جزئیات جدید از تعطیلات کرونایی

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از روز دوشنبه ۲۵ تا شنبه ۳۰ مردادماه تعطیل اعلام شد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

در ایام تعطیلات کدام مشاغل اجازه فعالیت دارند؟

سخن‌گوی ستاد کرونا گفته است:
از دوشنبه فقط مشاغل گروه ۱ مانند داروخانه‌‎ها، آتش‌‎نشانی، اورژانس، سوپرمارکت‌‎ها، میادین تره‌‎بار، تعمیرگاه‌‎های خودرو و لوازم خانگی و… می‎‌توانند فعال باشند. 
تیم‌هایی متشکل از دادستانی، ناجا، وزارت بهداشت و اصناف بر تعطیلی مشاغل غیرضروری نظارت می‌کنند و هر مغازه‌ای که رعایت نکند جریمه و پلمب می‌شود. 

تعطیلی بازار بزرگ تهران در تعطیلات سراسری

رئیس اتاق اصناف تهران گفته است:
اتاق اصناف تهران، تمامی اتحادیه‌های صنفی تهران و همچنین بازار بزرگ تهران در این روزها تعطیل بوده و فقط صنوف مشمول گروه یک مجاز به فعالیت هستند.

بانک‌ها از دوشنبه تعطیل می‌شوند

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی و نیمه دولتی از تعطیلی بانک‌ها در سراسر کشور طبق دستور ستاد ملی کرونا به مدت پنج روز از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه خبر داد.

تردد بین تهران و البرز در تعطیلات پیش رو مجاز است

سرهنگ نورالله خادم رییس پلیس راه تهران بزرگ گفته است:
در تعطیلات پیش رو همچون گذشته ۲ استان البرز و تهران یک‌پارچه دیده شده و تردد در این استان ها منعی ندارد اما در سایر استان ها منع تردد اجرا می شود.
طرح منع تردد خودروها از ساعت ۱۲ فردا یکشنبه با همکاری عوامل پلیس راهور استان ها انجام می شود.
هیچ مجوز ترددی نیز از سوی فرمانداری ها صادر نمی شود و تردد خودروها بین استانی ممنوع و منجر به اعمال قانون می شود.

ورودی‌ محورهای شمال بسته است

سرپرست پلیس راه مازندران گفته است:
باتوجه به قرمز بودن استان، ورودی‌های محورهای مازندران درحال کنترل است و درحال حاضر ورودی‌های محورهای شمال به روی خودروهای غیربومی بسته است.
معاون استاندار مازندران هم به ایرنا گفته که در منع تردد اخیر اشاره‎ای به بومی یا غیربومی بودن مسافران نشده؛ بنابراین از فردا ظهر مازندرانی‎های بومی ساکن در دیگر استان‎ها نیز نمی‎توانند وارد استان شوند.

تعطیلی واحدهای تابعه قوه قضاییه تا پایان شنبه

معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه طی بخشنامه‌ای به دادگستری‌های سراسر کشور، واحدهای ستادی و سازمان‌های تابعه دستگاه قضایی عنوان کرد که با عنایت به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی همه ادارات و بانک‌ها از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ لغایت روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ به منظور پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا، کلیه واحدهای اداری، قضایی و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه سراسر کشور در این روزها تعطیل است.

منابع: فارس | ایسنا | صداوسیما

ارسال نظر

 
  • ناشناس
    0

    با جریمه کردن باز میشه دیگه.
    آفرین برشما