قیمت پراید | قیمت پژو

رکوردزنی قیمت خودرو امروز در نیمه مرداد + جدول

بازار خودروهای پرتیراژ در دومین هفته مرداد 1400 بیشترین رشد قیمت را ثبت کرد تا رکورد افزایش قیمت خودرو در نیمه تابستان شکسته شد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که هفته دوم مرداد ماه 1400 قیمت ها بسته به نوع خودرو  رشد 1تا 11 میلیون تومانی داشته است.رکورد دار افزایش قیمت در این هفته «206 صندقدار» بوده است. به گفته فعالان بازار رشد قیمت 206 صندوق دار در هفته سپری شده 11 میلیون تومان بوده که بیشترین رشد قیمت در میان خودروهای پرتیراژ بازار است. ساینا هم یکی از خودرویی ها است که در بازار فقط یک میلیون تومان گران شده است.

عوامل نوسان صعودی قیمت خودرو در بازار

در هفته ای که گذشت بازار خودرو به تحرک افتاده است و نوسان قیمت ها صعودی شده است.به گفته فعالان بازار خودرو باز شدن مراکز شماره گذاری پس از یک ماه تعطیلی عمده دلیلی است که موجب شد تا بازار در این هفته رشد قیمت چشمگیری را تجربه کند، از سوی دیگر شنیده ها حکایت از آن دارد که خریداران تا حدودی با بازار آشتی کرده اند و معاملات هرچند اندک در بازار در حال شکل گیری است. تعطیلات تابستان و مبهم بودن وضعیت مذاکرات در هفته های پیش رو از جمله دلایلی است که موجب شده تا خریداران به بازار نیم نگاهی داشته باشند.

فعالان بازار خودرو بر این نکته نیز تاکید می کنند که عوامل مختلف خارجی بسیاری روی رشد قیمت خودروهای داخلی پرتیراژ تاثیرگذار بوده در این خصوص می توان به قیمت دلار اشاره کرد،  طی هفته های  اخیر نرخ دلار نوسانات زیادی داشته که این روند بر بازار خودرو اثرگذار بوده است.

  در کنار عوامل مذکور از انتظار برای تعیین کابینه جدید نیز می توان به عنوان یکی دیگر از دلایل افزایشی شدن بازار خودرو در هفته جاری یاد کرد. به گفته فعالان بازار خودرو انتقال قدرت سیاسی در هفته سپری شده نیز بر روند بازار اثرگذار بوده است. تعیین کابینه دولت جدید از جمله عوامل انتظاری هستند که بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است. این عوامل انتظاری  چند ماهی است بر بازار خودرو سایه افکنده و بازار را با کوچک ترین تغییری دستخوش نوسان می کند.

فعالان بازار معتقدند، نوع نگاه وزیر صنعت، معدن و تجارت آینده به بازار خودرو می تواند بسیار بر این بازار  اثرگذار باشد، با این شرایط انتظار برای مشخص شدن وزیر آینده و برنامه‌های آن یکی از مواردی است که بازار را چشم انتظار نگه داشته است. از سوی دیگر بهبود روند مذاکرات هسته ای نیز می تواند این بازار سرکش را آرام کند.

روند بازار خودرو

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در دومین هفته مردادماه که می توان از آن به عنوان هفته تغییر دولت یاد کرد پرونده خودروهای داخلی با نوسان کمی بیش از 4 درصد بسته شد. به گفته فعالان بازار خودرو در این هفته بازار رشد 1 تا 11  میلیونی تومانی را شاهد بود. ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که بیشترین رشد قیمت در اولین هفته مرداد ماه به پژو «206 صندقدار»  و «سورن» رسید. بطوریکه «206 صندقدار» این هفته افزایش 11 میلیونی قیمت را تجربه کرد و سورن هم رشد 9 میلیونی داشت. اما «206 تیپ 2» و «تیبا 2» معمولی هم در این هفته رشد 6 میلیونی قیمت داشتند که با این شرایط می توان گفت این هفته بازار رشد چند میلیونی داشته است.

قیمت کوییک در بازار خودرو

با توجه به وضعیت بازار این سوال مطرح می شود که خانواده «کوییک» این هفته در میان محصولات سایپا چه روندی داشته اند؟ براساس ارزیابی بازار، کوییک معمولی هفته سپری شده را با رشد 3 میلیونی قیمت پشت سر گذاشت و  قیمت آن به 161 میلیون تومان رسید و   «کوییک R » نیز در این مدت رشد چهار میلیون تومانی در بازار داشت و 167 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شد.

کوییک 15قیمت «شاهین» در بازار خودرو

از دیگر محصولات سایپا می توان به خودرو «شاهین» اشاره کرد که اواخر سال گذشته به تعداد محدود و به صورت نمادین به خریداران این خودرو تحویل شد. شرکت سایپا در آن زمان قیمت 268 میلیون تومان را برای این خودرو تعیین کرد، اما براساس قیمت های جدید اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت کارخانه ای شاهین  به 291 میلیون تومان رسید و رشدی 23 میلیون تومانی را تجربه کرد.

به گفته فعالان بازار خودرو هر چند این خودرو به صورت محدود در بازار عرضه شده و اندک شماری از آنها از رهن کارخانه خارج شده اند با این شرایط می توان گفت در حال حاضر این خودرو در بازار 353 تا 360 میلیون تومان قیمت گذاری می شود، اما با توجه به اینکه هنوز سند شاهین در رهن است و بسیاری تمایل به خرید و فروش های متفرقه ندارند نمی توان قیمت قطعی این خودرو را اعلام کرد.

قیمت محصولات پژو در بازار

براساس رصد بازار، خانواده «پژو 206» نیز هفته سپری شده را در بازار با رشد 3 تا 11 میلیون تومانی به پایان رساندند. براساس ارزیابی های صورت گرفته «206 تیپ 2» در بازار 232 میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشد 6 میلیونی را ثبت کرد. از سوی دیگر قیمت «تیپ 5 این خودرو» نیز در هفته سپری شده با رشد 3 میلیونی به 275 میلیون تومان رسید. «پژو 206 صندوقدار» دیگر محصول خانواده 206 نیز در هفته سپری شده رشدی 11 میلیونی را تجربه کرد و قیمت آن به 266 میلیون تومان رسید.

پژو 15

قیمت خانواده سمند در بازار

ارزیابی بازار محصولات ایران خودرو نشان دهنده آن است که «سمند lx با موتورEF7 »  همانند هفته سپری شده را با رشد قیمت 7 میلیونی در بازار به پایان رساند و در مدت زمان مورد بررسی با قیمت 248 میلیون تومان در بازار عرضه شد. «سمندlx» نیز با رشد 5 میلیونی در بازار با قیمت 220 میلیون تومان قیمت خورد و «سورن» هم رشد 9 میلیونی قیمت را در دوره زمانی مورد بررسی تجربه کرد و در بازار 255 میلیون تومان قیمت گذاری شد.

سمند 15قیمت تیبا در بازار

از دیگر محصولات بازار پرتیراژ ها می توان به «تیبا صندوقدار» اشاره کرد، ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی قیمت «تیبا صندوقدار» با رشد یک میلیونی در بازار به 138 میلیون تومان رسید.  قیمت «تیبا2» معمولی نیز با تغییر 6 میلیونی قیمت در بازار 148 میلیون قیمت خورد.

ساینا نیز که به لحاظ قیمتی و حتی فرمی هم تراز تیبا است در هفته سپری شده  رشد یک میلیونی قیمت داشت و در بازار با قیمت 148 میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شد.

تیبا15

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد