ممنوعیت اخذ وجه در مدارس دولتی هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه مدارس دولتی حق دریافت هیچگونه وجهی را هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس به‌استثنای حق بیمه ندارند، گفت: مدارس غیردولتی تنها براساس الگوی شهریه مصوب می‌توانند شهریه دریافت کنند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در ارتباط زنده با گردهمایی روسای ادارات ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سراسر کشور که در شهر شیراز برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر در جمع فرهنگیان، از تلاش‌‌‌های آموزش‌ و پرورش به‌ویژه معلمان در دوران کرونا تقدیر کردند که این موضوع نشان از تلاش‌‌های فرهنگیان دارد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: ارزیابان و بازرسان باید برنامه داشته باشند و اجرای برنامه‌ها را رصد کنند و در نهایت نیز نتایج عملکرد را ارزیابی و در جهت رفع موانع اجرای برنامه‌ها اقدام کنند.

وی بر نظارت بر برنامه مدارس تأکید و عنوان کرد: نظارت‌ها باید همه مدارس اعم از مدارس شهری، روستایی، عشایری و دولتی و غیردولتی را به طور دقیق و شفاف پوشش دهد.

نوری خاطرنشان کرد: مدارس حق دریافت هیچ‌گونه وجهی را هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان مدارس ندارند، به‌استثنای حق بیمه و مدارس غیردولتی نیز تنها براساس الگوی شهریه مصوب، می‌توانند شهریه دریافت کنند.

وی از اجرایی شدن رتبه‌بندی قبل از موعد مقرر خبر داد و افزود: دوره‌های تابستانی در قالب آموزش‌های جبرانی برگزار خواهد شد و برای تلفیق مسائل پرورشی با آموزشی نیز برنامه‌ریزی خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: عملیاتی کردن برنامه‌ها از سیاست‌‌های دولت سیزدهم است که باید با تلاش مضاعف در این مسیر حرکت کنیم.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین