وام فوری | ثبت نام وام فوری

وام فوری 200 میلیونی برای این افراد | وام فوری کم بهره با اقساط بلند مدت

به ازای هر خانوار عشایری حداکثر۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

وام فوری یکی از روش های مهم برای کمک به شهروندان است. در سال های اخیر به علت بالا رفتن هزینه های زندگی بسیاری از افراد به دنبال گرفتن وام فوری هستند. وام فوری شامل انواع وام ها است. از آنجا که متقاضیان وام فوری بسیارند امید است که بانک ها شرایط دریافت وام فوری را آسان کنند. 

مدیر امور عشایر استان تهران از اختصاص بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عشایر استان تهران خبر داد و گفت: به ازای هر خانوار عشایری حداکثر۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

 به گزارش شفاآنلاین: فرشید ذبیحی ، در تشریح روند پرداخت تسهیلات به خانوارهای عشایری استان تهران گفت: سهم عشایر استان تهران در تسهیلات اشتغالزایی ویژه در نظر گرفته شده است و بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به عشایر این استان اختصاص پیدا کرده است.

وی افزود: به این ترتیب به ازای هر خانوار عشایری حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود که مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز طولانی خواهد بود.

ذبیحی با اشاره به اینکه سود این تسهیلات چهار درصد در نظر گرفته شده است، ادامه داد: این تسهیلات در زمینه‌های کشت و توسعه گیاهان دارویی، توسعه صنایع دستی و پرورش دام پرداخت خواهد شد. عشایر واجد شرایط می توانند با مراجعه با دفاتر شرکت‌های تعاونی نسبت به تحویل مدارک اقدام کنند.

خودکفایی کمیته امداد در دیدار با اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱۸ هزار فرصت شغلی در کشور توسط کمیته امداد ایجاد شده است.همچنین از ۲۸ هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته برای توانمندسازی مددجویان، تاکنون ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان معادل ۵۲ درصد، جذب شده است.

فیروزآبادی به تسهیل‌گری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: طبق ابلاغ بانک مرکزی اگر اعتبارسنجی متقاضی مناسب باشد با یک سفته تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان، تسهیلات پرداخت می‌شود و در غیر این صورت نیز یک ضامن کافی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد تاکید کرد: بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار، میزان سقف تسهیلات مددجویان از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده که گشایش خوبی است.

نحوه دریافت وام 150 میلیونی

وی توجه به مشاغل خرد را رویکرد کمیته امداد در اشتغال‌زایی نام برد و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم سرمایه لازم را در اختیار نیروی آماده به کار قرار دهیم و در نهایت با وصل کردن مشاغل خرد به اقتصاد بزرگ‌تر، آن را به پایداری برسانیم.

فیروزآبادی، نوغان‌داری و فرش‌بافی را الگوی موفق کمیته امداد در زنجیره اشتغال دانست و اظهار کرد: تلاش کرده‌ایم با ایجاد زنجیره تولید، ایجاد نهادهای پشتیبان و در نهایت توجه به فروش محصولات در فضای مجازی و نمایشگاه‌ها، زمینه رونق مشاغل خرد را فراهم کنیم.

وی با اشاره به تحقق ۵۰ درصدی برنامه اشتغال کمیته امداد در استان کردستان به میزان ۷۵۰۰ شغل، این استان را جزو پنج استان برتر در زمینه اشتغال‌زایی در سطح کشور نام برد.

اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان نیز در این دیدار گفت: کمیته امداد مسیر ارتقاء و بالندگی را طی کرده و در کنار حمایت از خانواده‌های تحت حمایت، در حوزه کمک به اشتغال و توانمندسازی مددجویان فعال است.

وی عنوان کرد: طی یکسال گذشته بیشترین تمرکز را برای بحث اشتغال و جذب سرمایه در استان گذاشته‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، زارعی کوشا اضافه کرد: در کمیته امداد کارهای خوبی در زمینه اشتغال انجام شده و آمادگی داریم هر نوع برنامه و طرحی را به عنوان پایلوت در استان اجرا کنیم.

کمی پیش اعلام شد که بانک رسالت قرار است ۱۵۰ میلیون تومان وام خرید مسکن بدهد اما خیلی زود مشخص شد که جامعه هدف این تسهیلات بسیار محدود است و حالا هم شرایط اقساط آن سوژه بحث در فضای مجازی شده است.

چندی پیش تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و بانک رسالت، برای ساخت مسکن ارزان قیمت امضا شد.

تفاهم‌نامه‌ای که بر اساس آن قرار بود وامی قرض‌الحسنه به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به ۵۰ هزار خانوار داده شود. به شرط اینکه اولا جزو دهک اول تا سوم درآمدی باشند. دوما به گفته مدیرعامل بانک رسالت باید جزء جمعیت پنج میلیون نفری شبکه توسعه اجتماعی رسالت باشند. آن هم باز به شرط این که ضوابط وزارت راه و شهرسازی در رابطه با مسکن را داشته باشند.

حالا این تسهیلات و شرایط آن در شبکه‌های اجتماعی مورد تمسخر قرار گرفته و مردم متعجب شده‌اند که چطور قرار است افرادی که سقف درآمدشان دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است، اقساط دو و نیم میلیونی این تسهیلات را پرداخت کنند.

البته ظاهرا مشکل مردم فقط اقساط این وام نیست. آن‌ها نگرانی‌های دیگری هم دارند که در زیر تعدادی از آن‌ها را می‌خوانید:

برای رهن خانه هم کم است

« والا باید از هفت خان رستم بگذری تازه اگه با این قسط زیاد بهت تعلق بگیره»

« ببخشید کسانی که جزءدهک ۱تا۳ هستن از کجا ماهی ۲٫۵میلیون بیارن قسط بدن؟ سواره از پیاده خبر نداره»

« بازم که به نفع پولدارهاست. رانت جدید و پنهان. قشر کم درآمد که نمی‌تونن بردارن. افراد سودجو باز میرن با یه مبلغ خیلی کم وام رو می‌خرن. برای سود جویان هم فکری شده عایا؟!»

« رئیس بانک رسالت یه جوری میگه صاحب خانه شدن بدون فشار ممکن نیست انگار با ۱۵۰تومن میشه خونه خرید. من که تو روستا زندگی میکنم زمین هم زیر ۳۰۰میلیون نیست»

« با سه تا بچه وکارگری چطور میشه ماهی دو و نیم پرداخت کرد؟ مگه اینکه یک نفر فقط توخانواده زنده بمونه بقیه بمیرن چون دیگه چیزی برای خوردن نداریم. اگرقراره کمک کنید به ملت دیگه این همه شرایط چیه؟»

« من با یه زن و بچه مستاجر نمی‌تونم نون روزی در بیارم دو و نیم میلیون چطوری بدم؟ ۱۵۰ میلیون تون بخوره تو سرتون. خدا هم مونده از کارای شما. هر چی هس فقط برای خودتون»

« چطور سهام عدالت به بیکارها نرسید فکر کنم این وام هم همین طوری بشه»

درآمد ۲ میلیون اقساط ۲.۵ میلیون

« کسایی که زیر ۲٫۵۰۰ درآمد دارن وام بگیرن بعد ماهی ۲۵۰۰ قسط بدن؟ »

« بابا ما اگه ماهی دو میلیون پول پس انداز کنیم که خودمون وام برمی‌داریم. خودتون رو مسخره کنید»

« اگه نیت کمک کردنِه خیلی خوبه. اما مبلغ قسط کمر شکنش چیه؟ یه مستاجر با سه فرزند، شغل کارگری، ماهی کمتر از ۲میلیون درآمد قسطو چه جوری پرداخت کنه؟ اگه کمک می‌کنین واقعا اقساطش رو ۱۰ ساله کنین تا فقیر فقرا مثل من با هزار بدبختی بتونن پرداخت کنند».

« این وام خوبه اما ضامن چی؟؟ میخواد؟ اگه نخوادخیلی خوبه»

« اخه خودتون کلاهتونو قاضی کنید. کسی که ۱.۶۰۰تا ۲.۵۰۰ میلیون حقوق داره چطوری میتونه این وامو بگیره؟ خودتونو مسخره کردید یا مردم رو؟ بعد فکر میکنی با این پول چی میشه خرید؟ البته خونه آخرت میشه»

« به پول رهن خونه به زور میرسه»

« اخه با۱۵۰ میلیون تومان به خدا قسم الان توروستای ما نزدیک شهر میانه زمین هم نمیدند چه برسه به خرید خانه درشهر!

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان