قیمت برنج|قیمت برنج ایرانی

قیمت برنج در سراشیبی سقوط؟/ ارزانی مهم در راه است!

در روزهای آینده بازار برنج تثبیت و قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو صدری دم سیاه گیلان ۱۰۵ هزار تومان، علی کاظمی ۸۵ هزار تومان، طارم محلی فریدونکنار ۸۸ هزار تومان، کشت دوم طارم محلی ۹۰ هزار تومان، هاشمی اعلای گیلان ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان، هاشمی دودی درجه یک ۹۵ هزار تومان، هاشمی دودی ۴۵ هزار تومان، شیرودی دودی ۶۵ هزار تومان است.

قیمت برنج خارجی نیز در مغازه‌ها ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است.

گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

در میادین میوه و تره‌بار نیز قیمت هر کیلو برنج ایرانی دم سیاه، طارم و هاشمی ۶۵ هزار تومان، برنج تنظیم بازار فجر ۵۲ هزار و۵۰۰ تومان، برنج تنظیم بازار ندا ۴۲ هزار تومان، برنح تنظیم بازار پاکستانی ۲۰ هزار و۵۰۰ تومان و برنج تنظیم بازار هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی سید اسماعیل یزدان‌پناه_مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج آمل - اعلام کرد که در روزهای آینده بازار برنج تثبیت و قیمت این محصول کاهش می‌یابد.

وی همچنین از مردم خواست نگران موجودی و قیمت برنج در کشور نباشند، زیرا این محصول به اندازه کافی در مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج موجود است.

او در همین حال به مردم توصیه کرد که برنج‌های کهنه که ماندگاری کمتری دارند، خریداری نکنند و در سال زراعی جدید که نزدیک است برنج کیفی را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنند.

به گزارش ایسنا،یزدان‌پناه با بیان اینکه ما با میادین شهرداری تهران در ارتباط هستیم و برنج‌های تنظیم بازار را در اختیار آنان قرار می‌دهیم اعلام کرد که التهاب بازار برنج ادامه نخواهد داشت و با اقدامات مناسب بازار به زودی به آرامش می‌رسد

 

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین