واریزی جدید | واریزی جدید دولت

واریزی جدید یک میلیونی رئیسی برای این افراد | کد دستوری جدید برای دریافت واریزی جدید

بعد از ابلاغ مصوبه جدید شورای‌عالی بورس به‌زودی مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت که ۳۰ ماه متوقف بودند، برگزار خواهد شد، کارشناسان معتقدند این موضوع می‌تواند موجب ایجاد موج جدیدی از عرضه‌ها در بازار سرمایه شود.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 در رابطه با واریزی جدید دولت اینبار قرعه به نام متولدین سال 1401 رسیده است است.طبق اخبار منتشر شده واریزی جدید برای دریافت سهام عدالت جدید است. قرار است واریزی جدید به حساب نوزادان تازه متولد شده ریخته شود.مقدار واریزی جدید یک میلیون تومان تعیین شده است.در ادامه به آخرین خبر از واریزی جدید می پردازیم.

بعد از ابلاغ مصوبه جدید شورای‌عالی بورس به‌زودی مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت که ۳۰ ماه متوقف بودند، برگزار خواهد شد، کارشناسان معتقدند این موضوع می‌تواند موجب ایجاد موج جدیدی از عرضه‌ها در بازار سرمایه شود.

تعدادی از مردم در سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت سهام عدالت نشدند جاماندگان سهام عدالت شامل افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مثل کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سه دهک درآمدی امسال صاحب سهام می شوند سود سهام عدالت ۱۴۰۰ امسال دوبرابر شده و مرحله اول سود سهام عدالت به سهامداران واریز شد و مرحله دوم تا آخر اسفند واریز می شود دارندگان سهام عدالت می توانند بدون ضامن از بانک ها وام خرد بگیرند

طرحی که تحت عنوان سهام عدالت از دولت نهم اجرایی شد قصد داشت اقشار کم‌درآمد و دهک‌های پایین جامعه را در سهام‌داری و سودآوری شرکت‌های بورسی شریک کند و به‌نوعی برای این طبقه از جامعه، امکان سرمایه‌گذاری بلندمدتی را فراهم کند تا این طیف نیز بتوانند از سود این سرمایه‌گذاری در آینده بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است روشی که برای مدیریت سهام عدالت وجود داشت، شامل دو روش مستقیم و غیرمستقیم می‌شد؛ در روش مستقیم مدیریت سهام عدالت بدون هیچ گونه واسطه به خود فرد سهام‌دار منتقل می‌شد و در روش غیرمستقیم برای آزادسازی سهام عدالت مالکیت و مدیریت این سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار خواهد شد.

به‌بیانی دیگر در روش مستقیم مدیریت، حفظ و نگهداری از سهام به‌عهدۀ خود سهام‌دار است و در روش غیرمستقیم شرکت‌های سرمایه‌گذاری هر استان مسئولیت مدیریت سهام عدالت افراد را در اختیار دارند و فقط سود ماهیانه از سهامی که تحت مدیریت آن‌ها قرار دارد، برای افراد واریز می‌شود.

گفتنی است با تصویب شورای‌عالی بورس نمادهای شرکت‌های استانی در اسفند ماه سال ۹۹ متوقف شده‌اند و قرار بود این نمادها بعد از برگزاری مجامع مربوط به انتخاب هیئت مدیره بازگشایی شوند که با توجه به عدم وصول مدلی برای این کار، تا کنون شاهد توقف این نمادها بودیم.

واریزی جدید

بر این اساس تمامی نمادهای شرکت‌های استانی، با توجه به عدم برگزاری مجامع مالی در دو سال گذشته و عدم تصویب صورت‌های مالی در مجمع سهامداران متوقف هستند، از طرفی باید به این نکته اشاره کرد که افرادی که مدیریت این شرکت‌ها را به‌عهده داشتند، قبل از آزادسازی سهام عدالت (قبل از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹) انتخاب شده بودند و نیاز است که مجمع در خصوص انتخاب اعضای هیئت مدیره جدید هم برگزار شود.

اما بالاخره بعد از دو سال، اخیراً مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس، در گفت‌وگویی با اشاره به آخرین مصوبات شورای‌عالی بورس در مورد سهام عدالت، اظهار کرد: جلسات شورای‌عالی بورس ماهانه برگزار می‌شود و مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با مدلی که شورای‌عالی بورس تصویب کرده است، برگزار خواهد شد، بنابراین بعد از برگزاری مجامع با مصوبه شورای‌عالی بورس نمادها بازگشایی خواهند شد، چرا که اساساً نماد این شرکت‌ها با مصوبه شورای‌عالی بورس متوقف شده بود، همچنین در صورت ابلاغ مصوبه شورای‌عالی بورس احتمالاً تا پایان تابستان مجمع دو شرکت استانی سهام عدالت به‌صورت پایلوت برگزار خواهد شد.

اگرچه با توجه به توقف نماد شرکت‌های استانی در بورس، که تنها نمادهای متوقف در بورس هستند لزوم بازگشایی آن‌ها ضروری است اما همواره یکی از دغدغه‌هایی که برای فعالان بازار سرمایه وجود داشت، ایجاد موج جدیدی از عرضه به‌واسطۀ بازگشایی این نمادها است.

گفتنی است با توجه به مصاحبه مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اشاره وی به برگزاری مجامع شرکت‌های استانی تا آخر تابستان، به‌نظر می‌رسد می‌توان شاهد بازگشایی این نمادها در پاییز باشیم، این در حالی است که با توجه به مدت زمان طولانی بسته بودن این نمادها، طبیعی است که به‌محض بازگشایی آن‌ها بسیاری از دارندگان این سهام، قصد فروش آن را داشته باشند که با توجه به شرایط این روزهای بازار سرمایه به‌نظر می‌رسد می‌تواند موج جدیدی از عرضه‌ها را در این بازار کم‌عمق رقم بزند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت رستانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد