عکس بازیگر | عکس ترلان پروانه | بیوگرافی ترلان پروانه

استایل دانشجویی ترلان پروانه

ترلان پروانه بازیگر کشورمان عکسی به هنگام دانشگاه رفتن از خود در فضای مجازی به اشتراک گذاشت.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

ترلان پروانه بازیگر جوان و خوش آتیه کشورمان و البته هنرمند کم‌حاشیه‌ای است. ترلان پروانه بازیگری را از کودکی شروع کرده است. ترلان پروانه تا کنون در آثار بسیاری چه در تلویزیون چه در سینما به ایفای نقش پرداخته است. ترلان پروانه اگرچه جوان است و در ابتدای راه، اما در انتخاب نقش‌هایش وسواس به خرج می‌دهد. در دامه عکس ترلان پروانه را مشاهده می کنید .

ترلان پروانه

بیوگرافی ترلان پروانه

ترلان پروانه متولد ۱۸ تیر ۱۳۷۷ در شیراز است. وی دانشجوی کارشناسی رشته گرافیک بوده و فعالیت خود در عرصه بازیگری را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرده است. این بازیگر از سنین کودکی پا به عرصه سینما گذاشت و تا امروز فعالیت خود را ادامه داده است.

ترلان پروانه مجرد است و تا بحال ازدواج نکرده است. شایعات زیادی در مورد ازدواج ترلان پروانه صورت گرفته است و بار‌ها خانواده اش از این شایعات ناراحت شده اند. در ابتدا شایعه ازدواج با ارسلان قاسمی ساخته شد و حالا هم شایعه ازدواج او با یکی از فوتبالیست‌های مشهور ساخته شده است که هیچکدام توسط ترلان پروانه تائید نشده است.

وی بخاطر سیمای زیبایش از همان کودکی مورد توجه رسانه‌ ها قرار گرفت. برای نخستین بار در 3 سالگی بـه طور اتفاقی خانمی در فرودگاه از چهره وی خوشش آمد و بـه مادرش پیشنهاد بازی ترلان را دریک تیزر تبلیغاتی شامپو داد و مادرش با علاقه قبول کرد بعد از مدتی جذب برنامه‌های آموزشی شبکه جام جم و شبکه یک شد.

این سر آغاز ورود ترلان پروانه بـه عرصه نمایش بود. پس ازآن وی در برنامه‌های آموزشی شبکه یک و شبکه جام جم سیما بـه ایفای نقش پرداخت. او پس از نشان دادن استعدادهایش بـه طور جدی وارذ عرصه نمایش و بازیگری شد.

ترلان پروانه در کودکی

ترلان پروانه

درسال 1382 نخستین بار با سریال بچه‌های پایش بـه مجموعه‌های تلویزیونی باز شد، سپس در جایزه بزرگ مهران مدیری و خوش غیرت محصول سال 83 حضور داشت.

فیلم رویای آخر نیز نخستین کار سینمایی ‌اش بود. ترلان پروانه تا کنون بیش از ۶۰ کار تلویزیونی و سینمایی انجام داده اسـت. وی درسال ۱۳۹۰ ودر جشنواره فیلم کودک و نوجوان بخاطر بازی در فیلم «آهوی پیشونی سفید» برنده «پروانه زرین» بعنوان بهترین بازیگر دختر شد.

ازدواج  ترلان پروانه

از نکات جالب زندگی ترلان پروانه بازیگر جوان کشورمان شایعه ازدواج او با ارسلان قاسمی بود پس از انتشار این خبر جنجالی در فضای مجازی پدر ترلان این خبر را تکذیب و خواستار محکومیت اعلام انتشار چنین شایعه‌ای شد.

گیاه خواری ترلان پروانه

ترلان پروانه

در وعده های غذایی ام از سبزیجات زیاد استفاده می کنم و کلم بروکلی هم جزء سبزیجات مورد علاقه ام است؛ مخصوصا وقتی مامان این کلم را بپزد و روی آن سس مخصوص خودش را بریزد

آشپزی را دوست دارم و اگر زمان داشته باشم، آشپزی می کنم. اوقات فراغتم را با دیدن فیلم و خواندن کتاب سپری کنم به همین خاطر کمتر فرصت آشپزی دارم اما اگر وقت آشپزی داشته باشم، بیشتر پاستا می پزم چون هم در پختش حسابی تسلط پیدا کرده ام و هم خیلی دوست دارم.

ورزش مورد علاقه ترلان پروانه

ورزش حرفه ایم بسکتبال است دوچرخه سواری را خیلی دوست دارم و اگر موقعیتش باشد و بتوانم دوچرخه سواری کنم خیلی لذت می برم. اسب سواری هم جز ورزش های مورد علاقه من است.

فعالیت‌های هنری ترلان پروانه

ترلان پروانه

گشت ۲ (۱۳۹۵)    

فراری (۱۳۹۴)

درنا دختر آهو (۱۳۹۳)       

شیفت شب (۱۳۹۳)        

مردن به وقت شهریور (۱۳۹۲)        

زندگی مشترک آقای محمودی و بانو (۱۳۹۱) 

به خاطر پونه (۱۳۹۱)

بی خداحافظی (۱۳۹۰)       

آهوی پیشونی سفید (دفتر نخست سه گانه اختاپوس) (۱۳۹۰)

انسان‌ها (۱۳۸۹)        

خروس بی محل (۱۳۸۸)        

نصف مال من، نصف مال تو (۱۳۸۵)        

پاپیتال (۱۳۸۵)        

عاشق (۱۳۸۵)        

چپ دست (۱۳۸۴)        

مادر صدامو می‌شنوی (۱۳۸۴)        

زن بدلی (۱۳۸۴)    

بالا بلند (۱۳۸۴)        

دغدغه (۱۳۸۴)

مجموعه تلویزیونی

ترلان پروانه

چرخ فلک (اپیزود داود) (۱۳۹۵)

سرزمین کهن (۱۳۹۲)

گذر از رنج‌ها (۱۳۹۲)

شاید برای شما اتفاق بیفتد (اپیزود فریب) (۱۳۹۱)

تا ثریا (۱۳۹۰)

ارمغان تاریکی (۱۳۸۹)

ملکوت (۱۳۸۹)

قاب‌های خالی (۱۳۸۵–۱۳۸۶)

زیر تیغ (۱۳۸۵)

بی مقدمه (۱۳۸۵)

داوری (۱۳۸۴)

مسافری از گرونگول (۱۳۸۴)

شبی از شب‌ها (۱۳۸۳)

۱۰۱ راه برای ذله کردن پدرها و مادرها (۱۳۸۳)

خوش غیرت (۱۳۸۳)

جایزه بزرگ (۱۳۸۳)

تله فیلم روزهای آخر اسفند به کارگردانی بهروز شعیبی (۱۳۹۲)

فیلم ویدیویی زاپاس (۱۳۹۱)

فیلم ویدیویی باغ آلوچه (۱۳۸۳)

تاترادیب (فرانسوی) (۱۳۸۵)

ارسال نظر