سامانه یکپارچه

سامانه نظارت بر قرعه کشی خودرو راه اندازی می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شیوه سابق عرضه خودرو دارای ایراداتی بود و تصورات و شائبه عدم عدالت در آن وجود داشت.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن وتجارت، امروز ۴ خرداد، در همایش مشترک تجاری ایران و روسیه در رابطه با محور‌های زیر صحبت کرد.

راه اندازی سامانه نظارت بر قرعه کشی خودرو از هفته آینده

به نقل از خبرنگاران‌جوان، از هفته آینده سامانه نظارت بر قرعه‌کشی خودرو راه‌اندازی می‌شود، اما همچنان خرید و فروش خودرو ازسوی خودروساز‌ها انجام می‌شود؛ شیوه سابق دارای ایراداتی بود و تصورات و شائبه عدم عدالت در آن وجود داشت. شرکت‌های خودروسازی روسیه نیاز به قطعات ساخت ایران دارند و می‌توانیم با آن‌ها همکاری کنیم؛ برای واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات تولید، ممنوعیتی درنظر نمی‌گیریم.

سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به دستور وزارت صمت و زیر نظارت تحت نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بر اساس بند ۵ از دستورات ابلاغی رئیس‌جمهور در خصوص چگونگی عرضه خودرو، با هدف ایجاد شفافیت و افزایش رضایتمندی مردم، از روز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ثبت نام انواع خودرو را آغاز کرد که دور نخست ثبت نام در آن، با ثبت درخواست حدود چهار میلیون نفر، دیروز به پایان رسید

 واگذاری بلوک ایران خودرو و سایپا

آگهی واگذاری بلوک سهام ایران‌خودرو و سایپا هفته قبل منتشر شد؛ برای قیمت‌گذاری ارزش این بلوک در مرحله اول قیمت‌گذاری املاک سایپا انجام می‌شود که از سه ماه قبل آغاز شده و روز‌های پایانی قیمت‌گذاری را طی می‌کند. بعد از اینکه فرایند قیمت‌گذاری املاک و د‌ارایی‌ها تمام شد، واگذاری بلوک ایران‌خودرو و سایپا آغاز می‌شود.

کسانی که متقاضی خرید آن هستند می‌توانند از طریق بورس اوراق بهادار ابتدا بلوکی سایپا و بعد از آن ایران‌خودرو را خریداری کنند. الان ۳۰۰ کارشناس رسمی در مورد قیمت‌گذاری و ارزش بلوک سایپا فعالیت می‌کنند و بعد از اینکه آگهی اول منتشر شد، خریداران معرفی می‌شوند و اگر خریدار داشت، ظرف بیست روز از طریق بازار سرمایه ارائه می‌شود.

 محاسبه ارزش گمرکی کالا‌های وارداتی بر اساس ارز نیمایی

ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو بخش اصلاح شد، یکی ارزی که برای و‌اردات نهاده‌های تولید مانند دانه‌های روغنی و خوراک دام اختصاص می‌یافت اصلاح شده است و دیگری در مورد محاسبه ارزش گمرکی کالا‌های وارداتی است که قبلاً بر مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی بود و اکنون براساس ارز نیمایی محاسبه می‌شود؛ بنابراین تعرفه واردات برخی از کالا‌ها از ۴۲۰۰ تومان به ۲۶ هزار تومان افزایش یافته و تعرفه واردات به حدود ۶ برابر افزایش یافته است.

 افزایش قیمت غیرقانونی مواد شوینده

برخی از تولیدکنندگان مواد شوینده بدون هماهنگی به افزایش قیمت اقدام کرده بودند که امروز جلسه‌ای با آن‌ها برگزار می‌شود. باید قیمت‌ها به روال سابق برگردد؛ در غیر اینصورت برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد