هشدار به علاقه مندان گل و گیاه | این گیاهان خانگی امواج مضر وای فای را چندبرابر می کنند!

اگر به دنبال راهی برای از بین بردن امواج و اشعه های مضر وای فای در منزل تان هستید این گیاهان جذب کننده امواج را نگهداری کنید.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

امواج الکترومغناطیسی در زندگی جدید بشر نقش مؤثری ایفا می کند و در موارد بسیاری کاربرد دارد. کاربرد امواج بسیار گسترده است از تلفن همراه گرفته تا رادارها و هواپیماها و ... . لازم به ذکر است که این امواج درکنار کاربرد ها و فواید بسیاری که دارند مانند همه ساخته های بشری زیان هایی نیز دارند.تماس امواج با جسم انسان می تواند عامل بسیاری از بیماری هایی چون سرطان و آلزایمر و ... باشد. امواج علاوه بر زندگی ما، بر طبیعت نیز تأثیرگذارند تا جایی که همه موجودات را تحت تأثیر خود قرار می دهند.این روزها بسیاری از تحقیقات علمی ازامواج الکترومغناطیس در ایجاد وتوسعه بیماری های گوناگون می گوید. هر روز مقاله های گوناگونی منتشر می شود که از ما می خواهد تا جای ممکن از وسایل تولیدکننده امواج فاصله بگیریم. اما آیا در جهان امروزی این امر امکان پذیر است؟ قطعا پاسخ این سوال منفی است. با این حال هنوز هم راهی برای مراقب در برابر امواج وجود دارد، گیاهان!

وقتی که ما با گوشی های موبایل خود صحبت می کنیم، در ماکرویو غذا گرم می کنیم، در اینترنت در حال جستجو هستیم و حتی وقتی که غذا می خوریم، خوابیم و یا در خیابان حرکت می کنیم، در معرض امواج گوناگون هستیم. به همین دلیل نگهداری و خرید گل های آپارتمانی، می تواند تا حد زیادی سطح و قدرت تابش را کاهش داده و به بالا رفتن سلامتی کمک کند.

جذب امواج وای فای با گیاه

معمولاً یکی از راه هایی که به افراد توصیه می شود تا بتوانند آسیب موجود از اشعه های جذب شده را در خانه کاهش دهند، استفاده از گل و گیاه است. نگه داشتن این گیاهان در منزل به شما کمک می کند که احساس انرژی بیشتری داشته باشید، سطح اضطراب خود را کاهش دهید و کمتر به بیماری هایی مثل سردرد مبتلا شوید که اغلب به خاطر جذب اشعه است.

گیاهان جاذب امواج برای داخل منزل و محیط کار را بشناسید! نگهداشتن این گیاهان در خانه می تواند به شما انرژی بیشتری ببخشد، سطح استرس شما را کاهش داده و تعداد دفعات سردردهایی که غالباً با پرتودرمانی در ارتباط هستند را کاهش دهد. علاوه بر اینکه آنها خانه شما را زیباتر می کنند و هوای خانه را تمیز نگه می دارند!

کاکتوس

کاکتوس طبق مطالعه عمیقی که توسط ناسا انجام شده است به عنوان یک جاذب کارآمد امواج رادیواکتیو شناخته می شود. این گیاه به خصوص برای جذب اشعه ای که توسط رایانه ها تولید می شود، بسیار مفید است. همچنین می تواند پرتویی را که ممکن است از برج های تلفن همراه در نزدیکی شما ایجاد شود را جذب کند، بنابراین واقعاً گیاهی است که شما را از طیف گسترده ای از فعالیت های رادیواکتیو محافظت می کند.

بخشی از آنچه کاکتوس را به چنین گیاه فوق العاده ای تبدیل کرده، نگهداری بسیار آسان آن است. لازم نیست کاکتوس ها هر روز آبیاری شوند. آنها تنها با قرار گرفتن در محیط گرم و پرنور به خوبی رشد می کنند. اگر در آب و هوای سرد قرار دارید می توانید آنها را در نزدیکی یک پنجره نگه دارید و آنها نیز بسیار خوب عمل می کنند. البته اگر می خواهید آنها به طور مؤثر موج های رادیواکتیوی مضر را از شما دور کنند، باید در کنار رایانه یا مودم شما قرار بگیرند.

گیاه مار

گیاه مار به گیاه زبان مادرشوهر نیز معروف است و نیز یکی دیگر از انواع تاثیرگذار در جذب اشعه های تولید شده از کامپیوتر می باشد . بهتر است این گیاه را نزدیک کامپیوتر خود قرار دهید و یا آن را نزدیک منابع الکتریکی دیگر بگذارید . آن ها همچنین گاز کربن دی اکسید را به خوبی به اکسیژن تبدیل می کنند و باعث پاک کردن هوا و ریه های قدرتمند در افراد خواهند شد.ظاهر زیبای آن ها می تواند برای هر اتاقی مناسب باشد و در انواع گلدان ها زیبا به نظر می آیند . گیاه مار همانند گیاه کاکتوس نیز به آب دادن زیاد نیاز ندارد . فقط باید هر هفته خاک آن را چک کنید که خشک نشده باشد.مراقب باشید که بیش از حد داخل این گیاه آب نریزید، مخصوصا اگر هوا سرد است . البته باید برگ های این گیاه را مرطوب نگه دارید و مراقب باشید که باعث پوسیدگی آنها نشوید . می توانید آن را نزدیگ تلویزیون، کامپیوتر یا هر وسیله الکترونیکی دیگر قرار دهید تا اشعه های مضر را به خود جذب کند.

گیاه عنکبوتی

این گیاه ظاهری شبیه به گیاه مار دارد . برگ های آنها نیز نسبتاً صاف می باشد. این گیاه تنها آلودگی ها را به خود جذب می کند و هوای محیط خانه را تمیز نگه می دارد و می تواند گازهای مضر را نیز از بین ببرد و همچنین در جذب اشعه تولید شده از طریق لوازم الکترونیکی نیز بسیار مفید است . گیاه عنکبوتی معمولاً به مراقبت خیلی حساسی نیاز ندارد و مانند گیاه مار می تواند در نور غیر مستقیم و داخل خانه رشد عالی داشته باشد.نور بیش از حد زیاد و گرمای بالا برای این گیاه مضر است و باعث سوختن برگ هایش خواهد شد ، بنابراین حتماً گیاه را در محیطی قرار دهید که به اندازه کافی نور غیر مستقیم دریافت کنند. این گیاهان در دمای بین 55 تا 80 درجه فارنهایت دوام خوبی خواهند داشت.این گیاهان بعد از گل دادن، کاملا به یک گیاه با ظاهر متفاوت تبدیل می شوند که معمولاً بعد از بزرگ شدن باید گلدان آن را عوض کنید. استفاده از گیاه عنکبوتی یکی از به صرفه ترین راه ها برای از بین بردن اثرات مضر در داخل خانه می باشد.

گیاه برگ بتل

برگ بتل یکی از زیباترین گیاهان داخل خانه محسوب می شود که مراقبت از آن نیز سخت نیست. علاوه بر ظاهر زیبا توانایی جذب امواج الکترونیکی را نیز دارد، زیرا دارای خواص هیدروکسیل و سوپر اکسید می باشد و می تواند اشعه ها را از داخل هوا حذف کند. علاوه بر آن گازهای مضر را نیز به خود جذب می کند و هوای محیط داخل خانه و محل کار را کاملاً برای تنفس مطبوع می سازد.

این گیاه را می توان به راحتی در باغچه یا بالکن پرورش داد و یا آن را داخل گلدان در محیط داخل منزل نگه داشت. اگر می خواهید که از خواص این گیاه خود بهره مند شوید، باید آن را داخل خانه در کنار لوازم الکترونیکی نگه دارید. مراقبت از این گیاه از سه نوع قبلی کمی پیچیده تر است و به آب دادن منظم نیاز دارد و هر روز باید خاک آن را چک کنید.اگر خاک این گیاه خشک شد ، باید به طور کامل به آنها آب بدهید و هر چند دقیقه یک بار آن را چک کنید تا آب را به خوبی جذب کرده باشد و در نتیجه خاک آن باید یک رطوبت پایدار داشته باشد . نوری که به آن می رسد، باید جانبی باشد تا خطر سوختگی برگ ها از بین برود . اگر اتاق شما بیش از حد آفتابی است، گلدان را به محیط مطلوب تر از لحاظ نور منتقل کنید.

گیاه آلوئه ورا

این گیاه خواص دارویی دارد و می تواند سطح بالایی از اشعه ها را به خود جذب کند. همچنین هوای داخل منزل را به خوبی تمیز می کند. کربن دی اکسید را به خود جذب می کند و آن را به اکسیژن تبدیل خواهد کرد. ظاهر این گیاه نیز بسیار زیبا است و راحت رشد می کند و بنابراین می توانید آن را در هر جا که می خواهید بکارید و از خواص آن بهره مند شوید.گیاه آلوئه ورا را باید در گلدان های بزرگتر کاشت که معمولاً کیفیت بالایی نیز دارند . گلدان این گیاهان باید زهکشی مناسب داشته باشند زیرا باقی ماندن آب زیاد باعث پوسیدگی و پژمردگی این گیاه می گردد.

آلوئه ورا در نور غیر مستقیم بهترین عملکرد و رشد را دارد . باید تا جایی که می توانید از پنجره نور جانبی به این گیاه برسانید ، مخصوصا اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید . آلوئه ورا را باید به طور موازی و مستقیم با دستگاه الکترونیکی قرار دهید تا اشعه های مضر را جذب کند.هیچ چیز اضافه ای نباید بین این گلدان و لوازم الکتریکی قرار بگیرد زیرا توانایی جذب اشعه های مضر را از بین می برد. داشتن چند عدد گیاه آلوئه را در داخل خانه جزء بهترین راه ها برای از بین بردن اشعه های مضر و تازه نگه داشتن هوا می باشد.

گیاه پیچک

گیاه پیچک از بهترین انواع گیاهان برای جذب اشعه های مضر می باشد و می تواند 90 درصد بنزن موجود در هوا را در عرض 24 ساعت جذب کند . همچنین در محیط خانه بسیار موثر واقع می شود و جذب اشعه ها را با سرعت بالا انجام می دهد.ظاهر این گیاه نیز بسیار زیبا است و به خوبی کیفیت هوا را افزایش می دهد و موادی مثل کربن دی اکسید ، کربن مونوکسید و فرمالدهید را از بین می برد . این گیاه کوچک را می توانید به راحتی در داخل یا بیرون از منزل نگه دارید اما اگر می خواهید از خواص مسدود کردن اشعه های مضر آن استفاده کنید، آن را داخل خانه نگهداری کنید.

اگر پنجره های بزرگ دارید ، گیاه خود را زیر این پنجره ها قرار دهید تا نور جنوبی را به خوبی دریافت کند . در آب دادن به گیاه افراط نکنید زیرا معمولاً خشکی را بهتر از رطوبت بالا تحمل می کند.اگر دیدید که روی خاک خشک شده، اجازه دارید که به آن آب بدهید. اگر حس کردید آبی که به گیاه می دهید، به خوبی پایین می رود یا به عبارت دیگر گلدان زهکشی خوبی ندارد، باید حتما گلدان آن را عوض کنید.

سنگ لوتوس؛ گیاهی در برابر اشعه

گل سنگ لوتوس یا ساکولنت از نظر ظاهری شبیه کاکتوس است اما از نظر بیولوژیکی کمی متفاوت است. این گیاه در جذب اشعه بسیار عالی است و با توجه به اندازه کوچک آن، می تواند به راحتی در کنار تمام دستگاه های الکترونیکی قرار بگیرد تا هم یک دکوری زیبا باشد و هم امواج مضر را از شما دور کند. در واقع شما می توانید به یک چیز زیبا نگاه کنید و بدانید که از شما در برابر امواج مضر از دستگاه های الکترونیکی شما محافظت می کند.مراقبت از لوتوس سنگی بسیار آسان است و به نور و آب بسیار کمی احتیاج دارد. شما فقط باید هر 2 یا 3 روز یکبار به آن کمی آب دهید.

سانسوریا؛ گیاه جذب تابش

سانسوریا یا گل ماری، گیاه دیگری است که هنگام جذب اشعه رایانه بسیار مؤثر عمل می کند. قرار دادن آن در نزدیکی رایانه یا مودم می تواند راهی عالی برای سالم نگه داشتن اتاق شما باشد. سانسوریا همچنین با تبدیل CO2 به اکسیژن باعث می شود شما از هوای پاک تر و ریه های شفاف تر و قوی تر بهره مند شوید.

ظاهر بلند و باریک گیاه ماری باعث زیبایی هرچه بیشتر در هر محیطی می شود. بسیار متنوع است و مهم نیست از نظر مواد در زمین یا گلدان های مختلفی پرورش یابد. مانند کاکتوس، گیاه ماری نیازی به آبیاری مداوم ندارد، فقط کافی است هفته ای یکبار خاک را بررسی کنید تا در صورت خشک بودن آن را آبیاری کنید اما باید مراقب باشید که آن را غرق آب نکنید، به خصوص در ماه های زمستان. هنگام آب دادن به گیاه، مراقب باشید تا آب روی برگ ها نریزد چون باعث پوسیدگی در برگ می شود.

این گیاه زیبا از شما و خانواده تان در برابر اثرات مضر امواج الکترومغناطیسی محافظت می کند. چه آن را در نزدیکی تلویزیون و رایانه و چه در کنار دستگاه الکترونیکی دیگری داشته باشید، از توانایی آن در جذب بخش زیادی از امواج، بهره مند خواهید شد. گیاه ماری در دسته گیاهان مناسب برای آپارتمان و محیط های کم نور قرار می گیرد و بهترین رشد آن در محیط هایی با نور غیرمستقیم است.

گیاه مارچوبه سرخسی

مارچوبه سرخسی یکی از موثرترین گیاهان برای جذب اشعه های مضر می باشد و همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی است که در دفاع از خطرات موجود در اثر لوازم الکترونیکی موثر می باشد. همچنین یک گیاه قوی محسوب می شود که به راحتی می توانید آن را در کنار لوازم الکتریکی مثل کامپیوتر، تلویزیون و موبایل و غیره قرار دهید.این گیاه معمولاً مراقبت راحتی دارد و به راحتی می توانید برای زیبا کردن محیط خانه نیز از آن استفاده کنید و اشعات را از بین ببرید.

باید مراقب باشید که کودکان به این گیاه دسترسی نداشته باشند . گیاه مارچوبه سرخسی را باید در یک محیط گرم و مرطوب نگه دارید . اگر داخل خانه شما محیط، خشک و سرد است ، حتما از این دستگاه بخور در نزدیکی گیاه استفاده کنید.مارچوبه سرخسی عاشق آب است و بنابراین همیشه باید آن را مرطوب نگه دارید و آن را هر روز بررسی کنید . معمولا این گیاه رشد بسیار عالی دارد. باید چند بار در سال به آن کود بدهید و مواد مغذی را با آن برسانید تا زنده بماند. این گیاه معمولاً به مراقبت بیش از حد حساسی نیاز ندارد.

گیاه خردل

خردل یکی از گیاهان خوشمزه و مغذی محسوب می شود و برای محافظت از بدن در برابر اشعه های مضر، مفید می باشد . می توانید این گیاه را به راحتی در بیرون از منزل بکارید و یا آن را در داخل خانه نگه دارید تا از شر اشعات مضر و فشار اکسیداتیو خلاص شوید . با گذاشتن این گیاه در داخل خانه می توانید هوای تمیز خانه را تضمین کنید و ضرر آسیب حاصل از اشعه ها را کاهش دهید.شاید از رشد بالای این گیاه متعجب شوید اما بهترین راه برای مراقبت از این گیاه، آن است که آن را در یک روز آفتابی با نور جانبی قرار دهید و چند بار در سال به آن کود دهید . این گیاهان معمولاً به حدود 5 سانتیمتر آب در هفته نیاز دارند.پس باید میزان رطوبت خاک را بررسی کنید و از خشک شدن آن جلوگیری کنید . این گیاهان همچنین حاوی ویتامین آ و ویتامین ث و بتاکاروتن هستند و به خوبی از اشعه های مضر را به خود جذب می کنند.

گیاه کائوچو

این گیاه ظاهر بسیار زیبایی دارد و نسبتا بزرگ می باشد و دارای خواص جذب کنندگی اشعه می باشد . همچنین می تواند امواج مضر را به خوبی پاکسازی کند و محیط داخل خانه را تمیز کند . این گیاه ترجیح می دهد که در یک مکان نگهداری شود که دارای نور غیر مستقیم است و دمای خنک تری دارد . باید آن را در اتاق نگهداری کنید که جریان هوا به خوبی در آن رد و بدل شود.

اگر این گیاه را داخل خانه قرار داده اید، مراقب باشید که پرده ها را کنار بزنید تا نور کافی به این گیاه برسد و همچنین محیط را مرطوب نگهدارید و مرتب به این گیاه آب دهید تا خاک آن خشک نشود . زمانی که این گیاه در فصل رشد خود قرار ندارد ، می توانید یک یا دو بار در ماه به آن آب بدهید . در فصل های غیر رشد به مواد مغذی مثل کود نیز نیاز ندارد.درخت کائوچو نیز یک درخت زیبا و جذاب است که سبک خانه شما را زیباتر می کند . قرار دادن تعدادی از آن در خانه به خوبی می تواند حشرات مضر را از بدن شما دور کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر