بازار چشم انتظار برجام

بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

بازار چشم انتظار برجام / آخرین قیمت دلار قبل از شروع مذاکره

قیمت دلار در بازار آخر هفته دوم آذر کم نوسان بود و در صرافی‌های بانکی ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت خورد. دور جدید مذاکرات شب گذشته آغاز شد و باید منتظر نتیجه و تاثیر آن در بازار بود.

قیمت دلار در صرافی‌های مجاز دیروز ۱۸ آذر تا ساعت ۱۹، به رقم ۲۷ هزار و ۷۱۶ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.صرافی‌های بانک‌ها دیروز  قیمت دلار را برای فروش ۲۷ هزار و ۷۱۶ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۷ هزار و ۱۶۸تومان خریداری می‌کنند.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در نشستی با حضور هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام و روسای سه کشور اروپایی حضور یافت و به گفتگو نشست.

رد پای وزارت اطلاعات در بازار ارز

روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر داد؛ با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی در معاونت اقتصادی، علاوه بر دستگیری پنج اخلالگر شاخص بازار ارز تهران، مسدود کردن حساب‌های بانکی فعالان غیرمجاز ارزی به ۸۴۱ نفر افزایش یافت.

نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات، در ادامه طرح برخورد با فعالان غیرمجاز ارزی، سربازان گمنام امام زمان (عج) در معاونت اقتصادی، ضمن اشراف بر روی شبکه گسترده فعالان غیرمجاز ارزی کشور و فضای غیررسمی معاملات ارز، پنج اخلال گر شاخص و تاثیرگذار بازار ارز تهران را شناسایی و دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش پیش از این نیز، به دنبال اجرای طرح برخورد با فعالان غیرمجاز ارزی، همه حساب‌های بانکی بیش از ۷۰۰ نفر از فعالان غیرمجاز ارزی در سطح کشور شناسایی و مسدود شد که با ادامه این روند در چند روز اخیر، مسدود کردن حساب‌های بانکی فعالان غیر مجاز ارزی به ۸۴۱ نفر افزایش پیدا کرده است.

درهم رشد کرد

قیمت درهم در ساعات پایانی معاملات نقدی روز چهارشنبه با ۸ هزار و ۳۸۰ تومان بسته شد.

درهم در بازار دیروز ۳۰ تومان رشد کرد و به ۸ هزار و ۴۱۰ تومان رسید. . با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۳۰ هزار و ۸۸۹ تومان به دست می‌آمد.

 

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین