اعدام فرمانده پلیس افغانستان توسط طالبان

عناصر طالبان پس از بازداشت یک فرمانده پلیس افغانستان وی را تیرباران کردند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

ویدئویی دلخراش از لحظه اعدام یک فرمانده پلیس افغانستان توسط طالبان منتشر شده است.
حاجی ملا اچکزای فرمانده پلیس در باغدیس پس از تسلیم شدن به طالبان توسط شبه نظامیان این گروه به رگبار بسته شده است. در ویدئوی منتشر شده این فرد با دست‌ها و چشمانی بسته دیده می‌شود که در مقابل عناصر طالبان زانو زده و لحظاتی بعد کشته می‌شود.
این فرمانده پلیس در جریان پیشروی طالبان به کابل بازداشت شد.

ناصر وزیری یکی از مسئولان دولت سابق افغانستان و از دوستان اچکزای به مجله نیوزیوک گفت: گروه طالبان تصاویر اعدام این مسئول را در فضای مجازی منتشر کرده است.
وی با بیان اینکه تصاویر منتشر شده توسط افسران پلیس و مقامات دولتی تایید شده است گفت: این افسر پلیس در محاصره طالبان بود و راهی جز تسلیم شدن نداشت.

طالبان این افسر عالیرتبه افغانستانی را به اتهام عضویت در سرویس اطلاعات افغانستان اعدام کرده‌اند.
اچکزای که هنگام اعدام شدن در دهه ششم از عمر خود به سر می‌برد یکی از شخصیت‌های معروف به جنگ در برابر طالبان بود و از چند دهه پیش علیه این گروه می‌جنگید.

منبع:‌فرارو

ارسال نظر

 
  • ناشناس
    0

    طالبان یگ گروه افراطی که باید ازبین برود و نباید از آنها حمایت کرد. اگر می گویند مسلمان هستند در ظاهر مسلمان هستند. آنها یزید امروزی هستند.

  • علی
    0

    طالبان کشتار را بلد هست،درظاهر اسلام هستند ولی درباطن قانون وشریعت اسلام محمد ص را اجرا نمیکنند،درهمه جای دنیا ،هر دین ومذهبی قانون اسارت، اجرا میشود واسیر را نمیکشند،ولی طالبان نه قانون میداند ونه به اصل انسانیت و رحم و عطوفت انسانی معتقداست.بنابراین دشمنی وکینه در ذات انها هست.ذات انسانها عوض شدنی نیست.