دردسر واکسن چینی برای دختران ایرانی

تیم ملی هندبال زنان ایران در شرایطی از امروز کارش را در رقابت‌های آسیایی شروع می‌کند که به دلیل تزریق واکسن چینی سینوفارم نتوانسته تدارکات خوبی داشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

تیم ملی هندبال دختران ایران از امروز در اردن و در چارچوب رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف رقبا می‌رود به این امید که بتواند سهمیه حضور در رقابت‌های جهانی آنهم برای اولین را به دست بیاورد.
از دل این رقابت‌ها ۶ تیم برتر طبق وعده قبلی می‌توانند کسب سهمیه کنند و دختران ایران امیدوار هستند در نهایت در بین ۶ تیم برتر قرار بگیرند تا بتوانند راهی رقابت‌های جهانی این رشته شوند. البته کار آن‌ها سخت است، چون در گروهی قرار گرفته اند که هم ژاپن به عنوان یک تیم قدرتمند حضور دارد و هم اردن میزبان. این در حالی است که دختران ایران نتوانسته اند تدارکات خوبی هم داشته باشند.

این موضوع، اما در نوع خود جالب است؛ طبق گزارشی که روزنامه شرق نوشته آن‌ها به دلیل تزریق واکسن سینوفارم از سوی قطری‌ها پذیرفته نشده اند. در بخشی از این گزارش آمده است: «دختران هندبالیست ایرانی در شرایطی رؤیای جهانی‌شدن را در مصاف با رقبای آسیایی خود در سر می‌پرورانند که نتوانستند برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا، تدارکات مناسبی داشته باشند. فدراسیون هندبال تلاش کرد که تیم چند بازی تدارکاتی و حتی اردویی در قطر داشته باشد، اما کرونا این فرصت را گرفت. اتفاق ناراحت‌کننده اینجاست که ملی‌پوشان کشورمان باوجود اینکه از مدت‌ها قبل برای شرکت در این مسابقات واکسینه شده بودند تا بدون هیچ محدودیتی در این میدان شرکت کنند، اما قطری‌ها جواب رد به برگزاری اردو و تورنمنت مشترک با آن‌ها دادند. پاسخ منفی فدراسیون هندبال قطر به تیم ملی ایران به خاطر واکسن سینوفارم چینی است. قطری‌ها به دلیل اینکه واکسن چینی کرونا را قبول ندارند و بر این باورند که این واکسن، ایمنی کامل را در بدن افراد ایجاد نمی‌کند، حاضر نشدند میزبان ایرانی‌ها باشند.»

این اتفاق در شرایطی برای دختران هندبال ایران رخ داده که تیم ملی فوتسال ایران هم در جام جهانی لیتوانی به مشکل برخورده است. مسئولان برگزاری این تورنمنت گفته اند واکسن سینوفارم مورد تایید اتحادیه اروپا نیست و با وجود واکسینه شدن ملی پوشان ایرانی آن‌ها مجبور هستند هر ۲ روز یک بار تست کرونا دهند!

منبع: فرارو

ارسال نظر

 
  • Ahmad.B135@yahoo.com
    0

    آخه مسوولین عزیز وقتی دنیا به دلیل ایجاد ایمنی پایین واکسن سینوفارم اونو دارن رد میکنن چرا شما هی آمار میدین که چندین میلیون واکسن سینوفارم وارد کردیم؟ چرا پول مملکت رو هدر میدین؟

  • ناشناس
    0

    قطری ها به دلیل اینکه زیر دست آمریکا و عربستان هستند به بهانه واکسن سینوفارم برای ایرانیها مشکل ایجاد کردند وگرنه قطری ها کجای علم هستند که بخواهند چیزی را قبول داشته باشند یا نداشته باشند