تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس تهران | تعطیلی مدارس فردا

فوری؛ تعطیلی مدارس کشور فردا سه شنبه 5 بهمن | مدارس کدام استان ها تعطیل است؟

آموزش و پرورش استان در اطلاعیه‌ای با توجه به شدت بارش و میزان بازگشایی مسیرهای روستایی و شهری نحوه فعالیت مدارس را در مقاطع مختلف تحصیلی اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

روز سه شنبه ۵ بهمن ماه ۱۴۰۰ به دلیل بارش برف و برودت هوا نحوه استمرار فعالیت‌های آموزشی مدارس به شرح ذیل اعلام می‌شود:

در شهر اردبیل، دوره‌های ابتدایی شهری و روستایی و متوسطه دوره اول روستایی و مدارس استثنایی نوبت صبح و بعد از ظهر به صورت غیر حضوری و در شبکه شاد خواهد بود و دوره‌های متوسطه اول و دوم شهری با ۱ ساعت تأخیر در نوبت صبح و بعد از ظهر به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد.

در نمین، کلیه دوره‌های تحصیلی روستایی و دوره‌های ابتدایی و متوسطه دوره اول شهری نوبت صبح و بعد از ظهر، غیر حضوری و در شبکه شاد ادامه فعالیت خواهند داد و دوره متوسطه دوم شهری با ۱ ساعت تأخیر آغاز خواهد شد.

در گرمی فعالیت کلیه مدارس با ۱ ساعت تأخیر به صورت حضوری خواهد بود.

در هیر نیز کلیه دوره‌های تحصیلی نوبت صبح و عصر فعالیت به صورت غیر حضوری و در شبکه شاد انجام خواهد شد.

همچنین آزمون المپیادهای علمی کشوری طبق برنامه و به صورت حضوری برگزار خواهد شد./مهر

با توجه به سرما و برودت هوا در استان مازندران روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران با صدور اطلاعیه‌هایی جداگانه اعلام کرد مدارس مازندران تا چهارشنبه ششم بهمن تعطیل است.

تکمیلی 1 ////////////////////

تعطیلی مدارس بخش یانه‌سر بهشهر تا روز چهارشنبه ۶ بهمن

با توجه به بارش شدید برف در ارتفاعات شهرستان بهشهر و لغزندگی معابر و مسدود بودن برخی از مسیر‌های ارتباطی و به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی؛ کلاس‌های درس مدارس بخش یانه‌سر تا روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۱/۰۶ در تمامی مقاطع به صورت مجازی به فعالیت ادامه خواهند داد.

تکمیلی 2 /////////////////

مدارس کردستان تا پایان هفته جاری تعطیل شد

مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش و پرورش کردستان گفت: کلاس‌های حضوری درس تمام مدارس و مراکز پیش دبستانی استان به دلیل بارش سنگین برف در هفته گذشته و مسدود بودن برخی از مسیر‌های ارتباطی روستایی تا آخر هفته جاری تعطیل است.

در صورتیکه مدارس هر استانی تعطیل اعلام شوند در این بسته خبری اطلاع رسانی خواهد شد.

چه کسانی مخالف آموزش حضوری هستند؟

برخی از خانواده‌ها نگران شیوع اومیکرون در مدارس هستند اما  وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید برای تعطیلی مدارس و مجازی شدن آموزش تابع تصمیمات ستاد مقابله با کروناست.

پنجمین سویه ویروس کرونا در بسیاری از کشورها از جمله ایران شناسایی شده است. بار دیگر برخی از محدودیت‌های کرونایی در کشور اعمال شد. از جمله این محدودیت‌ها می‌توان به ممنوعیت سفر زمینی به ترکیه و لغو برخی از پروازها اشاره کرد.

امروز رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از شناسایی ۲۶ مبتلا به کرونای اومیکرون در ایران خبر داد. برخی از خانواده‌ها بر این باورند که مدارس نیز باید تعطیل شود و دانش‌آموزان به صورت مجازی امتحانات و کلاس‌ها را برگزار کنند.

در گزارش‌هایی به نگرانی خانواده‌ها در این رابطه پرداخته شد. در ادامه نظر برخی از مخاطبان را در این مورد می‌خوانید.

«پدرم برای کرونا فوت کرده حالا اگر به خاطر امتحان و حضور در مدرسه برای فرزندم اتفاقی بیفتد دیگر طاقت نمی‌آورم. مدیر مدرسه می‌گوید دست ما نیست و دستور از بالاست. تعطیل کنید.»

«جان دانش‌آموزان مهم نیست. خودم دانش‌آموز هست. در مدرسه ما هیچ گرمایشی وجود ندارد. در پنجره‌ها باز است اما این به چه دردی می‌خورد. می‌خواهید هوا تهویه شود اما دانش‌آموزان مریض می‌شوند. لطفا تعطیل کنید.»

«مدرسه ما گروه‌بندی شده ولی باز هم برخی کلاس‌ها پرجمعیت هستند و حتی یک متر فاصله در کلاس ما وجود ندارد. الان با اومیکرون که خیلی سریع‌تر انتقال می‌کند ما به مدرسه برویم.»

«حضوری یادگیری خیلی بهتر است ولی واقعا بیماری کرونا خیلی سخت است و هزینه‌های زیادی هم برای درمان دارد.»

«من نمی‌دانم یک کودک دبستانی چطور می‌تواند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند در حالی که یک تهویه مناسب و لوازم بهداشتی در مدارس وجود ندارد.»

موافقان آموزش حضوری

در این میان کسانی هستند که آموزش حضوری را ترجیح می‌دهند. آنها می‌گویند اگر دانش‌آموزان پروتکل‌ها را رعایت کنند اتفاقی برای هیچ‌کدام نمی‌افتد.

تجارت‌نیوز در گزارشی به وضعیت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس و انتقاد خانواده‌ها از آموزش حضوری پرداخت. در همین مورد اعظم گودرزی، سرپرست دفتر سلامت وزارت آموزش‌وپرورش گفت: «بیش از هرچیز به کمک والدین نیاز داریم. اگر آنها به فرزندان خود یاد دهند که چطور پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، قطعا به کرونا مبتلا نمی‌شوند.»

در ادامه نظر برخی از موافقان آموزش حضوری در مدارس را می‌خوانید.

«سلام دوستان امتحان‌های حضوری برای ما خیلی بهتر است. ما دو سال است که درس نمی‌خوانیم. الان بهترین زمان برای درس خواندن است. در کلاس مجازی نمی‌خوانیم اما حالا مجبوریم که بخوانیم و این خیلی خوب است. اگر ماسک بزنیم اتفاقی نمی‌افتد.»

«لطف کنید بهداشت را رعایت کنید اتفاقی نمی‌افتد.»

« فقط در مدارس کرونا هست؟ در خیابان، پاساژگردی، مهمانی، مسافرت و دورهمی‌ها اومیکرون نیست؟»

« اومیکرون تنها در مدرسه شیوع پیدا نمی‌کند. وقتی مدارس تعطیل باشد و مهمانی و مسافرت‌ها برقرار باشد هم اومیکرون شیوع پیدا می‌کند. اما مردم کشور ما به همه چیز اهمیت می‌دهند به جز آموزش. با این ویروس حالا حالاها باید سر کنیم و تعطیلی مدارس دردی را دوا نمی‌کند.»

«مدارس را تعطیل نکنید. با آموزش مجازی هیچی یاد نمی‌گیریم.»

در همین حال خاتمی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفته برگزاری کلاس‌های برخی مدارس که جمعیت زیادی دارند و برگزاری آزمون‌هایی که متقاضیان زیادی دارد، باید به صورت غیر حضوری انجام شود.

تکرار ماجرای ابتلای دانش‌آموزان به کرونا

«سال گذشته که امتحانات را برای پایه نهم حضوری کردید، به شخصه دیدم که سر همین امتحانات حداقل ۱ نفر از دانش‌آموزان کرونا گرفتند. ما خانوادگی کرونا گرفتیم که مجبور شدیم برای درمان وام بگیریم که حداقل ۳۰ میلیون تومان روی دستمان خرج انداخت.»

«من یک معلمم و یک بار در میان تدریس می‌کنم. دانش‌آموزان اصلا در مدارس رعایت نمی‌کنند. در کلاس ماسکشان می‌افتد و ضدعفونی ندارند. مدارس باید تعطیل شوند.»

البته در این میان برخی از خانواده‌ها موافق حضوری بودن مدارس هستند. آنها بر این باورند آموزش حضوری از سطح علمی دانش‌آموزان کاسته است.

سرعت شیوع اومیکرون بیشتر از دلتا

علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی نیز با اشاره به خطر افزایش تصاعدی و انفجاری کرونا با سویه اومیکرون به ایسنا گفت: «واریانت جدیدی را که به نام اومیکرون وارد کشور شده، باید به دلیل خصوصیاتی که دارد، بسیار بسیار جدی در نظر بگیریم. از نظر میزان انتقال و سرعت شیوع حتی اگر بخواهیم آن را با دلتا که انتقال‌پذیرترین ‌واریانتی بود که شناسایی شد، مقایسه کنیم، می‌بینیم که میزان انتقال و سرعت شیوع اومیکرون از دلتا هم بیشتر است.»

با شناسایی اومیکرون، سویه جدید کرونا برخی کشورها مانند امریکا و انگلستان اقدامات پیشگیرانه از جمله دورکاری را در دستور کار قرار دادند.

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین