بیمه تامین اجتماعی | سوابق بیمه تامین اجتماعی

بیمه شدگان تامین اجتماعی بخوانند | روش های جدید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

احتمالاً برای همه مشاهده سوابق بیمه با موبایل، یکی از راحت‌ترین روش‌های استعلام بیمه تامین اجتماعی است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

بیمه تامین اجتماعی سازمان تامین اجتماعی به منظور ایجاد رفاه و حمایت از حقوق کلیه کارکنان کارخانه ها، اداره ها و سازمان ها و دیگر محیط های کاری به وجود آمد. بیمه تامین اجتماعی بیشتر برای دهک های متوسط و پایین در نظر گرفته می شود. بیمه تامین اجتماعی کمک زیادی در تامین برخی نیاز های اولیه ی افراد می کند. در حال حاضر، طبق قانون بیمه تامین اجتماعی  و بیمه نامه برای تمامی افراد شاغل، اجباری است. می توان گفت که سازمان و بیمه تامین اجتماعی، مهم ترین رکن صنعت بیمه در کشور است.

سازمان بیمه تامین اجتماعی برای حمایت از کارفرما‌ها و کارگرها بیمه‌نامه‌ای را در نظر گرفته که به صورت اجباری بوده که دارای مزیت و خدمات دوران بازنشستگی است. بهتر است که این بیمه‌نامه را به صورت ماهانه چک و استعلام کنید. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی کار بسیار ساده‌ای است که به نسبت مراجعه حضوری، میزان زیادی در زمان صرفه جویی می‌کند. با توجه به اینکه به طور میانگین تمام افراد از گوشی همراه استفاده می‌کنند، توصیه می‌کنیم تا انتهای متن همراه ما باشید تا با روش مشاهده سوابق بیمه با گوشی بیشتر آشنا شوید.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی می‌توان از روش‌های استعلام و مشاهده سوابق بیمه به صورت غیر حضوری استفاده کرد و دیگر نیازی نیست برای مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی به شعب تامین اجتماعی مراجعه کرد. استعلام بیمه تامین اجتماعی با موبایل موجب صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها می‌شود. برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، می‌توان از سه روش مختلف استفاده کرد:

مراجعه به سایت تامین اجتماعی

استفاده از اپلیکیشن سازمان تامین اجتماعی

آغاز مهلت فروش اقساطی محصولات دلبر کرمان موتور | کرمان خودرو های شاسی بلندش را 300 میلیون زیر قیمت به فروش گذاشت!

آغاز مهلت فروش اقساطی محصولات دلبر کرمان موتور | کرمان خودرو های شاسی بلندش را 300 میلیون زیر قیمت به فروش گذاشت!

با شماره گیری کد USSD

در این مطلب سعی داریم درباره زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید و نمی‌توانید از دو روش اول استفاده کنید توضیحاتی ارائه کنیم تا روند مشاهده سابقه بیمه و استعلام بیمه از طریق گوشی موبایل را به راحتی انجام دهید. مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی (به وسیله موبایل) یکی از روش‌هایی است که کارایی زیادی دارد.

تنها نکته مهم و حائز اهمیت این است که برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل به کمک کد ملی، باید از قبل در این سامانه ثبت نام کرده باشید؛ البته به شرطی که قبل آن تحت پوشش این بیمه قرار گرفته باشید.

با توجه به اینکه مراجعه‌های غیر ضروری به سازمان تامین اجتماعی باعث شلوغی و ازدحام می‌شود، سازمان تامین اجتماعی شرایطی را ایجاد کرده که به راحتی بتوان سوابق بیمه تامین اجتماعی را با کد دستوری و از طریق موبایل مشاهده کرد. همان‌طور که اشاره شد، برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، باید قبل از استفاده از کد دستوری در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده باشید. بعد از ثبت نام می‌توانید به راحتی و با در دست داشتن یک گوشی و کد ملی خود، کد‌های دستوری اعلام شده از سوی تامین اجتماعی را شماره گیری کنید. با استفاده از کد‌های دستوری می‌توانید به راحتی به سوابق بیمه‌ای خود دسترسی داشته باشید.

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی

کد‌ها عبارتند از:

کد دستوری سوابق بیمه همراه اول ۱۴۲#*

کد دستوری سوابق بیمه ایرانسل ۱۴۲۰#*۴*

کد دستوری سوابق بیمه رایتل ۱۴۲۰#*۴*

سایر خدماتی که می‌توان با کد USSD دریافت کرد

بعد از مشاهده سوابق بیمه با موبایل می‌توانید برای امور دیگری هم از کد USSD استفاده کنید تا در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید. همچنین با توجه به شرایطی که برای خدمات غیر حضوری در نظر گرفته شده، دسترسی به سازمان تامین اجتماعی نسبت به قبل خیلی راحت تر است و می‌توان در زمان کوتاهی و تنها با داشتن کد ملی و یک گوشی از خدمات غیر حضوری بیمه تامین اجتماعی استفاده کرد.

این خدمات شامل موارد زیر است:

دریافت برنامه کاربردی

نوبت دهی

فیش حقوقی

پرداخت حق بیمه

نمونه فرم‌های تامین اجتماعی

دستمزد مبنای کسر بیمه

با توجه به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک بیمه‌گر در نظر گرفته می‌شود و تعداد زیادی بیمه‌گزار و بیمه شده دارد، به تازگی برای دسترسی راحت افراد به این سازمان، اپلیکیشنی با نام “تامین اجتماعی من” طراحی کرده است که در این نرم افزار به راحتی می‌توان به خدمات مختلف سازمان دسترسی داشت.

بیمه تامین اجتماعی

امکاناتی که از طریق اپلیکیشن تامین من می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید عبارتند از :

جستجوی مراکز ارائه دهنده خدمات

نمایش آخرین اخبار

نمایش نزدیک‌ترین مرکز به کاربر

نمایش میزان بدهی کارفرماها به صورت برآوردی و قطعی

ارائه اطلاعات مکان محور مراکز مختلف

استعلام مستمری با امکان نمایش آخرین فیش حقوقی

اعتراض به سوابق ناموجود

استعلام عناوین شغلی

انعقاد انواع قراردادها

برای استفاده از خدمات مختلف این اپلیکیشن، داشتن حساب کاربری در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی الزامی است. برای نصب این اپلیکیشن کاربردی و مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی خود با کد ملی و از طریق تلفن همراه تنها کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

به صفحه tamin.ir/page/app بروید و یکی از روش‌های نمایش داده شده را برای دانلود اپلیکیشن تامین من انتخاب نمایید.

پس از نصب برنامه کافی است، گزینه (وارد حساب کاربری شوید) را انتخاب کنید.

سپس اطلاعات خود را وارد کرده و گزینه ورود را بزنید.

نوع کاربری خود را از بین گزینه‌های (بیمه شده، مستمری بگیر و کارفرما) انتخاب کنید.

در این مرحله به صفحه خدمات اپلیکیشن تامین من وارد می‌شوید. گزینه <کلیه سوابق> را انتخاب کنید.

اکنون شما قادر هستید کل روزهای سابقه خود و یا به تفکیک سال را به صورت عددی و نموداری مشاهده کنید.

در صورتی که در سایت تامین اجتماعی از قبل ثبت‌نام کرده باشید، همچنین نام کاربری و رمز ورود همراه شما باشد، می‌توانید برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل، از طریق کد ملی سوابق بیمه‌ای خود را پیگیری کنید. در این روش باید به ترتیب مراحل را انجام داد که به شرح زیر است:

آدرس ورود به پنل کاربری سایت سازمان تامین اجتماعی را در مرورگر خود وارد کنید. (account.tamin.ir/auth/login)

یک صفحه مشاهده می‌کنید که شامل نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور خواهد بود. (در صورتی که در این سایت ثبت‌نام کرده‌اید، ابتدا باید از طریق ثبت نام کنید.)

سپس با کلیک بر روی دکمه ورود می‌توان به پنل کاربری خود مراجعه کنید.

بعد از وارد شدن به صفحه اصلی پیشخوان، بر روی منو (سه خط افقی در بالا سمت راست) کلیک کنید.

در ابتدا از بخش بیمه شدگان، قسمت خدمات سابقه و سپس گزینه سوابق تلفیقی را انتخاب کنید.

در آخر قادر به مشاهده تمام سوابق خود هستید و می‌توانید از طریق دکمه دانلود فایل، سابقه بیمه خود را دریافت کنید.

به طور حتم همه افرادی که در سازمان یا کارگاهی مشغول به کار باشند می‌دانند که باید هر چند وقت یک‌بار سوابق بیمه‌ای خود را چک کنند تا از پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما اطمینان حاصل کنند. از طرف دیگر بهره‌مندی از خدمات بیمه تامین اجتماعی مانند: بازنشستگی، دریافت مستمری، از کارافتادگی و خدمات درمانی منوط بر پرداخت حق بیمه خواهد بود. همچنین افراد تحت تکلف در بیمه تامین اجتماعی می‌توانند از دفترچه درمانی استفاده کنند.

دلیل این‌که می‌گوییم مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی اهمیت دارد به طور حتم با توجه به مزیت‌های این بیمه‌نامه خواهد بود. پرداخت به موقع حق بیمه از سوی کارفرما یا به صورت خویش فرما می‌تواند مزیت‌هایی را برای بیمه شده فراهم کند که به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم خواهد بود. سوابق بیمه به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل در سوابق تامین اجتماعی خود، به سرعت آن را پیگیری کنید.

مزیت‌های مستقیم بیمه تامین اجتماعی عبارتند از:

خدمات درمانی

حوادث

بیماری‌ها

دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری

کمک هزینه بارداری

بیمه بازنشستگی

هدیه ازدواج بیمه تامین اجتماعی 

هزینه‌های اروتز و پروتز

پرداخت هزینه سمعک، عینک طبی و ویلچر

دریافت مستمری ازکارافتادگی

مزیت‌های تامین اجتماعی به صورت غیر مستقیم عبارت‌اند از:

اضافه کار

پاداش انجام کار

پرداخت عیدی

ماموریت

بازخرید خدمت

پاداش انتهایی سال

بهره وری

خسارت اخراج

جمع بندی

بیمه تامین اجتماعی، با تأکید بر اصل حفاظت اجتماعی، نقشی بسیار حیاتی در حمایت از زندگی شهروندان و تأمین نیازهای اقتصادی و اجتماعی آن‌ها دارد. این نهاد، با ارائه خدمات متنوعی از جمله پوشش درمانی جامع، حمایت از تامین معاش، بیمه تکمیلی و حقوق بازنشستگی زندگی را برای افراد جامعه امن و پایدار می‌کند. بیمه تامین اجتماعی، به‌عنوان یکی از ستون‌های اصلی کشور، تأثیر مستقیم و غیرمستقیمی در بهبود شرایط زندگی افراد و توسعه پایدار کشور دارد. با ایجاد حقوق بیمه‌ای برای شهروندان و ارائه خدمات عادلانه، بیمه تامین اجتماعی به حل برخی از معضلات اجتماعی مانند فقر، بیکاری و نابرابری‌های اقتصادی کمک می‌کند.

استعلام سابقه بیمه تامین اجتماعی امری حیاتی برای بسیاری از افراد است. در حقیقت، داشتن دانش کامل از سابقه بیمه تامین اجتماعی می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مهمی مانند استخدام، هزینه‌های درمانی، بازنشستگی، اخذ وام، حقوق و مزایا اهمیت فراوانی داشته باشد. در این مقاله، به بررسی سه روش سریع برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با کد ملی و به وسیله موبایل، پرداختیم.

در ابتدا، سریع‌ترین روش مشاهده سابقه بیمه تامین اجتماعی با کدملی را توضیح دادیم که با شماره گیری کد دستوری (#۱۴۲* و #۱۴۲۰*۴*)، انجام می شد. مزیت اصلی این روش سریع بودن و عدم نیاز به اینترنت می باشد. سپس دو روش دیگر مشاهده سوابق بیمه با موبایل را برای شما شرح دادیم که از طریق اپلیکیشن تامین من و سایت تامین اجتماعی قابل انجام بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان