آخرین جزییات از ساخت نهضت ملی مسکن | وعده مسئولین عملی نشد!

سهم شرکت عمران شهرهای جدید از طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) طی چهار سال آینده ۷۰۰ هزار واحد است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

سهم شرکت عمران شهرهای جدید از طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) طی چهار سال آینده ۷۰۰ هزار واحد است.

طرح نهضت ملی مسکن برای تکمیل کردن طرح قبلی (طرح مسکن مهر) است که درطی چند مرحله اجرا شد. از زمان شروع نهضت ملی مسکن باعث نشده که قیمت مسکن و اجاره بها کاهش پیدا کند. به عقیده کارشناسان طرح نهضت ملی مسکن در تعادل قیمت مسکن تاثیر پررنگی دارد. هدف نهضت ملی مسکن کمک به تامین مسکن خانوارهای فاقد مسکن، است. در ادامه به آخرین خبر از طرح نهضت ملی مسکن می پردازیم.

از چهار میلیون واحد مسکونی که در طرح نهضت ملی مسکن هدفگذاری شده احداث ۷۰۰ هزار واحد بر عهده شرکت عمران شهرهای جدید است که طبق اعلام جعفری، سرپرست این شرکت در صورت تعیین پیمانکار، عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد تا پایان سال آغاز می‌شود؛ این در حالی است که ماه گذشته او وعده کلنگ زنی ۲۳۰ هزار واحد تا پایان سال را داده بود.

سهم شرکت عمران شهرهای جدید از طرح ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) طی چهار سال آینده ۷۰۰ هزار واحد است. آنطور که علیرضا جعفری ـ سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرده تاکنون اراضی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید تامین شده که از این میزان ۱۰۰ هزار واحد با انتشار فراخوان در حال تبدیل شدن به پروژه است. فراخوان انتخاب پیمانکار آنها آماده شده و در تلاش هستیم تا در هفته‌های جاری پیمانکار این تعداد واحد تعیین و کلنگ‌زنی واحدها تا پایان سال انجام شود.

جعفری در شرایطی وعده ساخت ۱۰۰ هزار واحد تا پایان سال را داده که روز ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ درباره این موضوع که آیا قبول دارید پروژه نهضت ملی مسکن کُند پیش می‌رود؟ گفته بود: وقتی پروژه وارد عرصه اجرایی شود تجربه نشان داده که متقاضیان انگیزه بیشتری برای ورود پیدا می‌کنند. طبق تکلیفی که وزیر به عهده ما گذاشته ۲۵۰ هزار واحد بر عهده ما قرار دارد که ۲۳۰ هزار واحد تا آخر امسال تعیین تکلیف می‌شود و پیمانکار مشخص خواهد شد که همین موضوع جذابیتی برای متقاضیان ایجاد می‌کند.

او با اعلام برآورد قیمت ۴.۷ میلیون تومان برای واحدهای نهضت ملی مسکن در پاسخ به این سوال که در قالب نهضت ملی مسکن چه تعداد واریز وجه کرده‌اند؟ بیان کرد: تعداد ۴۸۳۲ نفر تایید نهایی شدند که ۱۲۱۳ نفر افتتاح حساب کردند و ۱۱۱ نفر ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه را واریز کرده‌اند. البته ما شرایط اقتصادی و فشارهایی که به خانوارها هست را متوجهیم و به همین دلیل برای اینکه سرعت تکمیل پروژه‌ها را افزایش دهیم باید گام اول پروژه را محکم برداریم

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین