پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

خرید آرنج بند طبی برای کاهش درد آرنج

 

آرنجی یکی از مفاصل لولایی در ناحیه دست است که ممکن است در طول انجام فعالیت های مختلف دچار آسیب دیدگی های زیادی شود. این آسیب دیدگی ها در نواحی مختلفی از آرنج مانند تاندون، استخوان و یا غضروف دست وارد می شود که می تواند دردهای خفیفی و شدیدی را در این ناحیه ایجاد نماید. یکی از مشکلاتی که ممکن است افرا در صورت آسیب دیدگی آرنج خود با آن مواجه شوند، بروز درد مزمن در این ناحیه است که می تواند با انجام فعالیت های مختلف شدت پیدا کرده و در نتیجه نیاز به درمان داشته باشد. قسمتهایی از مطالب درج شده برداشتی از محتوای سایت ویکی پدیا می باشد.

 

علل درد آرنج

از جمله مواردی که می تواند منجر به بروز درد در ناحیه آرنج شود، شامل:

  • شکستگی آرنج: یکی از آسیب دیدگی هایی که ممکن است در اثر ضربه یا حوادث مختلف در قسمت آرنج ایجاد شود، شکستگی غضروف یا استخوان های این ناحیه است. در صورتی که فرد دچار مشکل شکستگی آرنج شده باشد، درد بسیار شدید در این ناحیه ایجاد شده و در مواردی ممکن است همراه با دررفتگی استخوان آرنج باشد که سریعا باید درمان شود.
  • آرتروز آرنج: یکی دیگر از دلایل بروز درد در ناحیه آرنج، بیماری آرتروز آرنج است که معمولا به علت فرسوده شدن یا ساییده شدن مفاصل آرنج رخ خواهد داد. بسیاری از افراد با افزایش سن و سایر آسیب دیدگی ها دچار این مشکل می شوند که در این حالت درد زیادی در این ناحیه ایجاد خواهد شد.
  • بورسیت مفصلی آرنج: بورسیت مفصلی نوعی بیماری مربوط به ناحیه آرنج می باشد که موجب التهاب مفاصل آن می گردد و با عوارضی نظیر تورم، درد شدید یا خفیف و ناراحتی هایی در این ناحیه همراه است. در این حالت افراد نمی توانند آرنج خود را به راحتی حرکت دهند و این عملیات آن ها با درد زیادی مواجه خواهد شد.

 

روش های درمان درد آرنج

به طور کلی هریک از آسیب دیدگی هایی که در ناحیه آرنج ایجاد می شوند، از راه های متفاوتی درمان می گردند که شدید و خفیف بودن آسیب این ناحیه راه درمان آن را مشخص می نماید. از جمله روش های درمانی آن شامل موارد زیر است:

انجام عمل های جراحی

زمانی که استخوان های آرنج دچار شکستگی و یا در رفتگی شده باشند، برای درمان آن باید عمل های جراحی بر این ناحیه انجام شود. با انجام جراحی، استخوان ها و غضروف های شکسته به خوبی ترمیم پیدا کرده و هرگونه درد در این ناحیه به راحتی از بین خواهد رفت. همچنین در برخی موارد برای درمان آرنج آسیب دیده از دارودرمانی نیز استفاده می گردد

آرنج بند طبی و باند تنیس آلبو از طب پوش

خرید آرنج بندهای طبی

یکی از راه هایی که در زمینه درمان درد آرنج مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از بانداژ یا آرنج بندهای طبی می باشد. این محصول می تواند به راحتی از این ناحیه حمایت نموده و هرگونه درد را کاهش دهد. با استفاده از این روش افراد می توانند در طول دوره درمان تا زمان بهبودی از وارد شدن آسیب مجدد به دست جلوگیری نمایند. این محصول هرگونه تورم در ناحیه آسیب دیده آرنج را از بین برده و با ایجاد گرما موجب درمان آن می گردد. امروزه انواع مختلفی از آرنج بندهای طبی موجود می باشند که هریک از آن ها دارای قیمت های متفاوتی بوده و برای آسیب دیدگی های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید انواع آرنج بند می توانید به فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند طب پوش مراجعه نمایید. برخی از آرنج بند های هستند که برای استفاده تنیس بازان می باشندو این محصولات با نامباند تنیس آلبو می باشد. جهت قیمت باند تنیس آلبو می توانید به صور ت حضوری و یا اینترنتی اقدام نمایید. تمامی آرنج بند ها می توانند از این فشار به آرنج جلوگیری نمایند و روند بهبود آسیب های آرنج ا تسریع ببخشند.

فیزیوتراپی و فعالیت های ورزشی

معمولا پس از انجام عمل های جراحی آرنج و پس از آسیب دیدگی خفیف آن از درمان فیزیوتراپی برای بهبود حرکات ناحیه آسیب دیده آرنج استفاده می شود که می تواند از بروز مجدد درد در این ناحیه جلوگیری نماید. در این روش پزشک به بیمار کمک می کند تا بتواند به راحتی آرنج خود را حرکت داده و تمریناتی را نیز برای بهبود ناحیه آرنج به بیمار پیشنهاد می دهد.

 

ارسال نظر