تجدید خاطره | بهترین کارتون های دهه 70

مروری بر ماندگارترین برنامه های کودک و نوجوان دهه ۷۰

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

کارتون یا همان برنامه های کودک و نوجوان بخش جدایی ناپذیر رویاهای دوران کودکی همه بچه های دیروز است که این روزها در کار و زندگی غرق شده اند. بچه های دهه شصت و ابتدای دهه هفتاد تقریبا سرگرمی جز تلویزیون نداشتند و تماشای برنامه های مخصوص کودک یکی از مهیج ترین اتفاقات را برایشان رقم میزد.نوستالژی همیشه حس خوبی را در بچه های دیروز زنده میکند و شادی نهانی را به همراه حسرت روزهای گذشته در دلهایشان زنده میکند. تماشای برنامه های کودک و نوجوان دهه ۷۰ شاید برای بسیاری از همین بچه های دیروز هنوز هم از جذابیت زیادی برخوردار باشد.​

مروری بر ماندگارترین برنامه های کودک و نوجوان دهه ۷۰

اگر بخواهیم لیستی از ماندگارترین برنامه های کودک و نوجوان دهه ۷۰ تهیه کنیم باید نامی از چند سریال و مجموعه پربیننده و ماندگار ببریم که قصه های مجید در صدر آن است.

قصه های مجید

قصه های مجید یکی از ماندگارترین برنامه های کودک و نوجوان در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ بود که به کارگردانی کیومرث پوراحمد روایتی از داستانی زندگی پسر نوجوانی به نام مجید بود که به همراه مادربزرگش یاهمان بی بی معروف زندگی میکند.

قصه-های-مجید

مهدی باقربیگی و پروین دخت یزدانیان در قصه های مجید.مهدی باقربیگی در نقش مجید و پروین دخت یزدانیان در نقش بی بی دو کاراکتر معروف قصه های مجید بودند که هنوز هم تماشای این مجموعه بعد از بارها و بارها پخش از جذابیت های ویژه ای برخوردار است.

قصه های تا به تا

قصه های تا به تا یا همان زی زی گولوی معروف خودمان یکی دیگر از برنامه های نوستالژیک این دهه است که به کارگردانی مرضیه برومند سال ۱۳۷۳ روی آنتن شبکه دو رفت.

زی -زی- گولو

 قصه های تا به تا با زی زی گولو و امیر آقاجمالی

زی زی گولو همان عروسک معروف قصه های تا به تا بود که از سیاره ای ناشناخته به زمین آمد و زندگی متفاوتی را روی زمین با زمینی ها تجربه کرد. امیرحسین صدیق آقای پدر معروف این مجموعه با لیلی رشیدی مادرخانمی زی زی گولوی این قصه بودند و با مریم سعادت ، رضا فیاضی و مانی نوری در نقش های اعظم خانم ، جمال آقاجمالی و امیر آقا جمالی شخصیت های داستان این برنامه پربیننده را تشکیل دادند.

دنیای شیرین

بچه های این دهه حتما سریال دنیای شیرین و روزهای خوبی که با این سریال به سر کردند را به یاد دارند. دنیای شیرین به کارگردانی بهروز بقایی سال ۱۳۷۶ از شبکه یک سیما پخش شد و به یکی از ماندگارین برنامه های کودک و نوجوان تبدیل شد.

دنیای -شیرین

دنیای شیرین سریال ماندگار بچه های دهه ۷۰

دنیای شیرین زندگی دو خانواده بود که قصه زندگی شان را شیرین ( با بازی زهرا جواهری ) دختر خانواده در دفتر خاطراتش ثبت میکرد. رضا عطاران ، رضا فیاضی ، سهیلا عزیزی ، زهرا جواهری، علیرضا رئیسی ، اشکان اشتیاق و سپهر آزادی بازیگراناین مجموعه نوستالژیک را تشکیل میدادند.

سیب خنده

سیب خنده به کارگردانی رضا عطاران یکی دیگر از نوستالژیک های دهه ۷۰ بود که سال ۱۳۷۶ از شبکه یک سیما پخش شد و به یکی از پربیننده ترین های برنامه های بخش کودک و نوجوان تبدیل شد.

سیب -خنده

سیب خنده یکی از بهترین برنامه های این دهه بود که شخصیت مجید دلبندم را باب کرد و شامل آیتم های گوناگون با حضور بازیگرانی چون جواد رضویان ، بهزاد خرازی ، یوسف تیموری ، مجید صالحی ، سپهر آزادی ، اشکان اشتیاق ، علیرضاغفارمنش و.... بود.

دنیای شیرین دریا

دنیای شیرین دریا یکی دیگر از مجموعه های ماندگار دهه ۷۰ بود که به کارگردانی بهروز بقایی سال ۱۳۷۷ روی آنتن شبکه یک سیما رفت و مورد استقبال بسیاری از بیننده های تلویزیون قرار گرفت.

دنیای -شیرین- دریا

 زنده یاد پوپک گلدره در دنیای شیرین دریا

زنده یاد پوپک گلدره بازیگر نقش دریا در این سریال ماندگار بود که به همراه مادر و خواهر و برادرهایش در کنار خانواده دایی اش در شمال کشور زندگی میکردند و هر روز با اتفاقات جدیدی روبرو بودند.

دانی و من

دانی و من یکی دیگر از مجموعه های پربیننده دهه ۷۰ بود که به کارگردانی علی عبدالعلی زاده سال ۱۳۷۷ روی آنتن شبکه پنج سیما رفت و دو فصل بعدی این مجموعه به دلیل استقبال زیاد در سالهای بعد ساخته شد.

دانی- و -من

 دانی و من مجموعه ماندگار دهه ۷۰

دانی و من روایتی از داستان بیرون آمدن یک دایناسور ( دانی ) از دل یک نقاشی است که در فصل اول با بازی حمید گودرزی ، پرستو گلستانی و ابراهیم آبادی ساخته شد و در دو فصل بعد بازیگران بیشتری به این مجموعه پیوستند.

مجید دلبندم

مجید دلبندم یکی از معروف ترین برنامه های کودک و نوجوان تلویزیون در این دهه است که به کارگردانی رضا عطاران سال ۱۳۷۷ از شبکه یک سیما پخش شد و شخصیت مجید دلبندم به یکی از محبوب ترین های و ماندگارترین شخصیت ها میان مردم تبدیل شد.

مجید -دلبندم

 رضا عطاران ، زیبا بروفه و یوسف تیموری در مجموعه مجید دلبندم

عروسک مجید با گویندگی مجید صالحی عروسک این مجموعه بود که در کنار بازیگرانی چون حمید لولایی، رضا عطاران، سید جواد رضویان، مجید صالحی، زیبا بروفه، یوسف تیموری، بهراد خرازی و سپهر آزادی محبوب ترین برنامه تلویزیونی را شکل دادند.

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین