کارکنان دولت | حقوق کارمندان

خبر خوش برای کارکنان دولت | واریز افزایش 51 درصدی حقوق کارمندان در این ماه

دولت، مصوبه حذف سقف افزایش حقوق کارمندان در سال جاری را اصلاح و مجددا برای حقوق کارمندان و بر رعایت سقف مندرج برای حقوق کارمندان در تبصره ۱۲ قانون بودجه یعنی ۲.۵ میلیون تومان تاکید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

به طور کلی به افرادی که توسط ارگان‌های دولتی استخدام می‌شوند کارکنان دولت گفته می شوند.پر‌ واضح است که کارکنان دولت از امنیت شغلی و مزایای بیشتری نسبت به باقی شاغلین در کشور برخوردار هستند.کارکنان دولت ، مطابق « قانون مدیریت خدمات کشوری » مصوب 1386 از حقوق و مزایای متعددی برخوردار می باشند.طرح ساماندهی کارکنان دولت به زودی در مجلس به اتمام می رسد.در ادمه به آخرین خبر از کارکنان دولت می پردازیم.

احسان ارکانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲ با اشاره به مصوبات کمیسیون متبوعش درباره افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان، سربازان و همچنین مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امدادامام خمینی (ره) گفت: بر اساس تصمیم کمیسیون تلفیق حقوق گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر به‌ میزان ۲۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

وی افزود: براساس این مصوبه حداقل حکم کارگزینی سال ۱۴۰۲ حقوق‌بگیران معادل ۱.۲ برابر حداقل حکم کارگزینی حقوق‌بگیران سال ۱۴۰۱ موضوع جزء ۱ بند الف تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با اعمال امتیازات جزء یک قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۴۰۱ با ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری خواهد بود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه بیان کرد: همچنین با مصوبه اعضا حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه اجرایی نیز مشابه کارمندان به‌میزان ۲۰ درصد نسبت به آخرین حکم حقوق سال ۱۴۰۱ افزایش می‌یابد.

ارکانی با اشاره به مصوبه دیگر اعضای کمسیون متبوعش درباره مستمری تحت پوششین سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: با تصمیم اعضای کمیسیون تلفیق مستمری ها و سایر حمایت‌ها از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی به میزان ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

وی همچنین درباره مصوبه کمیسیون تلفیق درباره حقوق سربازان در سال آتی،گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق غیرعملیاتی ۶۰ درصد حداقل دریافتی پایور ۴۸ میلیون ریال، حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه مجرد مشغول در مناطق عملیاتی معادل ۷۵ درصد حداقل دریافتی پایور ۶۰ میلیون ریال و حداقل دریافتی ماهانه سربازان وظیفه متأهل بدون فرزند معادل ۹۰ درصد حداقل دریافتی پایور ۷۲ میلیون ریال است.

عضو کمیسیون تلفیق گفت: کمیسیون همچنین تأکید کرد که دستورالعمل این بند با توجه به تحصیلات، درجات و تعداد فرزندان آن توسط ستادکل نیروهای مسلح تهیه می‌شود.

نماینده نیشابور در مجلس با اشاره مصوبه دیگر اعضا کمیسیون متبوعش اضافه کرد: همچنین با تصویب اعضا مقرر شد بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان بهزیستی کشور مکلفند به جانبازان و آزادگان معسر غیرحالت اشتغال فاقد شغل و درآمد که از جایی حقوق نمی‌گیرند ماهانه کمک‌ معیشتی به میزان شش میلیون تومان، برای جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و ۵ میلیون تومان برای جانبازان زیر ۲۵ درصد و رزمندگان معسر و معلولان شدید و خیلی شدید پرداخت کنند.

کارکنان دولت

مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای پرداخت کمک‌هزینه بلاعوض برای حضور کارکنان این وزارتخانه در راهپیمایی اربعین را کذب و بی‌اساس خواند.

در این اطلاعیه آمده است: «راهپیمایی اربعین نمادی برای بقای عاشورا و یکی از جلوه‌های جبهه بین‌المللی مقاومت بوده که مردم‌محور و خودجوش است.

خبررسانی کذب علیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر پرداخت «بلاعوض» کمک‌هزینه سفر به عراق در ایام اربعین حسینی تلاشی ناکام برای کاستن از موج عظیم محبت دلدادگان اهل‌بیت(علیهم السلام) توسط عناصر فریب‌خورده و مغرض است.

این اطلاعیه می‌افزاید: با تشکیل قرارگاه اربعین حسینی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همه ظرفیت‌های موجود اعم از ستادی، استانی و سازمان‌های تابعه جهت خدمت‌رسانی گسترده تقسیم کار صورت گرفته است.

با توجه به درخواست‌های متعدد کارکنان وزارتخانه برای حضور در این راهپیمایی جهانی و باشکوه، مصوب شد کمک‌هزینه سفر همانند دیگر تسهیلات برای سفرهای زیارتی و سیاحتی در صورت درخواست فرد و از سرفصل رفاهیات سهم هر کارمند به وی پرداخت و به مرور و ماهانه از وی کسر شود.

این رویه و پرداخت تسهیلات سفر از بدیهیات سیستم اداری است و این موج‌سازی کذب، جای سؤال دارد. همچنین اشاره به ارقام عجیب و غریب در خصوص تعداد کارکنان این وزارتخانه و ساخت مسکن و ایجاد اشتغال از محل این تسهیلات برای هر مخاطب، آگاهی دور از واقعیت و صرفاً تلاشی برای به حاشیه‌بردن اصل واقعیت به نظر می‌رسد.

در ادامه این اطلاعیه نیز آمده است: امام حسین(ع) کشتی نجات همگان است و معارف حسینی، افراد مختلف را فارغ از رنگ، نژاد، مذهب و ملیت به خود جذب می‌کند و در این میان نقش دولت در بسترسازی و تسهیل حضور عاشقان حسین(ع) در این راهپیمایی مهم است و همه ارکان دولت مردمی سیزدهم در این خصوص پای‌کارند.

همچنین با توجه به درخواست شرکای اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به برپایی مواکب و نقش‌آفرینی در این رویداد عظیم بین‌المللی اعم از تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و بازنشستگی، مسیر خدمت‌رسانی و عرض ارادت ایشان خصوصاً کارفرمایان و فعالان اقتصادی نیز فراهم شده است.

این اطلاعیه در پایان می‌افزاید: بغض و کینه دشمنان اسلام در طول تاریخ نسبت به محبت خاندان پیامبر مکرم اسلام آشکار و غیرقابل کتمان است و در اعصار مختلف و به اشکال مختلف نمود پیدا می‌کند اما در این میان فرمایشات مدبرانه مقام معظم رهبری چراغ راه مردم ایران و ملت امام حسین(ع) می‌باشد. ایشان در خصوص عظمت راهپیمایی میلیونی اربعین فرمودند: کار بزرگی انجام گرفته است؛ روزبه‌روز هم بهتر، قوی‌تر، پخته‌تر و جاافتاده‌تر می‌شود، هر سالی از سال قبل بهتر می‌شود؛ إن‌شاء‌الله بعد از این هم ادامه خواهد داشت. غربی‌ها هم مجبورند تماشا کنند و نتوانند تحلیل کنند، نتوانند بفهمند و ضربه‌ این حرکت را هم خواهند خورد.»

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان