لزوم افزایش نظارت بر توزیع واکسن کرونا

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه مدیریت توزیع واکسن باید قوی تر و نظارت ها بیشتر شود، بر ضرورت اعلام آمار دقیق واردات و تولید واکسن تاکید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

علی اصغر باقرزاده گفت: در حال حاضر روند واردات از سوی وزارت بهداشت و همچنین جمعیت هلال احمر ادامه دارد.

وی افزود: همچنین تولید واکسن داخلی نیز در حال انجام است و از سوی ستاد اجرایی فرمان امام صورت می گیرد.

رئیس کمیته هلال احمر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: بر این اساس تجمیع واکسن ها باید با مدیریتی قوی همراه باشد.

وی درباره انتقادها به نحوه توزیع واکسن، گفت: باید در این زمینه نظارت ها افزایش یابد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاکید بر ضرورت ارائه امارهای دقیق از میزان واکسن های وارداتی و تولید شده است، افزود: این مسئله می تواند توزیع واکسن را شفاف تر و عادلانه تر کند.

باقرزاده ضمن تاکید بر ضرورت تقویت سامانه های نظارتی وزارت بهداشت گفت: انتظار داریم تا این سامانه ها عملکرد بهتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه حساسیت روی موضوع توزیع واکسن درحال حاضر زیاد است، اظهار داشت: این مسئله توقعات را افزایش می دهد و بنابراین برای قضاوت صحیح در این باره ضروری است تا وزارت بهداشت با اعلام آمارهای دقیق و همچنین نظارت کامل در جهت شفافیت و توزیع بهتر واکسن گام بردارد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در واکسیناسیون، گفت: متاسفانه هنوز شاهد آمار بالایی از مرگ و میر ناشی از کرونا هستیم.

وی افزود: راه حل اصلاح این وضعیت همچنان حفظ پروتکل های بهداشتی و تسریع در واکسیناسیون است.

رئیس کمیته هلال احمر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در پاسخ به سوالی درباره ظرفیت نهادهای مرتبط برای کمک رسانی در امر توزیع واکسن به وزارت بهداشت، گفت: مدیریت یکپارچه بهترین سازوکار برای مدیریت واکسن کرونا است.

وی ادامه داد: این مسئله در گرو عدم بی نظمی در توزیع واکسن از سوی وزارت بهداشت است.

منبع: مهر

 

ارسال نظر