این 5 عادت را ترک کنید لاغر می شوید

برخی عادت های بد در زندگی ما وجود دارد که مانع از کاهش وزن می‌شود و باید ازانجام آن‌ها خودداری کرد

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

به گزارش رستانیوز و به نقل از روسیا الیوم، «ایرینا بیساروا» متخصص تغذیه روس با اشاره به این‌که یک سری عادت‌های بد مانع از کاهش وزن می‌شوند، پنج اشتباه ما را یادآوری می‌کند:


   کم تحرکی


اول از همه و مهم‌تر این‌ که، باید زندگی بی تحرک که متابولیسم را کند می کند و در تجمع چربی‌ها نقش دارد، متوقف کنیم.


   خوردن  میوه در شب

یکی دیگر از این عادت های بد، خوردن میوه‌ هنگام شب است؛ در حالی‌که میوه باید در نیمه اول روز تا ساعت ۴ بعد از ظهر خورده شود. میوه‌ها اگرچه حاوی قند‌های طبیعی هستند اما این قند‌ها گلوکز، فروکتوز و ساکارز هستند بنابراین خوردن آن‌ها هنگام شب توصیه نمی‌شود به این دلیل که به افزایش وزن کمک می‌کند.


   دیر خوابیدن


عادت دیگری هم وجود دارد که در کاهش وزن اختلال ایجاد می‌کند و آن دیر خوابیدن است زیرا هنگامی که به موقع می خوابید ایمنی بدن تقویت و تعادل هورمون‌ها حفظ می‌شود. 
   

تند غذا خوردن

وی  یکی دیگر از عادت‌های بد برای کاهش وزن را سریع غذا خوردن دانست.  وقتی خیلی سریع غذا می‌خوریم، بدن وقت لازم برای هضم غذا را ندارد و سیری اتفاق نمی‌افتد از این رو این احتمال به وجود می‌آید که خیلی بیشتر از نیاز واقعی خود غذا بخوریم.


   نخوردن صبحانه


یکی دیگر از عادت‌های بد این است که برخی افراد ترجیح می‌دهند صبحانه نخورند، اما لازم است حداقل یک وعده غذایی سبک داشته باشیم زیرا خوردن صبحانه روند متابولیسم را شروع می‌کند و به بدن انرژی می‌دهد. همچنین نخوردن صبحانه کمکی به کاهش وزن نمی‌کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر