قیمت طلا و سکه

قیمت سکه و طلا افزایشی شد / طلا امروز 17 اردیبهشت

قیمت سکه و قیمت طلا امروز یکشنبه 17 اردیبهشت ماه اعلام شد. بر این اساس قیمت سکه طرح جدید 13 میلیون و 380 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:
قیمت طلا و سکه در بازار امروز 17 اردیبهشت ماه اعلام شد. قیمت طلا وسکه امروز نسبت به روز گذشته با افزایش اعلام شد قیمت طلا و سکه  امروز 17 اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ " 13 میلیون و 380 هزار تومان " هزار تومان معامله شد قیمت طلا و سکه   بستگی به قیمت دلار دارد. جدول قیمت طلا و سکه را می توانید در این خبر مشاهده فرمائید

 

قیمت سکه و طلا بالا رفت
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 13/380 میلیون 13/150 میلیون
سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 12/850 میلیون 12/600میلیون
نیم سکه بهار آزادی 7/350 میلیون 7/180 میلیون
ربع سکه بهار آزادی 4/330 میلیون 4/180 میلیون
سکه یک گرمی 2/600 میلیون 2/480 میلیون
هر گرم طلای 18 عیار 1/309 میلیون *
هر گرم طلای 24 عیار 1/742 میلیون *
اونس طلا 1/883 میلیون *
مثقال طلا 5/659 میلیون *
طلای دست دوم 1/289 میلیون *
گرم نقره 999 19/960 *
قیمت سکه و طلا / امروز 17 اردیبهشت ماه
امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید (امامی) 13میلیون و 380 هزار تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز 12 میلیون و 850 هزار تومان است.

 

قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 7 میلیون و 350 هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی 4 میلیون و 330 هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی 2 میلیون و 600 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

 

قیمت سکه و طلا / قیمت طلا در بازار آزاد
قیمت طلای 24 عیار در هر گرم یک‌ میلیون و 742 هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا 5 میلیون و 659 هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای 18عیار در هر گرم یک میلیون و 309 هزار تومان تعیین شده است.

 

قیمت طلای دست دوم

 

در بازار آزاد قیمت طلا دست دوم هر گرم یک میلیون و 289 هزار تومان قیمت گذاری شده است. قیمت هر گرم نقره 999 نیز 19هزار و 960 تومان به فروش می رسد. که نسبت به روز گذشته با کاهش نسبی همراه شد.

 

قیمت طلا جهانی

 

به‌نظر می‌رسد طلا از روند نزولی هفته گذشته بیرون آمده و تا حدی تثبیت‌شده است. قیمت هر اونس طلا امروز با 0.35 درصد معادل 6 دلار و 63 سنت افزایش به 1883 دلار و 81 سنت رسیده‌است.

 

بیشترین محرک بازار در این هفته اطلاعیه‌های فدرال رزرو آمریکا بوده که نه‌تنها بازار طلا که تمام بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داده‌است. فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرد بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را 0.50 درصد افزایش می‌دهد و از ماه ژوئن ترازنامه 9 تریلیون دلاری خود را پایین می‌آورد. این اطلاعیه‌ها مطابق با انتظارات سرمایه‌گذاران و تحلیلگران و در تلاش برای پایین آوردن تورم در آمریکاست که به بالاترین رقم طی چهل‌ساله گذشته رسیده‌است.

 

هر دوی این اقدامات سود خزانه‌داری آمریکا را بالاتر می‌برد که تاثیر بسیاری بر قیمت طلا خواهد داشت. قیمت طلا بعد از این اطلاعیه‌ها افزایش یافت. انتظار می‌رود با آغاز عکس‌العمل بازارهای آسیا به این اقدامات فدرال‌رزرو آمریکا، روند افزایشی قیمت طلا ادامه یافته و دوباره به 1900 دلار بازگردد.

 

قیمت نقره در معاملات امروز 0.34 درصد کاهش داشت و به 22 دلار و 37 سنت رسید. پلاتین هم با 2.41 درصد کاهش  962 دلار و 24 سنت معامله می‌شود.
قیمت سکه و طلا / هر گرم طلا ۱۸ عیار چند؟ (۱۷ اردیبهشت) 
قیمت سکه و قیمت طلا امروز یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه اعلام شد. بر این اساس قیمت سکه طرح جدید ۱۳ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 

قیمت سکه در بازار آزاد

 

امروز در بازار آزاد تا این لحظه قیمت سکه طرح جدید (امامی) ۱۳میلیون و ۳۸۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم نیز ۱۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان است.
قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، قیمت ربع‌ سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان و قیمت سکه یک‌ گرمی ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌ رسد.

 

قیمت طلا در بازار آزاد

 

قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌ میلیون و ۷۴۲ هزار تومان و قیمت هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۶۵۹ هزار تومان ارزش‌ گذاری شده است. همچنین قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم یک میلیون و ۳۰۹ هزار تومان تعیین شده است.
قیمت طلای دست دوم

 

در بازار آزاد قیمت طلا دست دوم هر گرم یک میلیون و ۲۸۹ هزار تومان قیمت گذاری شده است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ نیز ۱۹هزار و ۹۶۰ تومان به فروش می رسد. که نسبت به روز گذشته با کاهش نسبی همراه شد.

 

قیمت طلا جهانی
به‌نظر می‌رسد طلا از روند نزولی هفته گذشته بیرون آمده و تا حدی تثبیت‌شده است. قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد معادل ۶ دلار و ۶۳ سنت افزایش به ۱۸۸۳ دلار و ۸۱ سنت رسیده‌است.

 

بیشترین محرک بازار در این هفته اطلاعیه‌های فدرال رزرو آمریکا بوده که نه‌تنها بازار طلا که تمام بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داده‌است. فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرد بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را ۰.۵۰ درصد افزایش می‌دهد و از ماه ژوئن ترازنامه ۹ تریلیون دلاری خود را پایین می‌آورد. این اطلاعیه‌ها مطابق با انتظارات سرمایه‌گذاران و تحلیلگران و در تلاش برای پایین آوردن تورم در آمریکاست که به بالاترین رقم طی چهل‌ساله گذشته رسیده‌است.

 

هر دوی این اقدامات سود خزانه‌داری آمریکا را بالاتر می‌برد که تاثیر بسیاری بر قیمت طلا خواهد داشت. قیمت طلا بعد از این اطلاعیه‌ها افزایش یافت. انتظار می‌رود با آغاز عکس‌العمل بازارهای آسیا به این اقدامات فدرال‌رزرو آمریکا، روند افزایشی قیمت طلا ادامه یافته و دوباره به ۱۹۰۰ دلار بازگردد.

 

قیمت نقره در معاملات امروز ۰.۳۴ درصد کاهش داشت و به ۲۲ دلار و ۳۷ سنت رسید. پلاتین هم با ۲.۴۱ درصد کاهش  ۹۶۲ دلار و ۲۴ سنت معامله می‌شود.

 

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین