هشدار رئیسی به آمریکا | حمله ایران به آمریکا | اخبار مهم سیاسی | جنگ ایران و آمریکا

هشدار نظامی ایران به آمریکا و اسرائیل | جنگ جهانی سوم در راه است؟

رییسی گفت: هرگونه تحرک خصمانه دشمنان با پاسخ قاطع نیروهای مسلح ایران مواجه خواهد شد

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور با تبریک سالروز میلاد حضرت عیسی(ع)، خاطر نشان کرد: حضرت مسیح پیام آور استقامت در برابر ظالمان و سلطه گران بود و این درس بزرگی است که باید همه آنرا فرا بگیرند.

 رئیس شورای عالی امنیت ملی همچنین با تقدیر از تلاش‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسداری همزمان از امنیت ملت ایران و ملت‌های منطقه، رزمایش پیامبراعظم(ص) ۱۷ را نشانه‌ای آشکار از اراده و توانمندی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از منافع و امنیت ملت ایران برشمرد و تصریح کرد: هرگونه تحرک خصمانه از سوی دشمنان با پاسخ فراگیر و قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد و معادلات راهبردی را بصورت معناداری تغییر خواهد داد.

تصاویری از بمب‌افکن‌های سوخو-۲ سپاه پاسداران

مهر/ این حملات تهاجمی جنگنده بمب‌افکن‌های سوخو-۲۲ با استفاده از بمب‌های یاسین در رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ انجام شد.

ارتش و سپاه اجازه کوچکترین تجاوز را به دشمنان نخواهند داد

ایسنا/ فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) کشور گفت: تمرین انواع روش‍های مختلف دفاعی موجب شده شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور در بالاترین سطح آمادگی و توان رزمی قرار داشته باشد.

به گزارش ارتش، امیر سرتیپ قادر رحیم زاده فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) کشور با حضور در منطقه پدافند هوایی شمال غرب ارتش میزان آمادگی رزمی و توان عملیاتی این یگان را مورد ارزیابی قرار داد.

وی درحاشیه این بازدید با بیان اینکه قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) کشور چتر اطمینان و بازدارندگی را برای کشور ایجاده کرده است، اظهار کرد: تمرین انواع روش‍های مختلف دفاعی موجب شده است شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور در بالاترین سطح آمادگی و توان رزمی قرار داشته باشد.

فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء کشور با اشاره به اینکه فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) رمز موفقیت را در وحدت ترسیم کرده اند، افزود: اتحاد، انسجام و همدلی بین کارکنان ارتش و سپاه در قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) کشور به منصه ظهور رسیده است و ان شاء الله در سایه همین وحدت و هم افزایی در مسیر تامین امنیت ملی پایدار تلاش می کنیم.

امیر سرتیپ رحیم زاده  تصریح کرد: یگان های پدافندی ارتش و سپاه دوشادوش همدیگر و با توکل به خداوند سبحان و تمسک به ائمه اطهار (ع) و با آمادگی و هوشیاری کامل از حریم هوایی جمهوری اسلامی حفاظت کرده و اجازه کوچکترین تعدی و تجاوز را به دشمنان نخواهند داد.

طرح 4 بخشی رژیم صهیونیستی علیه ایران

فارس/ وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که دست‌ و پازنی‌ها علیه مذاکرات وین را تشدید کرده، در مصاحبه با یک رسانه آلمانی یک طرح اضطراری 4 بخشی علیه ایران پیشنهاد داد.

«یائیر لاپید» که در روزهای مختلف جملات تکراری ضدایرانی خود را با چندین رسانه غربی از جمله روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» و روزنامه انگلیسی «تلگراف» تکرار کرده، روز گذشته (جمعه) در مصاحبه با روزنامه آلمانی «دی ولت» خواهان یک طرح اضطراری برای رویارویی با ایران در صورت شکست احتمالی مذاکرات وین شد.

لاپید در روزهای اخیر و همزمان با انتشار اخباری درباره ازسرگیری مذاکرات وین و تلاش طرف‌های مذاکره کننده برای رسیدن به توافق، دست و پازنی‌های خود را برای فضاسازی علیه مذاکرات وین و مقصر جلوه دادن جمهوری اسلامی به کار گرفته است.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه آلمانی دی ولت تأکید کرد که طرح اضطراری برای مواجهه با شکست مذاکرات وین باید شامل اقدامات نظامی، اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک علیه ایران باشد.

در حالی که قرار است  مذاکرات وین در تاریخ 27 دسامبر (6 دی ماه) ازسرگرفته شود، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از طرح ضدایرانی خود پرده برداشت و گفت: «این [طرح] شامل ترکیبی از چهار اهرم است که برای ایران روشن می‌کند که هیچ گزینه‌ای جز کنارگذاشتن اهداف غیرقانونی هسته‌ای خود ندارد».

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که طرح فوق باید تحریم‌های اقتصادی شدیدتر و انزوای دیپلماتیک و سیاسی ایران را به دنبال داشته باشد.

این مقام صهیونیستی که بر خلاف آن چه نشان می‌دهد، نگران پیشرفت در مذاکرات است، در مصاحبه با این روزنامه آلمانی از تشکیل یک ائتلاف جدید ضدایرانی در منطقه غرب آسیا خبر داد و گفت که جمهوری اسلامی باید این مسئله را درک کند که ائتلاف جدیدی در منطقه شکل گرفته است که مخالف «تروریسم» ایران است و به رفاه تمامی مردم علاقمند است.

وی لفاظی‌های تکراری خود در مصاحبه با نیویورک‌تایمز و تلگراف را تکرار کرد و گفت: «یک تهدید نظامی معتبر باید روی میز باشد. اگر ایران گمان کند که جهان درباره قصد جدی برای متوقف کردنشان را ندارد، آن‌ها تلاش می‌کنند که بمب تولید کنند. ما باید برایشان روشن کنیم که جهان چنین اجازه‌ای را نخواهد داد».

دور هفتم مذاکرات وین برای رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر ماه) به پایان رسید و طرف‌ها در خصوص دو پیش‌نویس توافق که دربرگیرنده منافع ایران نیز بود، توافق کردند.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی همچنین روز گذشته در مصاحبه با روزنامه انگلیسی تلگراف تأکید کرده بود که رژیم صهیونیستی و همپیمانان غربی این رژیم می‌بایست برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته‌ای، یک تهدید نظامی معتبر ایجاد کنند.

مقام‌های رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر، دست‌ و پازنی‌ها برای اخلال در روند مذاکرات وین را تشدید بخشیده‌اند و تلاش می‌کنند تا طرف‌های مذاکره‌کننده را ترغیب به اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی کنند.

با این حال مقام‌های جمهوری اسلامی ایران بارها تأکید کرده‌اند که در مذاکرات وین و برای رسیدن به توافق جدیت دارند و کار تا جایی پیش رفته است که حتی موضع ثابت ایران، تعجب صهیونیست‌ها را نیز برانگیخته است و یک تحلیلگر نظامی رژیم صهیونیستی گفت که مقامات این رژیم از اینکه ایرانی‌ها در مذاکرات موضع ثابت و محکم خود را حفظ کرده‌اند، دچار شگفتی شده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده رفع تمامی تحریم‌ها علیه ایران، به گونه‌ای که قابل راستی‌آزمایی باشد مهم‌ترین دستور کار هیأت ایرانی را در این گفت‌وگوها تشکیل خواهد داد.

دولت «جو بایدن» به شکست سیاست موسوم به فشار حداکثری که دولت پیشین آمریکا پس از خروج از برجام علیه ایران به کار گرفت اعتراف کرده اما از انجام اقدامات لازم برای عقب‌گرد از آن مسیر خودداری کرده است. اصرار دولت بایدن بر حفظ تحریم‌های دوران ترامپ، یکی از مهم‌ترین محورهای اختلافات در دورهای گذشته مذاکرات وین که با هدف بازگرداندن آمریکا به برجام انجام می‌شد را تشکیل می‌داد.

کنایه معاون رئیس جمهور به اظهارات مقامات انگلیس

ایسنا/ معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به اظهارات وزیر خارجه انگلیس درباره استفاده ایران از موشک‌های بالستیک در رزمایش پیامبر اعظم 17 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: عصبانیت انگلیس از اقتدار ایران، قابل درک است.

متن توئیت سیدمحمد حسینی به شرح زیر است:

خشم انگلیس از شلیک موشک های بالستیک در رزمایش پیامبر اعظم!

وزارت خارجه انگلیس: « استفاده ایران از موشک های بالستیک را...محکوم می کنیم »

عصبانیت انگلیس که روزگاری در منطقه مطلق العنان بود از اقتدار جمهوری اسلامی ایران، قابل درک است، اما ناگزیر باید بپذیرند که :گذشت آن زمانی که آن سان گذشت.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین