خانم های خانه دار این خبر و از دست ندن | کاربرد خمیر دندان تو برق انداختن خونه

کاربرد خمیر دندان در خانه بسیار زیاد و متنوع است. اصلا فکرش را هم نمی توانید کنید که خمیر دندان که فقط برای مسواک زدن استفاده می شود، این همه راهگشا باشد. با شادمگ همراه شوید تا با فواید بیشمار این محصول کارگشا در بسیاری از بخش‌های خانه آشنا شوید.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

خمیر دندان یکی از محصولاتی است که جدا از روش خانگی سفید کردن دندان با خمیر دندان کاربردهایی جادویی و باورنکردنی دیگر دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست در این بخش به ۱۵ مورد از آن اشاره کرده ایم که در ادامه می خوانید.

خمیردندان ماده ای شوینده،جرم زدا و گاه ضد عفونی کننده است که به شکل خمیر اغلب در بسته هایی استوانه ای شکل قرار داده شده است و افراد برای جرم گیری و برق انداختن دندان هایشان از آن استفاده می کنند.شاید بسیاری از شما بر این باور هستید که خمیر دندان همین یک کاربرد را دارد و صرفآ برای تمیز کردن دندان ها به کار می رود اما اینطور که فکر می کنید نیست از این محصول جادویی می توانید استفاده های زیادی داشته باشید که شاید تا به این حال حتی به ذهنتان هم خطور نکرده است.

در این بخش ترفند هایی جالب و کاربردی با این محصول جادویی برایتان گردآوری کرده ایم تا با بکارگیری آن در کارهای منزلتان اجسام و وسایل خانۀ خود را برق انداخته و لذت کافی را برده باشید.

کاربرد خمیردندان در خانه ؛ استفاده در حمام

اگر از پاک کننده‌های حمام استفاده نمی‌کنید، خمیر دندان جایگزین مناسبی برای تمیز کردن سرامیک دستشویی و حمام است. مشکل این جاست که اگر بخواهید سطح زیادی را با خمیر دندان تمیز کنید هزینه آن بسیار بیشتر از پاک کننده‌های دیگر است.

استفاده از خمیر دندان و یک پارچه نرم، سینک سرامیکی و وسایل حمام را عالی جلوه می‌دهد. دستمال آغشته به خمیر دندان را به صورت دایره‌های کوچک روی سطح بمالید و سپس با یک پارچه خشک پاک کنید.

خمیر دندان خوشبو کننده حمام

اگر مقداری خمیر دندان را در روشویی توالت یا حمام انداختید، آن را فقط آبکشی نکنید. یک اسفنج مرطوب بردارید و از آن برای تمیز کردن کل کاسه استفاده کنید. خوب بشویید و خشک کنید. حتی بوی نعناع آن کل فضا را معطر و تازه می‌کند.

توالت را تمیز کنید

یک کاربرد خمیردندان در خانه، تمیز کردن سنگ توالت است. اگر نیاز است که توالت سریع تمیز شود و تمیز کننده آن تمام شده است، کمی خمیر دندان را داخل کاسه بریزید، برس مخصوص را بردارید و تمیز کنید. خمیر دندان لکه‌ها را از بین می‌برد و بوی تازه‌ ای از خود به جا می‌گذارد. خمیر دندان توالت را ضد عفونی نمی‌کند و باکتری‌ها را از بین نمی‌برد اما به اندازه کافی سطوح را تمیز می‌کند و لکه‌ها را از بین می‌برد.

بوی غذا را با خمیر دندان از بین ببرید

اگر بعد از آماده کردن غذا، بوی پیاز یا ماهی روی دست‌هایتان باقی می‌ماند، کافی است کمی خمیردندان را در کف دستتان ماساژ دهید. دستان خود را چند ثانیه به هم بمالید تا همه کف دست را پوشش دهد. بو از بین خواهد رفت. حتی ممکن است ببینید که ناخن‌هایتان سفیدتر و درخشان‌تر به نظر می‌رسند.

ظروف نقره‌ای و مسی را برق بیاندازید

روی یک پرچه نرم مقداری خمیر دندان بزنید و ظروف نقره را برق بیاندازید. می‌توانید کدر شدن پارچه و برق افتادن نقره را به خوبی ببینید. سپس ظرف را خوب در آب داغ بشویید و با یک پارچه نخی خشک کنید. برای گلدان‌های مسی که به شدت کدر شده‌اند نیز می‌توانید از خمیر دندان استفاده کنید. خمیر دندان را روی ظروف بمالید و اجازه دهید چند دقیقه بماند. سپس ظرف را با آب داغ بشویید و با یک پارچه خشک برق بیندازید.

پاک سازی شیر آلات با خمیر دندان

دفعه بعد، پس از اینکه مراسم مسواک زدنتان به اتمام رسید و توجهتان به قطرات آبی که بر روی شیر آلات پاشیده شده است جلب شد، نگران نباشید؛ کافی است خمیر دندان خود را بر دارید و زنگ زدگی شیرآلات را از بین ببرید.

مقداری از خمیر دندان خود را بر روی یک پارچه بسیار نرم ریخته و با آن شروع به پاک سازی شیر آلات کنید. خواهید دید که شیر آب بسیار تمیز شده و درخشندگی بسیاری پیدا می کند. این عمل برای اکثر شیر آلات موجود استفاده دارد و حتی می توان از آن برای پاک کردن چرخ های خودروی خود نیز استفاده کنید. البته این به آن معنا نیست که برنامه پاک سازی هفتگی یا روزانه لوازم خانگی را فراموش کنید. از این روش می توانید برای مواقع ضروری و یا پاک سازی های سریع استفاده نمایید.

پاک سازی سینک با خمیر دندان

پس از اینکه مسواک زدنتان به اتمام رسید، خواهید دید که در سینک مقابل شما مقداری خمیر دندان نیز باقی مانده است. خب، نگران نباشید، بگذارید تا از این روغن ریخته استفاده مفید ببریم. با دستمال نرمی، سعی کنید تا از همان خمیر دندان استفاده کرده و به پاک سازی دستشویی بپردازید. تاثیر آن را خواهید دید.

یکی از انواع کاربرد خمیر دندان در خانه پاک کردن سطوحی مانند آینه است. به احتمال زیاد لکه‌های آب فراوانی بر روی آینه حمام و توالت افتاده است. برای پاک کردن این آینه‌ها از مقداری خمیر دندان روی یک پارچه مرطوب استفاده کنید. به کمک حرکات دورانی کوچک دستمال را روی آینه حرکت دهید و اجازه دهید خمیر دندان خشک شود. سپس با یک پارچه خشک بقایای خمیر دندان را پاک کنید.

 تمیز کردن سطوح

گر کاربرد خمیردندان در خانه این است که برای تمیز کردن سطح‌های کوچک کفش و جواهرات گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود. شما می توانید از این ماده جادویی برای تمیز کردن چربی کابینت هم استفاده کنید.د

اگر روکش پلاستیکی روی کف کفش کثیف شده است، از مقداری خمیر دندان روی یک مسواک قدیمی استفاده کنید تا کفشتان را به خوبی تمیز کنید. کار را با پاک کردن خمیر دندان باقی مانده با یک پارچه مرطوب به پایان برسانید.

برای تمیز کردن کفش‌های چرمی مقداری از یک خمیر دندان را روی یک پارچه یا اسفنج نرم قرار دهید و با آن لکه‌های چرم را از بین ببرید. هر بار قسمت کوچکی از کفش را تمیز کنید و سپس با یک پارچه نرم باقی مانده خمیر دندان را پاک کنید. به یاد داشته باشید که روی کفش یا چکمه‌های چرم جیر خمیر دندان کارایی ندارد.

به جواهراتتان درخشش جدیدی ببخشید

اگر زیورآلات نقره‌ای شما کدر شده باشند یا الماس‌های جواهرتان کمی تیره به نظر می‌رسند، خمیر دندان بسیار کمک کننده است. از یک مقدار خیلی کم خمیر دندان روی یک مسواک قدیمی استفاده کنید تا وارد هر شکاف و حفره‌ ای شود. سپس زیورآلات را خوب بشویید و با یک پارچه خشک بمالید تا درخشندگی دلخواه حاصل شود. هرگز از خمیر دندان روی نگین‌هایی مانند مروارید یا عقیق که ممکن است به دلیل مواد داخل خمیر دندان خراشیده شوند، استفاده نکنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان