یارانه نقدی | حذف یارانه نقدی | حذف یارانه نقدی این افراد

یارانه نقدی این افراد حذف می‌شود | جزئیات حذف یارانه نقدی

ماجرای حذف یارانه برخی افراد در مهرماه چیست؟

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

زارع سخنگوی پیشین کمیسیون تلفیق  با بیان اینکه از آغاز اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، نزدیک ۱۱سال می‌گذرد، گفت: بیش از ۷۱ میلیون نفر در کشور یارانه می‌گیرند تقریبا همه گروه‌های درآمدی از پرداخت یارانه نقدی (یارانه آشکار) برخوردار می‌شوند و این مغایر با ارتقای عدالت اجتماعی است و شناسایی نشدن دقیق دهک‌های پایین یکی از مشکلات برخورداری از یارانه‌های نقدی است.

او با بیان اینکه شاهد روزی سه هزار میلیارد تومان افزایش نقدینگی و تورمی هستیم، گفت: یکی از دلایل این تورم اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه‌ها است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بیش از ده میلیون نفر از سه دهک پردرآمد جامعه نباید یارانه نقدی بگیرند

به نظر می‌رسد دولت تصمیمی برای کاهش یا افزایش مبلغ یارانه‌ها در مهر نداشته باشد و واریزی‌های در ماه آینده نیز همانند ماه‌های گذشته انجام شود. غیر از یارانه‌ها، کدام گروه‌ها در مهر دریافتی دارند؟
با این که در یک ماه گذشته گمانه‌زنی‌های بسیاری برای افزایش یارانه‌ها و یارانه جدید زده می‌شد، از آنجایی که دولت جدید هنوز برای افزایش یا کاهش یارانه‌ها تصمیم قطعی نگرفته است، طبق زمان‌بندی که از دی سال ۹۸ تکرار شده، در ماه آینده نیز دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین در ماه آینده نیز واریز می‌شود.
اولین یارانه واریزی مهر همانند ماه‌های قبل یارانه معیشتی بنزین است. واریز این یارانه از اذر سال ۹۸ آغاز شد و در مهر امسال بیست و سومین مرحله آن به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

طبق زمان‌بندی که از دومین مرحله واریز یارانه‌ها اجرایی شد، واریز یارانه معیشتی بنزین در روز دهم هر ماه انجام می‌شود. یعنی یارانه معیشتی مردم در مهر حدود دو هفته دیگر پرداخت می‌شود.
همچنین مبلغ این یارانه از ابتدا تاکنون بدون تغییر بوده، به نحوی که خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی می‌گیرند.
همچنین حدود هفت میلیون خانوار یارانه‌بگیر در پاییز پارسال مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا گرفتند که اقساط آن از یارانه ماهانه آن‌ها کسر می‌شود. دولت در مهر دهمین قسط این وام را از یارانه برداشت می‌کند.

یارانه نقدی، دومین واریزی مهر است. این یارانه نیز براساس زمانبندی باید در روز بیستم مهر به حساب سرپرستان خانوار واریز شود. مبلغ این یارانه نیز طی چندین سال گذشته بدون تغییر بوده، به نحوی که همه‌ی خانوار‌های مشمول مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر یک از اعضای خانواده دریافت می‌کنند.
این خانوار‌ها نیز در خرداد پارسال مرحله اول وام یک میلیون تومانی را گرفتند که اقساط آن را از یارانه نقدی خود می‌پردازند.
شانزدهیمن قسط از مرحله اول وام کرونا از یارانه نقدی مهر ۲۱ میلیون خانوار برداشت می‌شود. اما احتمالا اولین پولی که در مهر به حساب مردم واریز می‌شود وام بازنشستگان است که به گروه کوچکی از اعضای صندوق بازنشستگی کشوری و لشگری پرداخت می‌شود.
در هفته اول مهر چهارمین نوبت وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی به حساب بیش از ۲۰ هزار نفر واریز می‌شود. در خصوص بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی نیز احتمالا در مهر گروهی از متقاضیان وام هفت میلیون تومانی بگیرند.

 
منبع: تجارت نیوز

 

ارسال نظر

 
 • ابوالفضل
  0

  سلام بابا انقدر خبر خوش به ما نده ما قلبمون ضعیفه یک دفه کار دستمون میدی سکته بکنیم خونمون گردنته بالا غیرتن انقدر ذوق زدمون نکن

 • ناشناس
  0

  اگرتغغیری ندارد چرا یکسر خرش میدین چرا این خبرابیست ساله به ملت میدین کاری کردین خبرا جدیدم کسی نگانمیکنه

 • بازنشسته
  1

  ای کاش این مدلهای یارانه نقدی و معیشتی و کرونا رو حذف کنن یه مدل یارانه به همه بدن چون اکثر مردم نیاز دارن این چند مدل یکی دو مدل میگیره یکی اصلا نمیگیره ویکی ۳ مدل میگیره

 • ناشناس
  0

  طوری میگن قطش میکنن انگار بیست ملیون برید خجالت بکشید

 • ناشناس
  0

  ای کاش احمد نژاد بیخیال هدف مندی یارانه نقدی میشد حاصل آن
  هدف مندی نشد
  بلکه استارت گرانی بی ارزش شدن ارزش پول ملی و گرانی بیحد و حساب اختلاس فاصله گرفتن حقوق مسئولین با سایر اقشار بخاطر اعتراضات عده ای کشته وعده ای دستگیر شدند خانه دار شدن هرگز ماشین دار شدن
  هرگز


 • بی نام
  0

  واقعا که بابا این ماهی ۴۵ هم قطع کنید خودتونو راحت کنید.

 • Omid Rashidi
  0

  درود وخداقوت به تمام پرسنل زحمت کش مراکز درمانی که واقعا ازسلامتی و جون خودشون گذشتن و صادقانه مشغول خدمت به هموطنان عزیزمون هستن.وواقعابرای دولت شرمساری داره که نمیتونن زحمات این قشرزحمت کش رو به نحو احسن به اونها بپردازند.

 • اکبر حسینی
  0

  متاسفانه سالها مسئولان توان تفکیک افراد از نظر درآمدی را ندارد .

 • حب علی ع عباده
  0

  شما جیب مارو نزن یارانه ماله خودتون . هی میگن میخوان یارانه رو اینقدر افزایش بدن اونقد افزایش بدن ، از کجا ؟ هی میگن میخوان کمک کنن ، اونم از کی ؟ از اون دهک حذف میکنن میدن به این دهک و همینطور این داستان ادامه دارد..

 • جهان
  0

  عدالت به این میگن هر کس ایرانی و داخل کشور هست یارانه دریافت کنه. بعلت بی تدبیری دولت ها ارزش پول ملی پایین آمد و قادر به مهار تورم نیستند.
  باید به همه مردم یارانه پرداخت کنند. با این روش که به تعدادی یارانه بدن و به تعدادی یارانه ندن باعث این میشه ملت به تنبلی و بی کاری و بی تحرکی تشویق بشند.

 • ناشناس
  1

  مشکل ما بااین چهل وپنج تومان حل نمیشه قطع کنید شاید مشکلات دولت حل بشه واقعا جای تاسف

 • ایلیا
  1

  خبرتکراری ومذخرف بود

 • ناشناس
  0

  اندازه ای که دولت رغبت دارد یارانه حذف کند رغبت ندارد اضافه کند جونش در میاد چند غاز به ضعیف که حق مسلم اوست پرداخت کند آخه واسه کدام صد آفرین تشویقتان کنیم آنقدر با منت از یارانه حرف میزنید

 • ناشناس
  0

  جلوی دزدیهارابگیریدمردم یارانه نمیخواهند