پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 

صفحه نمایش دستگاه آیفونتان شکسته است؟ به زودی می‌توانید خودتان آن را تعمیر کنید. تعمیر صفحه نمایش دستگاه آیفون با ابزار و قطعاتی که در دسترس قرار می‌دهد، به زودی امکان‌پذیر خواهد شد.

برنامه جدید Self Service Repair اپل

اپل با استفاده از پیچ‌های مخصوص و سیاست‌هایی که مانع از تعویض صفحه نمایش در تعمیرگاه‌های غیرمجاز می‌شدند، واکنش بسیاری از کاربران را دریافت کرد. این موضوع باعث شد تا اعلامیه‌ای منتشر کند و کاربرانش را غافلگیر کند.

اپل در حال اجرای یک برنامه جدید، به نام Self Service Repair است که به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا قطعات، ابزارها و دفترچه‌های راهنما را برای تعمیر دستگاه‌های اپل سفارش دهند.

این قابلیت ابتدا از آیفون 12 و آیفون 13 در ایالات متحده آمریکا، با تمرکز بر رایج‌ترین تعمیرات آیفون از جمله نمایشگر، باتری و دوربین در سال 2022 آغاز خواهد شد. کشورهای دیگر و گزینه‌های تعمیر بیشتر در اواخر سال بعد امکان‌پذیر خواهد شد؛ هرچند که اپل هنوز جزئیات بیشتری در مورد هیچ کدام از این اخبار ارائه نکرده است.

بیانیه اپل برای قابلیت جدید تعمیر توسط کاربران

این شرکت در بیانیه‌ای تایید کرد که این برنامه برای کاربرانی قابل استفاده است که تجربه تعمیرات الکترونیکی داشته‌اند. این شرکت گفت:

"برای بیشتر مشتریان و کاربران ما مراجعه به یک تعمیرکار حرفه‌ای با تکنسین‌های معتبر که از قطعات اصلی اپل استفاده می‌کنند، مطمئن‌ترین راه برای تعمیر است."

این تصمیم با تلاش‌های بسیار برای حمایت از حق مصرف‌کنندگان برای تعمیر دستگاه‌هایشان اتخاذ شده است. در ماه ژوئیه، کمیسیون تجارت فدرال به اتفاق آرا یک بیانیه خط مشی در حمایت از حق تعمیر، از جمله افزایش اجرا و مقررات جدید بالقوه تصویب کرده است. این اقدام به دنبال دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا جو بایدن، برای ترویج رقابت در اقتصاد آمریکا بود، که راه را برای مشتریان و برای کسب حق تعمیر دستگاه‌هایشان هموار می‌کرد.

جف ویلیامز، مدیر عامل اپل، در بیانیه‌ای گفت:

«ایجاد دسترسی بیشتر به قطعات اصلی اپل به مشتریان ما در صورت نیاز به تعمیر، حق انتخاب بیشتری می‌دهد.»

02

نحوه استفاده از قابلیت تعمیر سلف سرویس اپل

اپل از مشتریان خود خواسته است که قبل از اقدام به تعمیر، ابتدا دفترچه راهنمای تعمیر را بررسی کنند؛ سپس قطعات و ابزار لازم را از طریق فروشگاه تعمیر آنلاین سفارش دهند. مشتریانی که قطعات استفاده شده را برای بازیافت برمی‌گردانند اعتبار دریافت خواهند کرد.

اگر کاربران ابتدا به دفترچه راهنمای تعمیر نگاه کنند متوجه می‌شوند که تعمیر آن راحت است یا اینکه باید به تعمیرکار مراجعه کنند. به این ترتیب می‌توانند از فروشگاه اینترنتی جدید تعمیرات سلف سرویس اپل، قطعات و ابزارهایی که لازم دارند را سفارش دهند.

البته فکر نکنید که تعمیر و سرویس شخصی اپل، از نظر فنی کار راحتی باشد. سخت افزار اپل به سختی قابل تعمیر است و کاری نیست که همه بخواهند یا بتوانند خودشان انجام دهند. اپل هنوز اطلاعاتی درباره قیمت این ابزارها و قطعات منتشر نکرده است اما، احتمالا باز هم مراجعه به فروشگاه اپل یا تعمیرگاه‌های مجاز منطقی‌تر خواهد بود.

اپل این اطلاعیه را با این جمله پایان می‌دهد:

«با طراحی محصولاتی برای دوام، طول عمر و افزایش قابلیت تعمیر، مشتریان از محصولی با دوام که سال‌ها ارزش خود را حفظ می کند، لذت می‌برند».

این برنامه جدید ابزارها و قطعات را برای افزایش قابلیت تعمیر در دستان مصرف کنندگان قرار می‌دهد، اما امیدواریم که ما شاهد آسان شدن تعمیر سخت افزار نیز باشیم که چالش بسیار بزرگتری است.

فروشگاه اینترنتی telecom.ir با عرضه جدیدترین مدل‌ها از برندهای روز جهان، خریدی مطمئن، آسان و سریع را به مخاطبین خود هدیه می‌دهد. در ضمن اگر مایل به دانستن اطلاعات بیشتری درباره اخبار روز دنیای تکنولوژی بودید، پیشنهاد ما به شما مجله خبری تلکام است. فراموش نکنید که این شرکت، با استفاده از مجرب‌ترین متخصصین در راهنمایی، انتخاب و خرید تا آخر مسیر با شما همراه خواهد بود. درضمن تلکام، به مناسبت بلک فرایدی یک جشنواره بزرگ همراه با تخفیف‌های بزرگ و جوایز  ارزنده خواهد داشت.

ارسال نظر

 

پربازدیدترین