فروش فوق العاده سایپا | ثبت نام سایپا | پیش فروش سایپا

فروش فوق العاده سایپا با شرایط ویژه آغاز شد | حراج بزرگ سایپا از دم قسط با تحویل 3 ماهه

از چهارشنبه امکان واریز وجه مبلغ علی‌الحساب برای منتخبان طرح جوانی جمعیت به مدت شش روز (تا پایان روز دوشنبه ۲۳ مرداد ماه) فراهم شده است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 ​فروش فوق العاده سایپا طرحی است که در آن، خودرو های تولید ملی به فروش می رسند. فروش فوق العاده سایپا سبب بالا رفتن توان خرید خودرو از سوی افراد جامعه می شود. طرح فروش فوق العاده سایپا نیازمند مدارک تکمیل کننده جهت ثبت نام در سایت است. همیشه برای ثبت نام فروش فوق العاده سایپا، زمان محدود و مشخصی در نظر گرفته می شود. افراد برای ثبت نام در طرح فروش فوق العاده سایپا، باید واجد شرایط مورد نظر باشند.

صرفا برای مادران متقاضی شرکت‌کننده در مرحله دوم فروش یکپارچه خودروها، بخش هفتم با موعد تحویل بهار ۱۴۰۳، که متقاضی دو محصول ساینا S و شاهین هستند، امروز چهارشنبه (۱۸ مرداد ماه ماه)، پیامک واریز وجه علی‌الحساب توسط گروه خودروسازی سایپا ارسال شده است.

این مشتریان سایپا از امروز به مدت شش روز (تا پایان روز دوشنبه ۲۳ مرداد ماه) فرصت دارند تا مطابق مبالغ مندرج در بخشنامه برای واریز وجه علی‌الحساب پیش‌پرداخت خودروی خود اقدام کنند.

متقاضیان می‌توانند به منظور واریز وجه صرفاً از طریق سامانه فروش اینترنتی به نشانی saipa.iranecar.com اقدام کنند.

زمان تحویل خودروها هفته چهارم ماه‌های فروردین تا خرداد سال آینده خواهد بود.

فروش فوق العاده سایپا

بر اساس گروه خودروسازی سایپا مادرانی که در سامانه یکپارچه خودرو در خرداد ماه سال جاری نسبت به انتخاب خودروی ساینا اس اقدام کرده و اولویت ایشان زمستان سال ۱۴۰۲ تائید و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ پیامک به ایشان ارسال شده است می‌توانند برای شرکت در جدیدترین پیش‌فروش سایپا اقدام کنند.

ساینا S طبق قیمت روز کارخانه سایپا عرضه شده است اما به دلیل اینکه این عرضه مربوط به طرح پیش‌فروش سایپا است تنها مبلغ پیش فروش که نزدیک به ۱۲۴ میلیون تومان است قطعی است و قیمت نهایی ساینا S طبق قیمت روز موعد تحویل یعنی اسفندماه سال جاری اعلام خواهد شد.

متقاضیان ثبت نام جدید سایپا از روز سوم مرداد می‌توانند با مراجعه به سایت فروش اینترنتی سایپا به آدرس https://saipa.iranecar.com/ و پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت، نسبت به واریز وجه و ثبت‌نام بدون قرعه‌کشی ساینا اقدام کنند. مهلت اتمام واریز وجه 6 مردادماه است.

محدودیت کد ملی برای ثبت‌نام اعمال خواهد شد و هر کد ملی صرفاً مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو است. همچنین حداقل سن متقاضیان خرید خودرو ۱۸ سال است.

متقاضی طی ۴۸ ماه گذشته ثبت نام و صدور فاکتور خودرو نزد خودروسازان نداشته باشد و امکان ثبت نام ساینا sبرای متقاضیان دارای پلاک فعال انتظامی وجود ندارد.

طبق اطلاعیه پیش فروش سایپا، تنها مادرانی که در سامانه یکپارچه خودرو در خرداد ماه سال جاری نسبت به انتخاب خودروی ساینا اس اقدام کرده و اولویت ایشان زمستان سال ۱۴۰۲ تائید و در تاریخ ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ پیامک به ایشان ارسال شده است می‌توانند برای شرکت در جدیدترین پیش‌فروش سایپااقدام کنند.(اقتصادآنلاین)

پیشرانه‌ای که چند سالی است شرکت سایپا در اکثر محصولات خود استفاده می‌کند، موتور M15 است. این پیشرانه همان پیشرانه ارتقا یافته خودروی پراید است که تولید نسخه سدان آن، چند سالی است توسط سایپا متوقف شده است.

پیشرانه M15 یک موتور چهارسیلندر تنفس طبیعی با حجم 1.5 لیتر است که در نسخه دنده‌ای، از طریق گیربکس 5 سرعته، نیروی تولیدی را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند. اما اخیرا سایپا خبر از عرضه ساینا دنده اتومات می‌دهد که به احتمال قوی، یک گیربکس CVT ضعیف باشد.

به لطف استاندارد آلایندگی یورو 5 و دریچه گاز برقی که روی تیپ‌های جدیدتر این خودرو قرار گرفته است، مصرف بنزین افزایش قابل توجهی داشته است./تجارت نیوز

این رشد در حالی در بازار امروز رقم خورد که تصور می شد با توجه به تعطیلات آخر هفته روند قیمتی در بازار یا شکل ثابت داشته باشد و یا خودروهای داخلی با افت راهی بازار شوند، اما برخلاف تصورات امروز پرطرفدارهای ایران خودرو و سایپایی‌ها رشد قیمت را تجربه کردند.

 براساس ارزیابی بازار امروز «شاهین» با افزایش 18 میلیونی بیشترین رشد قیمت را تجربه کرد و رشد قیمت «کوییکR» هم در بازار 11 میلیون تومان بوده است.

از سوی دیگر در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند.    در میان سایپایی ها امروز «شاهین» در بازار 550 میلیون تومانی شد و رشدی 18 میلیون را تجربه کرد. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R» در بازار 340 میلیون تومان قیمت خورد و  رشد 11 میلیونی داشت و قیمت «کوییک معمولی» هم 332 میلیون تومانی شد و افزایش آن به 3 میلیون رسید. از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد در میان خانواده تیبا هم امروز «تیبا صندوقدار» در بازار 330 میلیونی قیمت گذاری شد و رشد یک میلیون تومانی داشت و «تیبا 2 معمولی» هم بدون تغییر در بازار 340 میلیون تومان قیمت خورد و افزایش 10 میلیونی را تجربه کرد. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «ساینا» هم امروز رشد 2 میلیونی داشت در بازار 325 میلیون تومانی ماند.

مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: سامانه یکپارچه برای کسانی که در نوبت دوم ثبت‌نام کردند اما خودرو به آنها تعلق نگرفت، شهریور امسال باز می‌شود، در این نوبت «‌محصولات جدید» و «ظرفیت جذب‌نشده خودروسازان» برای انتخاب این افراد عرضه می‌شود تا دوباره خودرو انتخاب کنند و در نوبت تحویل قرار گیرند.

مهدی تقدسی درباره تعیین‌تکلیف متقاضیانی که در نوبت دوم سامانه یکپارچه ثبت‌نام کردند اما بر خلاف رویه سامانه، با گزینه «عدم تخصیص» مواجه شدند، اظهار داشت: ‌همان طور که قبلا هم اعلام شد، سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، برای تعدادی از متقاضیان خرید خودرو که در دور دوم عرضه‌ خودرویی به آنها تعلق نگرفت، ‌در شهریور امسال حتما باز می‌شود و براین اساس این متقاضیان می‌توانند در آن مرحله از بین خودروهایی که عرضه می‌شود، خودروی خود را انتخاب و در نوبت تحویل خودرو قرار گیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان