هشدار جدی | اروپا علیه اومیکرون

کشورهای سراسر اروپا برای مهار موج جدیدی از عفونت‌های کووید که توسط سویه اومیکرون ایجاد شده، مجدداً اقدامات سخت‌تری اعمال خواهند کردند و هلند با اعمال یک قرنطینه سراسری پیشتاز است

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

جشن‌های سال نو میلادی تحت تاثیر سویه جدید کووید قرار گرفته است

کشورهای سراسر اروپا برای مهار موج جدیدی از عفونت‌های کووید که توسط سویه اومیکرون ایجاد شده، مجدداً اقدامات سخت‌تری اعمال خواهند کردند و هلند با اعمال یک قرنطینه سراسری پیشتاز است.

منیژه موذن- در حالی که کشورهای اروپایی محدودیت‌ها را برای کاهش سرعت گسترش اومیکرون تشدید می‌کنند، هلند قرنطینه سراسری اعمال خواهد کرد.

کشورهای سراسر اروپا برای مهار موج جدیدی از عفونت‌های کووید که توسط سویه اومیکرون ایجاد شده، مجدداً اقدامات سخت‌تری اعمال خواهند کردند و هلند با اعمال یک قرنطینه سراسری پیشتاز است.

مارک روته، نخست‌وزیر موقت هلند، شنبه‌شب در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «همه فروشگاه‌ها، بارها و رستوران‌های غیرضروری در هلند از روز یکشنبه تا 14 ژانویه تعطیل خواهند بود.» او گفت که مدارس و دانشگاه‌ها تا 9 ژانویه تعطیل خواهند بود.

مطمئناً ناامیدی بزرگ آن است که شرایط قرنطینه جشن‌های خصوصی را محدود می‌کند. طبق گفته روته، ساکنان اجازه دارند تنها دو بازدیدکننده داشته باشند. از سوی دیگر در شب‌های کریسمس و سال نو حضور چهار نفر مجاز خواهد بود. روته افزود که این حرکت به دلیل شیوع موج پنجم ناشی از سویه اومیکرون اجتناب‌ناپذیر است.

اما این فقط هلندی‌ها نیستند که در صدد کاهش سرعت گسترش اومیکرون برآمده‌اند. در فرانسه، قبرس و اتریش محدودیت‌های سفر تشدید شده و پاریس آتش‌بازی شب سال نو را هم لغو کرده است. دانمارک تئاترها، سالن‌های کنسرت، پارک‌های تفریحی و موزه‌ها را بسته و ایرلند از ساعت هشت شب، منع رفت‌وآمد در بارها و محدودیت حضور در رویدادهای داخلی و خارجی اعمال کرده است.

مایکل مارتین، نخست‌وزیر ایرلند، در سخنانی گفت که محدودیت‌های جدید برای محافظت از زندگی و معیشت مردم در برابر این ویروس جدید مورد نیاز است. مارتین جمعه‌شب گفت هیچ یک از این اقدامات آسان نیست: «همه ما از کووید و محدودیت‌های مورد نیاز آن خسته شده‌ایم. این محدودیت‌ها، پیچ‌وتاب‌ها و ناامیدی‌ها خسارت سنگینی به همه وارد می‌کند. اما این واقعیتی است که ما با آن سروکار داریم.»

سازمان جهانی بهداشت روز شنبه گزارش داد که نوع اومیکرون ویروس کرونا در 89 کشور شناسایی شده است. همچنین گفته شده موارد کووید مربوط به این نوع ویروس هر یک و نیم تا سه روز در مکان‌هایی که انتقال اجتماعی دارند دو برابر می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر