شما هم افسرده اید اگه این علائم رو دارید

افسردگی از مشکلاتی است که شاید افراد زیادی دچار آن باشند اما هنوز نمی دانند. افسردگی علامت هایی دارد که می توانید سریع تر تشخیص دهید و آن را درمان کنید.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

افسردگی چیست و از کجا بفهمیم که افسردگی داریم؟

طبق نظر متخصصان؛ افسردگی یک بیماری قابل درمان است و یک وضعیت ذهنی جدی محسوب می شود که احساس ناراحتی، ناامیدی، بی قراری، بیچارگی، منفی نگری، آشفتگی، اختلال خواب و اشتها، مشکلات تمرکز و دیگر علائم را در افراد به وجود می‌ آورد که بیش از دو هفته طول می کشد. پس اگر هر یک از این علائم و احساسات را بیش از 2 هفته تجربه کردید باید به افسرده بودن خود شک کرده و به پزشک مراجعه کنید.

طبق اطلاعات موجود؛ هیچ آزمایش خونی نمی تواند افسردگی شما را اثبات کند و در نتیجه کار کمی سخت می شود و فقط باید علائم را مد نظر قرار دهید.‌ پس بهتر است که به رفتار ها و حالت خودتان بیشتر توجه کنید تا متوجه شوید که افسردگی دارید یا خیر.

دلایل اصلی افسردگی

چه عواملی در ایجاد افسردگی دخیل هستند؟

علت های مختلفی برای افسردگی وجود دارد. طبق نظر دکتر پولاک؛ عوامل مختلفی مانند:

تغییر عملکرد مغز

سابقه خانوادگی ابتلا به افسردگی

رنج بردن از یک شرایط استرس زا در زندگی

مشکلات اجتماعی مانند فقر

و بیماری‌ های جسمی می‌ تواند عامل ایجاد افسردگی باشد.

طبق اطلاعات موجود در سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری ها اختلالات ذهنی مانند افسردگی و اضطراب می تواند بر اثر مشکلاتی مثل نارسایی قلبی، سکته و یا حمله قلبی به وجود بیاید.

شرایط کاری استرس زا

علل اصلی افسردگی چیست؟

پزشکان در این باره نظرات مختلفی دارند اما آن ها بر این عقیده هستند که ترکیبی از عوامل ژنتیکی، بیولوژیکی، محیطی و اختلالات روانی می تواند عامل ایجاد افسردگی باشد اما بیشترین علل افسردگی به ترتیب شامل موارد زیر می شوند:

سن

اتفاقات زندگی

کشمکش های شخصیتی

مرگ یکی از افراد نزدیک

جنسیت (معمولا خانم ها دو برابر مردان مستعد افسردگی هستند )

مصرف دارو یا اعتیاد به یک ماده

ابتلا به بیماری جدی

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر