فوری؛ مرگ تلخ هنرمند مشهور | عکس

بزرگترین و محبوب ترین هنرمند دنیا درگذشت

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

کری هولم که در سال ۱۹۸۵ با اولین رمان خود، مردم استخوانی (The Bone People)، برنده جایزه ادبی بوکر شد، در سن ۷۴ سالگی چشم از جهان فروبست.

بوکر یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی دنیاست که هر ساله به بهترین رمان انگلیسی‌زبان سال اعطا می‌شود.

هولم قبل از آن که با کسب یکی از مهمترین جوایز ادبیات داستانی جهان به یک ستاره ادبی تبدیل شود، گاه برداشت تنباکو را امتحان کرد، گاه کارگر خیریه شد و یک بار هم از مدرسه حقوق انصراف داد.

نوشتن رمان مردم استخوانی ۱۲ سال طول کشید و ناشران نیوزیلندی یا این کتاب را رد می‌کردند یا چاپ آن را مشروط به انجام ویرایش‌های اساسی می‌دانستند تا این که این کتاب سرانجام درسال ۱۹۸۴ از طرف انتشارات کوچک و فمنیستی اسپایرال (Spiral) پذیرفته شد و در شمارگان اولیه دو هزار نسخه به چاپ رسید. تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از این کتاب در جهان به فروش رسیده و علاوه بر جایزه بوکر جایزه پگاسوس برای ادبیات را نیز دریافت کرده است.  

ثقفثقفث

هولم در سال ۱۹۴۷ میلادی در کرایست چرچ نیوزیلند از مادری با اصالت مائوری و اسکاتلندی و پدری با اصلیت انگلیسی متولد شد. کتاب مردم استخوانی با بهره‌گیری از میراث مائوری و اسکاتلندی این نویسنده نوشته شده و به موضوعاتی از قبیل انزوای فردی و فرهنگی می‌پردازد. هولم بعدها تعمدا از قرار گرفتن در کانون توجهات دوری کرد.  

 

ارسال نظر

 

پربازدیدترین