشن‌ها از شیشه و آلومینیوم و برخی نیز از MDF تولید شده اند. باید توجه کنید که در محیط کار شما دوام پارتیشن و روشنایی محیط چه اندازه اهمیت دارد. اگر روشنایی اهمیت بالایی دارد با استفاده از پارتیشن شیشه ای از نور طبیعی بیشتری بهرمند می‌شوید و هزینه برق کمتر می‌شود و فضای محیط کاری از نظر بصری افزایش پیدا می‌کند. از دیگذ مواردی که باید هنگام انتخاب پارتیشن در نظر بگیرید موارد زیر هستند:

اولویت‌های شما در مورد زیبایی با مواد پارتیشن

میزان فضای موجود برای پارتیشن ها

تعداد کارکنان مستقر

و ...

 برای نمونه، یک call center باید مطمئن شود که دارای پارتیشن‌های کافی برای ایجاد محیط‌های کاری برای همه پرسنل باشد.

 

جمع بندیپارتیشن اداری

به روز رسانی محیط اداری هرگز کار ساده ای نیست. از طرفی درصورتی که محیط اداری شما به منظور تقویت و تسهیل همکاری و رفاه کارکنان تنظیم نشده باشد، احتمال دارد شما از دنیای رقابت عقب بمانید. اما اگر گروه با تجربه دکوراسیون را انتخاب کنید قطعا بهترین سیستم‌های پارتیشن اداری مدولار را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید این تصمیمات و تغییرات محیط کار را بسیار ساده تر انجام دهید. این پارتیشن‌ها قابلیت سفارشی سازی دارند تا اگر محیط کارتان تغییر کرد بتوانید به راحتی در هر محیط دیگری از آن‌ها استفاده کنید.

 

 

ارسال نظر