بررسی برنامه هسته‌ای ایران توسط رئیس جدید موساد

رئیس جدید موساد در اولین موضع‌گیری‌اش درباره ایران، به تکرار ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای ایران پرداخت.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

به گزارش رستانیوز،رئیس جدید موساد روز سه شنبه در یک سخنرانی درباره برنامه هسته ای ایران و توافق هسته‌ای گفت که رژیم صهیونیستی مبارزه‌اش برای جلوگیری از ایران در دست یابی به یک بمب اتمی را حفظ خواهد کرد، حتی در حالی که ایران با قدرت های جهانی درباره احیای توافق هسته ای مذاکراه می کند. 

بارنیع در این باره گفت: این توافق[ایران] با قدرت های جهانی که در حال شکل گرفتن است فقط احساس انزوایی را که ما در این موضوع داریم تقویت می کند. 

بارنیع ادامه داد: شفاف بگویم که ما قصد نداریم طبق نظر اکثریت عمل کنیم، چون این اکثریت عواقب ارزیابی نادرست این تهدید را متحمل نخواهد شد. 

رئیس جدید موساد در اظهاراتی تهدید آمیز گفت: برنامه ایران همچنان قدرت موساد را احساس خواهد کرد. ما به خوبی با این برنامه هسته ای و اجزای متعددش آشنایی داریم، ما شخصا با فاکتورهای عمل کننده در آن و نیروهایی را که آن ها را پیش می رانند آشنا هستیم. 

او مدعی شد: ایران همین الان هم تحت حفاظت بین المللی در حال فعالیت در راستای ترسیم چشم انداز هسته ای اش می باشد. چه تحت حفاظت توافق، چه بدون آن، ایران با دروغ و پنهان کردن حقیقت، دائما در حال پیش رفتن به سمت برنامه تولید تسلیحات کشتار جمعی است. 

بارنیع جانشین یوسی کوهن، رئیس پیشین موساد با ۳۸ سال سابقه کار در این سازمان شد. 

بر اساس این گزارش، ادعای این مقام صهیونیست درباره برنامه ایران برای تولید سلاح کشتار جمعی اتمی در حالی مطرح می شود که مقام معظم رهبری کشورمان در فتوایی تولید، نگه داری و به کارگیری تسلیحات هسته ای را حرام اعلام کرده اند. 

مقامات کشورمان نیز بر این اساس تاکید کرده اند برنامه هسته ای ایران صرفا اهداف صلح آمیز را دنبال می کند و اهداف نظامی ندارد. 

منبع: ایسنا

ارسال نظر