ترمز قیمت طلا کشیده د| قیمت طلا امروز چهارشنبه 28 اردیبهشت 1401

هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۱۳۸۰۰ تومان کاهش، ۱,۳۴۹,۹۰۰ تومان نرخ گذاری شد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۱,۳۶۳,۷۰۰ (یک میلیون و سیصد و شصت و سه هزار و هفتصد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۱۸ می ۲۰۲۲ - با کاهش ۱.۰۲ درصدی به ۱,۳۴۹,۹۰۰ (یک میلیون و سیصد و چهل و نه هزار و نهصد ) تومان رسید.

قیمت مثقال طلا 18 عیار

امروز هر مثقال طلا 18 عیار مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر مثقال طلا 18 عیار که روز قبل تا ۵,۹۱۰,۰۰۰ (پنج میلیون و نهصد و ده هزار) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۱۸ می ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۸۱ درصدی به ۵,۸۶۲,۰۰۰ (پنج میلیون و هشتصد و شصت و دو هزار) تومان رسید.

قیمت اونس طلا

امروز هر اونس طلا برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۸۲۲ (یک هزار و هشتصد و بیست و دو ) رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ مصادف با ۱۸ می ۲۰۲۲ - با کاهش ۰.۱۴ درصدی به ۱,۸۱۹ (یک هزار و هشتصد و نوزده ) رسید.

قیمت طلای دست دوم

 

در بازار آزاد قیمت طلا دست دوم هر گرم یک میلیون و 310هزار تومان قیمت گذاری شده است. قیمت هر گرم نقره 530نیز 21 هزار تومان به فروش می رسد. که نسبت به روز گذشته با افزایش همراه شد.

 

قیمت طلا جهانی

 

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.23 درصد کاهش به 1834 دلار و 6 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی آمریکا هم با یک کاهش 0.51 درصدی به 1831 دلار و 70 سنت رسید.

 

شاخص دلار 0.2 درصد بالا رفته و به بالاترین رقم طی 20 سال گذشته رسیده‌است. دراین‌بین، سود ده‌ساله خزانه‌داری آمریکا نسبت‌به اوج 4 ساله‌ای که به آن رسیده بود، پایین آمده‌است.

 

قیمت نقره با 0.91 درصد کاهش به 21 دلار و 23 سنت رسیده و پلاتین با 0.10 درصد کاهش 967 دلار و 57 سنت معامله می‌شود

 

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که سکه بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان باقی بماند، کم کم به سوی مقاومت ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حرکت خواهد کرد.

 

پیش بینی جذاب از قیمت سکه / ۲۱ اردیبهشت

سکه امامی در روز سه شنبه به بالای مقاومت ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سرک کشید. این اتفاق در حالی رخ داد که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی در مقاطعی به زیر سطح حساس هزار و ۸۵۰ دلار رفته بود. بی محلی سکه در روز سه شنبه نسبت به رفتار نزولی اونس طلا یک بار دیگر نشان داد که سکه بازان بیشتر نسبت به روند قیمت دلار حساس هستند.

 

دیروز اسکناس آمریکایی با قدرت در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست از کانال ۲۸ هزار تومان عبور کند و وارد کانال ۲۹ هزار تومان شود. سکه بازان به امید افزایش بیشتر قیمت دلار و رسیدن به مرز ۳۰ هزار تومان، خریدهای خود را بیشتر کرده اند. مازاد تقاضا در بازار موجب شده است که حباب سکه در سطح قابل توجهی قرار بگیرد. با این حال، رشد دلار در روز سه شنبه به اندازه ای بود که حتی حباب سکه کمی کاهش یافت.

قیمت سکه در بازار آزاد

 

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید (امامی) 13میلیون و 700هزار تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز 13 میلیون و 100هزار تومان است.

قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 7 میلیون و 570هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 4 میلیون و 570هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 650هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

 

 

قیمت سکه و طلا در اردیبهشت ماه / قیمت طلا در بازار آزاد

قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 770هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 755هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 328هزار تومان تعیین شده است.

قیمت طلا ترمز کشید

​قیمت طلا امروز پنجشنبه ثابت بود اما قیمت‌ها برای دومین افزایش متوالی هفتگی تعیین شد زیرا بحران اوکراین و افزایش فشارهای تورمی جذابیت این فلز امن را افزایش داد.

قیمت طلا در روز چهارشنبه به بالاترین حد یک ماهه رسیده بود زیرا افزایش قیمت مصرف‌کننده جذابیت آن را به عنوان محافظ تورم تقویت کرد و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران به افزایش قریب‌الوقوع نرخ بهره توسط فدرال رزرو توجه می‌کنند. هر اونس طلا در ساعت ۷ و ۵۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با یک درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۳۰ سنت رسید و روز گذشته با ۱۹۷۹ دلار و ۳۶ سنت معامله شد.

منبع: اقتصاد نیوز

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر